Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:12 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 16, 2009 7:52 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 27, 2009 9:43 am
Мнения: 3
zgaddo: Накратко - компресорна фрактура на 11ти-12ти прешлен.
Вариантът с операция за поставяне на титаниева шинна система отпадна. В момента нося косет. Мога да се възстановя и така, но в понеделник ще направя вертебропластика в София. Дали ще го наречем "операция" или "манипулация" е въпрос на терминология. Според лекарите така ще се възстановя мноооого по-бързо, по-сигурно, а и ще нулирам риска от проблеми в бъдеще. Последнто не е маловажно, предвид габаритите ми ...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 17, 2009 8:24 am 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 8:18 am
Мнения: 153
Местоположение: Варна
Име: Радослав Савов
Успех!

_________________
Седењето го зголемува задникот
------------------------------
Радослав Савов


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 17, 2009 8:38 am 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Ще мине, дръж се!

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 8:28 am 
За съжаление отново има няколко тежки инцидента през изминалата седмица.
На Шумен колапс, завъртане и удар в склона- счупване на глезена, таз и прешлен,
малко по-късно същия ден там въртене близо до склона-кацане в дърветата- за щастие без последствия,
на Шумен сблъскване във въздуха-единия пилот пада от 10-15 м. -за щастие без последствия за него,
на Беклемето при кацане-парашутиране, негативна-счупване на ръка и на крак.
Има още падане около старта на Беклемето от челен тък-май без последствия.......


Последна промяна Милен на Пон Юни 22, 2009 12:19 pm, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 9:51 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Не знам от срам или какво не описвате случките, но те са източник на полезни съвети и знания...

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 9:57 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 06, 2006 4:38 pm
Мнения: 28
Местоположение: София
И на мен би ми било полезно да се знае повече за случайте. Събота беше доста турболентно така че за съжаление не съм много учуден.. :(

_________________
Mac para Muse II


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 9:59 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 8:17 pm
Мнения: 82
Така както е тръгнало скоро ще догоним мотористите по травматизъм.Хора пазете се защото бавно минава и много боли.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 10:08 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 8:17 pm
Мнения: 82
point написа:
Събота беше доста турболентно така че за съжаление не съм много учуден.. :(


Съботата на Беклемето беше супер и далеч от турбулентно така че не виждам причината за инцидентите във времето.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 10:31 am 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Забелязвам една тенденция напоследък, да се лети за показност. Правят се глупости пред старта от чист килешлък и то от доста поотраснали хора. Забелязвам доста хора да пият не само по една бира преди полет.

Пазете се бе, не е нужно човек да се потроши яко, че да почне да се привардува. За Стоянчо като чух, чак настръхнах. Оправяй се момче!

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 10:32 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 06, 2006 4:38 pm
Мнения: 28
Местоположение: София
Yuli написа:
point написа:
Събота беше доста турболентно така че за съжаление не съм много учуден.. :(


Съботата на Беклемето беше супер и далеч от турбулентно така че не виждам причината за инцидентите във времето.

Ами тогава става още по интересен въпроса. На коняво определено не беше спокойно в събота..

_________________
Mac para Muse II


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 11:34 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Хора, дайте подробности за инцидентите!! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ТОВА Е ВАЖНО ЗА СИГУРНОСТТА НА ВСИЧКИ НИ!!!!!! ! ! ! !! ! ! ! ! ! ! !

От Доктора научих подробности за сблъскването във въздуха:

Дидо от Шумен тръгва да прави спирала която трябва да е показно за пасажер на тандем - да види човека какво е това спирала и колко е яко. За съжаление Дидо не се оглежда достатъчно внимателно преди да влезе в спиралата и вече когато е засилен с висока скорост попада на идващия под него Юри от Русе (не го познавам) като минава с тялото си през крилото му. Юри хвърля запасен и се приземява без никакви контузии. В резултат на всичко това крилото на Юри е разцепено през средата и с много скъсани върви, а по сбруята, дрехите, ръцете и лицето на Дидо има следи от изгаряне от върви. Инцидента е станал от недоглеждане и много лесно е можел да бъде предотвратен!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 12:19 pm 
Не , Дидо е летял срещу тандема опитва се да го избегне, дава управление, удря другото крило което е зад него и пилота пада без запасен.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 4:29 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 17, 2008 10:25 am
Мнения: 27
Местоположение: Русе
Изчаквах да получа и да изгледам заснетия съвсем случайно клип от Симо /Силистра/ и тогава да пиша във форума. Преди малко получих файла, но не намерих програма, която да го разчете, така, че ще разкажа за инцидента от моя гледна точка, като пряк участник в него Беше много драматично. Макар, че всичко се случваше много бързо, за мен времето течеше много бавно. Веднага след удара хванах запасния, но се поколебах да го издърпам, защото не пропадахме бързо. От удара единият ми крак се беше оплел във въжетата. Много бързо успях да го измъкна. И двамата висяхме на крилото на Дидо, който беше буквално опакован от крилото ми, а аз висях под него. Стойностите на уреда бяха около -7 м/с,. Предполагам, че за слабото пропадане основната причина е зоната на възходящ поток образуван от бриза и склона. Тогава си помислих, че така може и да се приземим, без да отварям запасния. Реших, че с тази скорост на снижаване, запасния само може да ни създаде проблем. Така снижихме известно време, докато крилото на Дидо внезапно влезе в негативка и започна силно да ни върти. В този момент Дидо се освободи. Крилото ми веднага се напълни с въздух, но беше много намачкано в единия край. Правих опити да го оправя, но вече виждах по мен на няколко метра склона и само се надявах да падна над скалата. Цяло чудо е че оцелях без видими травми след такова падане. :D Средното пропадане, което бе засякъл уреда е – 18м/с. Не знам в кой момент е било толкова. На земята, когато почнах да си събирам крилото, видях че е разпрано на няколко места, което в същност е било причината за намачкването му. От трака който извадих от уреда се вижда, че всичко се случва на около 200 м над земята.

http://www.paraglidingforum.com/leonardo/flight/220318


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 5:11 pm 
Димитър Илиев написа:
Забелязвам една тенденция напоследък, да се лети за показност. Правят се глупости пред старта от чист килешлък и то от доста поотраснали хора. Забелязвам доста хора да пият не само по една бира преди полет.


Не е луд този който яде баницата. Казвам го понеже последният път на Беклемето забелязах, че келешлъците се радват на популярност сред хората на старта... и то хора за които тук се пише с почит и уважение. Тъжно но истина...


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2009 5:24 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 07, 2004 9:45 pm
Мнения: 63
Местоположение: Pleven - sega Sofia
Само да направя едно уточнение, че при пропадане със 7 м/с, приземния удар се равнява на скок от 2 метра височина, което общо взето не е малко и ако не се стегнеш като хората и не поемеш удара с крака, последиците може да са доста нездравословни.

_________________
Да сме винаги там, където става за летене!:-)
Ваньо Василев
UP-Trango


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов