Leonardo | ФОТО
Дата и час: Сря Апр 24, 2024 4:38 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 5:27 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:06 pm
Мнения: 195
Местоположение: Варна
Име: Костадин Фердинандов
http://www.youtube.com/watch?v=AB7tkhlAzqk -това е видеото от инцидента,заснето от Симо!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: fre
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 5:37 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
на Невнимателните 4естито . а за останалите на следвашто сабрание на БАНАК пак си мерете пишките...............

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 5:52 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Изобщо не ме учудва тази случка, пък и предната в Шумен. Незнанието и неспазването на правилата във въздуха, липса на самодисциплина, нехайството, фуклявенето и ургулешкото летене, естествено си водят до такива резултати. Много хора забравят, че не са единствени във въздуха и оглеждането преди предприемане на маневра липсва в тяхното съзнание.
И не разбирам, защо при наличие на 5км склон, доста народ се нагъчква в едно малко пространство?
В събота пък "тандемните" пилоти се правиха на мъже пред разни млади дами (при неподходящи условия) и т.н.

А вчера (когата стана инцидента) след 18ч. държеше навсякъде: +2/2,5 хаджийски, с размери на жилищен квартал.

А относно действието на Юри - при пропадане до -7м/сек е допустимо да не се отваря парашут, а и при ситуацията която описва, парашута е можело да влоши нещата. Така е преценил - така е действал. След като е жив и здрав...

Въобще тенденцията към фуклявене и липса на самодисциплина, започна да се покачва.

Olds looking good!


P.S. Към тандемаджиите (те си знаят кои са): Оборудвайте се най-сетне с парашути за тандем. Стига с палапундрешко отношение към летенето и престъпно поведение към пасажерите!

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Последна промяна Хаджията на Пон Юни 22, 2009 6:11 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: de
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 5:56 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
a Bai Xadji a ...imenno.......

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 6:17 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Да ви кажа една проста система за предпазване
от подобни инциденти. Съдържа две букви: ХС
Крос кънтри полети. Излиташ, набираш в първата термика
и дим да те няма. :D
Горе няма много публика, а склона и скалите са далече. :D

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 7:00 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Ами те ХОРАТА, отдавна са изписали тонове материал за четене, кое е опасно и с кое трабва да се внимава. Ама ние БЪЛГАРИТЕ, нали сме НАЙ,НАЙ,ПО-ПО НАЙ. За нас тези таботи не важат.
Всички опасности масово се пренебрегват, и тази тенденция прогресивно се увеличава.Няма оправия.Явно първите 200-300 години ще е така.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 7:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:01 pm
Мнения: 58
Местоположение: Shumen
Име: Дидо
Здравейте! никога не съм писъл където и да е но ето, че дойде и моя ред. Първото и най - важното искам да се извиня на Юри от Русе. ЮРКА СЪЖАЛЯВАМ !!! надявам се никога повече да не изпадаш в такава ситуация! Сега и от мен. Летяхме супер, мазно и ма моменти човек изперква. отидох до тандема на Наско от Ст. Загора. летяхме заедно , дори заедно двамата въртяхме леки спирали, но нищо критично, снимах ме се и тн. отидохме с/у вятъра, може би над кацалката и тогава видях, че тандема тъне, тръгнах да бягам за да не му преча, погледнах в страни но не видях никого и направих остър завой. на втората витка видях, че пред мен има крило, изкрещях, помъчих се да си срина крилото, но то беше набрало голяма скорост и не успях, врязах се с голяма скорост в крилото на Юри, след това само се наклоних на ляво и дясно, усетих, че моето е цяло и ни държи двамата.хванах запасния, но не го хвърлих тъйкато незнаех как съм спрямо земята и зачаках около няколко секунди се завъртяхме докато спре моето и тогава почна да се пори. излязах от крилото, моето беше цяло но от това, че му олекна за веднъж тръгна да негативи, хванах управлението и го оправих, гледах как Юри пада на долу без запасен, видях го като кацна и след това се изправи. След като видях това отидах и кацнах на старта за да отида и да помогна, но докато сляза Беньо и ....... незнам кой друг помогнаха на Юри и го докараха на кацалката. като че ли това беше. още веднъж Юрка Извинявай!!!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 30, 2009 12:37 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
не парапланерист ми разказа за инцидент на свой приятел станал тая събота и неделя. До колкото той е разбрал и аз разбрах - пилот влиза в дере и за да не се блъсне в дърво срив крилото на около 15 м от земята и пада странично. Счупен на три места крак и надробена ръка с надробени стави, която още се чудили в пирогов как да сглобят.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 30, 2009 11:48 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
За съжаление, истина е. Паднал е Пацо (pacokunev). В Пирогов е, наистина доста натрошен, но духът му не е пострадал и това е добре. Хубаво е и че няма гръбначни увреждания, но пък другите счупвания не са добри - бедрена кост, лакът и китка.

Пацо е мъжко момче и ще се оправи.

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: бързо
МнениеПубликувано на: Сря Юли 01, 2009 10:33 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
оздравяване му желая. Ако има нужда от нещо, да даде сигнал.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 01, 2009 9:28 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 11:16 pm
Мнения: 139
Местоположение: София
Име: Кирил Венев
Пожелавам много бързо и пълно възстановяване на Пацо! Искам скоро пак да го гледам по старта как си играе с крилото!!!

_________________
Current Wing - Element AIR :: Harness - AVA Sport Tangra Side :: Rescue - Aeros OK-38 :: Helmet - Independence Hi-Tec


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Пацо
МнениеПубликувано на: Чет Юли 02, 2009 8:08 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 5:55 am
Мнения: 39
Име: Димитър Николов
Операциите на Пацо са преминали успешно. Лекарите са постигнали това, което са били запланували.
На нас ни остава да стискаме палци и да се надяваме приятелчето да се възстанови по най-добрия за него начин.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 02, 2009 8:55 am 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 12:15 pm
Мнения: 129
Момчета, ако има нужда Пацо от съдействие/помощ поради факта, че живея в София - пишете. Не го познавам лично, но с удоволствие бих помогнал с каквото мога.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 31, 2009 3:37 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 12:25 am
Мнения: 99
Местоположение: Пловдив
niki написа:
Не знам от срам или какво не описвате случките, но те са източник на полезни съвети и знания...


Аз съм с две ръце за! Ники е прав, колкото повече се знае за дадена ситуация/инцидент и нейното оправяне/неоправяне, толкова повече мислещите пилоти ще могат да се пазят или поне да знаят как да реагират в подобни...казвам мислещите не с цел да обидя някой, а защото има доста хора, които не си вадят изводи от проблеми, които са се случили на живо, а не само според мен, в нашия спорт никой няма достатъчно късмет, за да опита всичко първа ръка:)
аз имам нова ситуация за споделяне (не инцидент затова в рубрика AcroMad)

Поздрави и мислете!
Чаво

_________________
Чаво

дилър за България на Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов