Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:49 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: кацнал на едно дърво
МнениеПубликувано на: Чет Май 21, 2009 9:36 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Днес на Витоша направих бойното си кръщене - при излитане от Вълчата скала изгубих подръжка и се забих в едно борче високо около 10 мт.
Вятъра беше перфектен - леко поривист, което и ме подлъга. Излетях на порив и след това рязко загубих височина и се забих в бора. За щастие без никакви поражения по мен и екипировката.
Трудното беше свалянето на крилото , но в крайна сметка резултата е : един бор по малко на старта на Вълчата скала ( другата седмица обещавам да засадя три в памет на този, който падна в борбата срещу парапланеризма ), загубени около 5 часа докато си разкача крилото.
Специални благодарности на Милен и Гошо, които ми оказаха съдействие за откачането на крилчцето.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 12:13 am 
Offline

Регистриран на: Пон Май 19, 2008 10:14 am
Мнения: 57
Местоположение: София
недей да ги садиш пак там щот няма да оцелеят :wink: .... питай туфо за организацията по саденето на дървета и се включи

_________________
YOU'RE NOT A HUMAN BEING HAVING A SPIRITUAL EXPERIENCE. YOU'RE A SPIRITUAL BEING HAVING A HUMAN EXPERIENCE


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 6:00 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
хи хи хи - няма да е там със сигурност :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Инциденти преди около месец, но все пак...
МнениеПубликувано на: Вто Юни 23, 2009 9:33 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Здравейте,
Засрамен от предните постинги за несподелянето на инцидентите.... ще си кажа :)
02 Май - близка среща с борче на Вълчата скала
опитвам се да летя Skywalk Mescal... та отидохме с познати на Вълчата скала и подтикнат от нелетенето на Стефаново бях решил да излитам. Предното лято ме достраша да летя от Витоша и реших че сега е настъпил момента... на старта леко чело (съвсем слабо). Разходихме се до западният старт на скалата и видях че е около 2м/с ЮЗ (а Вълчата скала е за СИ). Въпреки това реших да се пробвам. Е излетях, но вместо да хвана вдясно към просеката свих вляво - следва слалом между някое друго борче и.... пак слалом и накрая....... се закачих, завъртях се и хоп на крака земята. Последва сваляне на крилото (Марти, бирата си стои и чака :-) ) лека кръпка около 10 см- аз нямах и драскотина.
Но който не си взима поука ...
6 или 7 май в храстите под старта на Витановци
елементарна грешка - крилото ме изпревари , вместо да го пообера се засилих.... в храстите под старта (още дължа бири на Жорката).
Следва интересно за мен летене на Коняво в условия подходящи за мен (поне според сондажите и другите крила във въздуха, а и наистина беше така :) )
Надъхан за летене отивам на Беклемето... (вече не помня датата, но горе долу през седмица се развива действието - все пак само събота и неделя мога да заделям за летене). Там за какъв дявол се забих в дерето... на никой не му е ясно. Резултата беше окичване на орех висене с главата надолу, изхлузване от клона, в който се бях вкопчил( с единят крак - помъчих се да "заключа" клона с крака и с коремно набиране да се хвана и с ръце) , следва някакво салто, което не разбрах как се получи и паднах на крака. Имах 2 драскотини на едната ръка а по крилото нищо. Този път имах избор - кое дърво да си избера, бях решил че ще минавам между двете последни (на 20 - 30м от поляните). Прицелих се между дървета, но след като споделих с по-опитни стана ясно че трябва да съм много благодарен на балона който ме "постави" върху ореха.
....
Ами това са ми "приключенията"
Основните грешки:
1.Мерака за летене не отговоря на възможностите
2.Третупване на наблюденията когато съм на старта
3.Прибързо наместване в сбруята
4.Недостатъчна игра с крилото
5.Липса на летателна стратегия
6.Недостатъчно четене на книжки
7...
8..


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов