Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 5:53 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 7:09 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
2002 година на едно състезание по целно кацане сринах крилото, за да не изляза извън кръга и си счупих ръката... :roll: :roll: Имах спортно състезателна застраховка в компания "Български имоти" за 5000 лева, в която изрично беше споменат парапланеризъм. Мисля че вноската беше 12 лева, защото застраховката беше за 1 месец. След 28 дена ми свалиха гипса от ръката, дадох всички документи от докторите плюс документ, че това е станало на състезание и от компанията и ми бяха изплатени 80 (осемдесет) лева! Така че за мен положението в България, определено е ТРАГИЧНО!!!
Виж, когато ходя на пътешествия и експедиции в чужбина задължително си правя медицинска застраховка за минимум 15 000 евро, като изрично упоменавам, какво ще правя в тази експедиция, или пътешествие. И то в компания, която плаща на мястото, където са ти необходими тези услуги, а не когато се върнеш и донесеш документите, тогава ще ти възстановим парите. :roll:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 7:16 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
Ходих в офиса на AIG Life, понеже едно приятелче работи там от скоро.
Те имат специален въпросник за делта (пара) планеристи.
Та след дълга консултация се стигна до предложения за вноска в рамките на от 220 до 450 лв. Мога да пусна брошурата върху която говорихме с агента, но чесно малко ме съмнява някой да е навит да отдели такива суми. По скоро бих си взел нов запасен с тези пари.

_________________
Ozone Mantra M6
Element Air4+


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 7:19 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 11:16 pm
Мнения: 139
Местоположение: София
Име: Кирил Венев
Парите не са чак толкова много (говоря за 220 лв., 450 лв. си е доста висока ставка за застраховка), въпроса е какво се предлага насреща. Можеш ли да дадеш малко повече информация за офертата на AIG Life?

ВладиЧ, дай инфо къде се застраховаш при пътувания в чужбина и какви са цените и условията.

_________________
Current Wing - Element AIR :: Harness - AVA Sport Tangra Side :: Rescue - Aeros OK-38 :: Helmet - Independence Hi-Tec


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 7:27 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
Ми ето фото на брошурата:
http://alpha-vision.net/jiro/P1080463.JPG
http://alpha-vision.net/jiro/P1080464.JPG

Уточнението е че за тези условия се кандидатства и в отговор може да има промени както в сумите за изплащане така и във вноската (в рамките горе) като ако след отговора ако не те устройват се отказваш.

_________________
Ozone Mantra M6
Element Air4+


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 7:43 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
В Алианс ми беше последната застраховка за 25 000 евро за пътешествието ми в Непал на Мера Пик. За 30 дни, от-до, (сам си определяш датите и срока на валидност) мисля че беше 55 евро еднократна вноска. Но пак подчертавам с плащания на място! Само се обаждаш по телефона на техен представител и той урежда всичко. Защото има много компании, които имат по-изгодни условия, но ти си поемаш всички разходи и после, когато се върнеш и им дадеш документите те ти възстановяват разходите. Ама тази Българска схема мен тотално не ме устройва, там където ходя на пътешествия!

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 7:52 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Аз също съм гледал застраховките на AIG. Наистина имат застраховка точно за екстремни спортове - вкл. и парапланеризъм. Остава само да се плати годишната вноска - 250 Еро.

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 10:18 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Hacko написа:
Тихомир написа:
Не е невъзможна застраховката, просто не е нужно да споменаваш на застрахователя че си парапланерист.
Дори да стане инцидент пак не е нужно, да го споменаваш.


Хей момчета, внимавайте си тия съвети. Застрахователите не ядат репички. Като стане инцидент, всичко се движи по документи - лекарски епикризи, протоколи и т.н. Застрахователите много внимават за всяка запетая и с лупа търсят начин да не ти платят за нарушаване на клаузи по застраховката. Така че, ти че можеш да се застраховаш без да казваш че си парапланерист, можеш, ама като стане инцидент вероятността да ти платят на куково лято повече от голяма ... :roll:


+1

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 10:21 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 5:16 pm
Мнения: 200
Местоположение: Instagram/quietmup
Име: Пилот
Е ти не можеш ли да кажеш на доктора че си играл мач, то зависи от контузията.

Но реално погледнато застрахователите могат да разберат,
само ако ти кажеш нещо или показанията ти не съответстват с типа контузия.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 10:51 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
Тихомире, todorbb е отворил тая тема, за да се разясни каде, при кое застрахователно дружество при добри условия да се правят застраховки устройващи един парапланерист. Темата не е, по какъв начин може да се излъже застраховател? :!:

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2009 10:58 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 5:16 pm
Мнения: 200
Местоположение: Instagram/quietmup
Име: Пилот
Е то от това по изгодно няма.

ПС: да не забравяме че и застрахователите мислят по аналогичен начин за потребителите.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 05, 2009 9:13 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 1:09 pm
Мнения: 159
Местоположение: Gabrovo
Име: Евгений Гичев
ВладиЧ написа:
Имах спортно състезателна застраховка


Избрани цитати...
Ми човека е имал състезателна застраховка, ако не е на състезание няма да си я прави.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 05, 2009 7:38 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Тогава не можеше да ходиш на състезания без застраховка, както и не можеше да се учиш да летиш без клуб и инструктор и т.н.
А сега схемата е "куче влачи диря няма"... :wink:
А крилото го сринах нарочно тогава за да вляза в кръга. Станах 4-ти тогава в България, но със счупена ръка...Новобранска му работа... По-добре да бях, примерно 10-ти, ама здрав....Но трябваше да мине време и малко да поумнея... :lol: :lol: То не че много съм поумнял де, защото, нали продължавам да летя, но поне не ходя на състезания и не правя глупости, заради точки там, или за каквото се борят... :lol: :lol:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов