Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 20, 2024 4:01 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

В памет на загиналите парапланеристи:
Да бъде поставена мемориална плоча/паметник 16%  16%  [ 6 ]
Да се засадят дръвчета 55%  55%  [ 21 ]
Да се направи нещо друго 11%  11%  [ 4 ]
Не е необходимо нищо в случая 18%  18%  [ 7 ]
Общо гласове : 38
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 16, 2009 1:35 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
В арабските страни строят чешми в памет на някого, което е много по-добра идея отколкото паметници и паметни плочи.
Като се започна тази тема си спомних първия полет от Сопот през зимата на 1994г. Бях направил вече около 30-тина полета в Шумен.
А "екипировката"... парапланер модел 1989г. DHV 2-3, "сбруя" - дъскичка с колани, парашут хм... :? , че то в България тогава имаше 4-5 души с парашути (но аз не бях от тях).
Поехме с лифта нагоре, а Румен от Авио Делта седна до мен за да ми поразкаже малко по пътя...
Като наближихме онея урви и пропасти и Румката започна:
"Ей тука, миналата година един с делта се разби - ама нищо му няма"... "а на онова място преди 2 години друг падна и се потроши, едва го спасиха"... "А там ще внимаваш, че един падна с парапланер"...
Ебати кефа... и аз отивам да излитам за сефте от горе...
Тъй, че започнат ли да се слагат паметници на загинали...да ти еба и мястото за летене...

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 16, 2009 2:40 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 8:18 am
Мнения: 153
Местоположение: Варна
Име: Радослав Савов
Признавам си Венко, не съм ходил в много страни.
Мога само за една да ти кажа.
В Англия много си обичат природата. Имат зелена трева навсякъде даже и между платната на магистралите. А в тъй наречените промишлени зони си имат цели паркове. Та веднъж се разхождах в един такъв парк и реших да си почина на една пейка. Когато приближих забелязах на гърба на пейката метална плочка със следния надпис "В памет на Боб и Меги който обичаха да се разхождат тук". И много странно но не усетих нито страх нито ужас, още по малко пък някаква погнуса. Напротив, стана ми приятно и седнах на пейката със (смея ли да кажа) удоволствие. Беше ми приятно че някой е живял преди мен и някой е обичал някого преди мен.

_________________
Седењето го зголемува задникот
------------------------------
Радослав Савов


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 16, 2009 5:02 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Виж това е идея, която подкрепям с две ръце. Да се сложат няколко пейки, около крушата там където обикновено седят парапланеристи и гледат кацалката с някакви плочки с надпис по тях...
Иначе все висим по кафетата, но от тях не се вижда, какво става във въздуха и на кацалката. :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 16, 2009 7:39 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
ВладиЧ написа:
Виж това е идея, която подкрепям с две ръце. Да се сложат няколко пейки, около крушата там където обикновено седят парапланеристи и гледат кацалката с някакви плочки с надпис по тях...
Иначе все висим по кафетата, но от тях не се вижда, какво става във въздуха и на кацалката. :wink:



еее то още пейчици да се сложат при крушата няма да е зле, тамън с малкия ще гледаме баща му и скайномадци как летят и ще си седииим спокойно, а плочки може и да няма .. да гледаш нагоре мечтаейки към шарените птички в небето е достатъчен спомен за хората които сме ценяли и обичали, а вече ги няма сред нас ..


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 20, 2009 10:52 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Хора, не мислите ли че малко пеигравате :?: , Все пак ние не сме някъкви герой дали живота си за освобождението на страната , че да ни правят плочи и паметници. Сигурен съм че почти всеки от нас се е разделил с някой приятел пилот, но все пак ние сме хора правещи нещо което обичат и като цяло това което правим не е в полза на обществото за да го овековечаваме с паметници. Ако имате къса памет, аписваите си :evil:

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 07, 2009 2:03 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
На втора тераса след хижа Мальовица има една скала посред поляната с плочи на загиналите алпинисти и катерачи. Който е ходил нагоре я знае. Не знам те какво са допринесли освен ако не са участвали в спасителни акции в планината, но има нещо направено за да се помнят някои имена. Не казвам, че съм за или притив, но нещо може да се направи което да не е поставено на някое натрапчиво място, а по-скоро да се ходи там за да се зачете паметта на приятелите ни.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: добре де
МнениеПубликувано на: Пет Май 08, 2009 12:02 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
явно има две противоположни мнения, които доминират сред форума по тази тема - със и без паметници. Аз по-скоро съм за без паметник, поради причини, които вече са казани по-горе, да не ги повтарям.
Но да попитам хората, които са за мемориал, те как ще издирят всички случаи на загинали при летене - аз знам за три случая на хора, чийто имена едва ли помни някой - отпреди 10 години са. Има хора, загинали при толкова нелепи случаи, та дори не може да се нарекат летене. Та ще тръгнете да тропате по вратите на непознати хора и да питате "абе тука е имало един дето се пребил с фърчило" - малко нелепо ще е...
Идеята с оставянето на място за имена направо ме втресе - ако видя наживо подобен паметник с място за още имена (това ще са хора, които познавам), вероятно е да го натроша с чук...

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 08, 2009 12:26 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 4:23 pm
Мнения: 101
Местоположение: гр.Лом
Съгласен съм с petar g.Това с паметниците и празните места не звучи добре.
Аз смятам ,че най-добрее на мястото на загинал просто да се посади едно цвете или едно дръвче.Така няма да се ангажира съзнанието на обикновенния гражданин а ще се знае от близки и приятели.
Предполагам ,че повечето парапланеристи летят заради необикновенния досег с природата , които предлага този спорт затова мисля ,че е по добре на дадено място да се остави частица от нея.Нека съхраним спомените с нещо красиво , което би радвало всеки.

_________________
Скочи, за да разбереш имаш ли криле.
Живей на ръба, но недей да падаш!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 08, 2009 6:30 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Иво
идеята ти е добра - да се засади някое дърво, макар и да не е на мястото на загиване. И без друго покрай това летене сме изсекли доста дървета.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 08, 2009 6:50 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Пуснал съм анкета :arrow:

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: saw
МнениеПубликувано на: Съб Май 09, 2009 3:11 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
направете пло4а стро6ете си я от главите и после с прахта се посипете

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 09, 2009 8:36 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Браво Фърчи, много добър съвет :idea:

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов