Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 23, 2024 8:30 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Запасен след изпуснат Уинг Оувър
МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2009 2:56 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 12:25 am
Мнения: 99
Местоположение: Пловдив
Здравейте,

Тази седмица пуснаха лифта на сопот. Най-накрая височина за тренировки с новото фри стайлче.

Събота, първи полет към 10 часа. Тренирах стандартни ситуациии: асиметрични, спирали. Спокоен въздух, почти никакъв вятър.

Над кацалото реших да правя уинг оувъри само с тяло. 2-3-4...последния стана доста висок и оттук по4наха проблемите. За част от секундата се замислих дали да направя още един или да разградя енергията и да правя заход. Тръгнах за още един - последен. Бях закъснял с тялото съвсем малко, но достатъчно за да съм изпуснал момента и загубил енергия. Изядох голям асиметричен (около 50-так :shock: ). заради голямата си динамика, крилото се завъртя на около 90 градуса до момента в който го контрирам. Височина според Емо-тандемо около 100-150м. тялото последва и се насуках 2-3 пъти. Управления долу за срив. Крилото се стабилизира в срив, но висо4ина нямаше за разсукване (около 100м.), а управленията, както можете да се досетите не вършеха много работа. Запасен, срив с Д линии (леко забавено отваряне заради малкото пропадане - на около или под 50м). Кацане на крака на поляната. Без наранявания.

Грешки: недостатъчен опит с крилото, пренадъхване - ново крило и лифта, маневра, която не съм опитвал без управления, малка височина и най-вече моментното замисляне (което ми коства колапса).

според мен, симулациите по време на миналогодишния SIV Копринка оказаха голямо влияние за запазеното спокойствие и бърза реакция със запасния. Имах и късмет, че ситуацията не се случи в балонест следобед на Сопот, когато, както знаете, дори и с крило, кацането не е лесно, а рано сутрин и падах стабилно.

Поздрави и меки кацания на всички и който не си е прескатал запасния този сезон...да го направи!

Чаво

_________________
Чаво

дилър за България на Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов