Leonardo | ФОТО
Дата и час: Нед Апр 28, 2024 5:26 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Трети пореден ден инцидент от срив
МнениеПубликувано на: Вто Мар 03, 2009 8:54 pm 
Абе хора, какво става в БГ-то-трети пореден ден трети инцидент с падане на земята от то от бая високо!!!!!!??????
А истинското летене още не е започнало. Кво ги сривате тези крила...


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 03, 2009 9:03 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Kои точно са тези три инцидента, щото тук няма нищо писано? :roll:
Или от ухо на ухо ще си ги разправяме без да пишем тук, защото врагът бди и ще разбере!?!? :idea:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 03, 2009 9:15 pm 
Владич, ами пиши и ти, последния инцидент е на твоите баири...


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 03, 2009 9:20 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
С мен инциденти НЕ СА СЕ СЛУЧВАЛИ, а камо ли пък три за три дена!!!!

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 03, 2009 9:24 pm 
Че само ти ли фърчиш около Пловдив


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 03, 2009 9:26 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:06 pm
Мнения: 195
Местоположение: Варна
Име: Костадин Фердинандов
1.3.2009 Шумен южния старт!1 момче не го познавам-старите да кажат кой е!Беше малко слабо и западно,във въздуха крилата се разминаваха много близо,по думите му получава колапс,вероятно пререагира и крилото се сгъва на подкова и така до дърветата-грозна гледка,видях как крилото падаше!Той е добре,крилото му имаше 2 раздрани камери от долната страна!Това е-радвам се,че човека е добре!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 03, 2009 10:30 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
Милене ми кажи какво е станало щом знаеш.

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 03, 2009 11:35 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 11:16 pm
Мнения: 139
Местоположение: София
Име: Кирил Венев
Кажете какво се случва бре момци? Всички ли са живи и здрави?

_________________
Current Wing - Element AIR :: Harness - AVA Sport Tangra Side :: Rescue - Aeros OK-38 :: Helmet - Independence Hi-Tec


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 04, 2009 9:49 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Aз помагах при откачането на част от вървите на едно крило (не моето), от едни трънливи храсти, но това едва ли е повод да се пише тук. :roll:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 04, 2009 3:33 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
В Шумен падна Вальо с Фаер. Няма му нищо - спасиха го дърветата. Дали беше от ротора на отсрещния баир или нещо друго... но няма да коментирам. Пак всичко се разигра пред мен...

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 04, 2009 4:40 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 07, 2004 9:45 pm
Мнения: 63
Местоположение: Pleven - sega Sofia
Хаджи, ти не коментирай, само кажи фактите т.е. какво си видял

_________________
Да сме винаги там, където става за летене!:-)
Ваньо Василев
UP-Trango


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 04, 2009 7:44 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Ами какво да ти кажа... все едно бяхме в небето на Франция през Първата Световна война. На всякъде се шматкат "щайги", ти си летиш в своята и гледаш как друга със свредел заминава към земята.
Добре е Вальо да разкаже какво е направил, а какво съм видял...възможно е всеки по различен начин да го е видял. Това, което ми направи впечатление е, че скоростта на падане не беше голяма, също така и скоростта на въртене. Тъкмо направи втората витка (като халва на Заговезни) и падна в храстите-дръвчетата.
След колапса (някои са го видели като фронтален, други като страничен) направи една витка и мина в пълен срив. В това съм убеден защото си зададох този въпрос: Защо пълен срив?
След това крилото премина в негативно въртене. От там нататък се бях концентрирал да гледам къде ще падне пилота. Направи ми още едно нещо впечатление, че крилото влезе първо в храстите и след това пилота. Като се има предвид наклона на терена, може да се предположи, че крилото и пилота са биле в една равнина.
Ами това е от мен - това си спомням. Ако съм пропуснал нещо, не ми се сърдете.

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 04, 2009 8:10 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
Не знам, кой какво е видял, но случката е следната:
Излитам си и почвам да се рея по склона, още на първото връщане към старта гледам как Симо от Варна лети към мен без да ме вижда оправяики си дясното ухо, което бе леко вързано. В стрмежа си да не му преча пуснах напред успоредно с него и започнах да се давя, след което се натиках максимално на запад...застъргах под склона в посока към старта след, което кролото направи челен тък, пообрах го, а то ми направи подкова с ушите напред... беше доста грозно :shock: , замислих се за запасен, но погледнах, че нямам никаква височина и се отказах пообрах го и се стегнах и миг преди дърветата се оправи кацнах съвсем нормално на крака, даже си ги бях извадил от сбурията. Това е цялата история накратко! А най-важно е че всичко мина без инциденти, че ми писна да си троша кокалите :D

_________________
www.shumen-xc.org Trafficant
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 04, 2009 8:52 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 7:54 am
Мнения: 175
Местоположение: Варна
Име: Йордан Пенев
Вальо е описал това което е видял и усетил. Не бях там за да коментирам, но явно турболенцията в дерето е причината за колапса. Добре че крилото няма склонност за ускоряване в спирала, а прави ухо от другата страна и леко изпарашутирва преди да възстанови полета.

Подобен бе случая с мен на Мадара. Ниския старт е добър за умерен СЗ вятър, но при З и ЮЗ е опасен заради реброто от ляво - прави изразен ротор. После излетях нормално и посетих един студен облак.

Милене, предполагам че получаваш тази подвеждаща информация от Симо. Момчето е много амбицирано и малко се притеснявам за безопасността му. Добре е да полетите заедно десетина часа.

Говорих с Вальо и той се съгласи да смени крилото с по-нисък клас, отговарящ на ограниченото му време за летене. За неинформираните -той се потроши здраво с мотоциклет. Крилото е ремонтирано и се продава. Пробвах го вчера на Станата - чудесно XC крило за опитни пилоти с над 100 часа годишно.

_________________
SeeYou @ CloudBase
Element - WATER 2+


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: re
МнениеПубликувано на: Сря Мар 04, 2009 9:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 11:47 am
Мнения: 90
Местоположение: Varna
Интересно... какво означава "...получаваш подвеждаща информация.." - аз не донасям информация, аз си говоря с хората. Както и по кое съдите, че аз съм казал нещо някога.... че и подвеждащо на всичкото отгоре. Не ви прави чест да говорите така. Благодаря и за определението ми за амбициозен..., само не съм съгласен с нюанса,че не знам какво правя... въпреки, че всички се учим непрекъснато на нещо във въздуха и няма гаранция как ще завърши полета ни. А за съвета....ще полетим с Милен и той ще ми прехвърли всичките си познания за 10 часа...
Това което е написал Вальо е вярно с едно малко уточнение. Аз получих около 30%колапс /от същата роторна зона/ и се вързах. Кравата ми не излизаше и за това смених курса си на 90 градуса, за да мога да изляза от склона който беше пренаселен. Само не, че не съм видял Вальо, а бях зает да си поддържам курса. Когато видях, че той не дава сигнали за някаква маневра му извиках и той зави успоредно с мен. След което зави обратно.
Радвам се че той е добре и няма последствия за него, само не ми вменявайте вина за случая.
Само ще помоля за в бъдеще да не ме намесвате в "разваления" си телефон.

_________________
GO into The Sky:)
UP Edge


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов