Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:48 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 20, 2009 8:22 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 11:16 pm
Мнения: 99
Местоположение: София
Първо, здрасти Тео. Пожелавам да се оправиш скоро, че летене те чака. Второ, благодаря ти за помоща и съветите тази неделя на Расник.

По-здрави.

_________________
//In a world without walls, who needs Windows ?!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 20, 2009 11:25 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 10:59 pm
Мнения: 73
Местоположение: Бургас
Име: Петко Рачев
Теодоре, пълно оздравяване ти пожелавам! Сигуен съм, че това ще е на първо място!
А за самото падане - не знам някой, който лети сериозно да не е падал сериозно - може би това е част от играта и трябва да го приемем. Аз съм го приел :idea:
Истината е, че няма безгрешни хора и когато се случи винаги търсим вина в себе си, колкото и малка да е тя, и се самообвиняваме за случилото се.
Макар, че не е чесно, когато няма сериозна грешка от наша страна, за съжаление понякога някой кокал се чупи и започваме да се обвиняваме несправедливо!
Поздрави и не спирай да мечтаеш!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Благодарности
МнениеПубликувано на: Съб Авг 22, 2009 9:05 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 5:21 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Благодаря на всички за пожеланията, сигурно заради тях се оправям доста бързо :) Сега щъкам 20-на дни с ортопедичния колан и после котролен преглед - докторът рече до 2 месеца пълно възстановяване... Аз обаче се надявам след месец да мога да летя, че тогава ми идва новото крило, а сърце юнашко не трае... ма каквото е рекъл господ :roll:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 22, 2009 5:33 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Тео бързо оздравяване и от мен - радвам се че новините са добре и ще си скоро сред нас на стартовете. С НОВОТО КРИЛЦЕ


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 24, 2009 12:24 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Тео какви ги вършиш бе момче? :-) Оправяй се по-бързо че имаме да летим и да катерим :-)

Миналата година си купих сбруя, Адванс Импрес 2, след 2 месеца проучване и летене (къде повече, къде по-малко) с разни сбруи. Най-доброто съотношение цена/качество се оказа въпросната сбруя. Не съм я заглеждал отде почва и къде свършва протектора обаче. Просто нямах такава точка в чеклиста. Сега вече ще има.

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ex
МнениеПубликувано на: Пон Авг 24, 2009 8:14 am 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 6:18 pm
Мнения: 49
Местоположение: София
Име: Григор Керезов
Тео ,брат ,пожелавам ти бързо и безпроблемно възстановяване и скоро да се видим по стартовете .

_________________
"""""""""""""""""""""""""""
One Life One Chance


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ех
МнениеПубликувано на: Пон Авг 24, 2009 11:20 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
тео, трябваше да те вземем с нас в турция, под надзор :) да летиш и да се кефиш на дълбокия анадол
майтапа на страна, бързо оправяне ти желая, тандеми бол :)
и за мене източния старт на Вълчата губи привлекателност - много израстнаха боровете, и отесня. Аз самия съм чупил там костица на глезен през 2000-ната, пак заради тъпотия, дори не се бях отлепил, когато се наденах на някакви камъняци. Скоро там се закачи един човек, който заведох първи полет отвисоко и прекарахме незнам колко време за сваляне на крило и рязане на бор. Въобще някои места неусетно стават опасни. Това важи и за ливадата за кацане в Драгалевци - там непрекъснато някои феодали слагат нови заграждения, колци, огради, копаят се изкопи, един кран цяло лято доминира над захода, кооперацийки, и за капак - купчини строителни отпадъци, скрити в буйната растителност.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: и да допълня
МнениеПубликувано на: Пон Авг 24, 2009 11:25 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
сбруите на Ава Спорт и според мен са доста надценени като качества - концепцита може и да е добра, но изработка и детайли са просто потрес. Искам да се запозная и с тест-пилота на Ава Спорт - ей така, само да му кажа две думи - машалла и евала :)

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 24, 2009 1:07 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
Бил съм свидетел на продължителни разговори между Ангел Стаменов и световни величия в парапланеризма,в които те дават препоръките си и създават концепция за следващия нов модел на АВАспорт....
В същото време тези хора летят с (и предпочитат) АВАспорт...

Но се намират и много български "Величия"дето като паднат от 2 метра(интересно преди това височината не е ли била 3 метра,4...и т.н ,а сигурно е имало и някаква хоризонтална скорост.....)сбруята им е виновна....
Абе хора,що трябва да си натъртите задника за да се сетите ,че запасния Ви е малък и е останало свободно място....което е можело да бъде запълнено...
Познавам Ангел Стаменов като умен и разумен човек,който конструира сбруите си с достатъчно необходимите настройки и удобства и материали...

Да ви светна за Карбоновите и шперплатовите дъски...
карбона става як,здрав и лек само при специални технологии на пропиване с точното кол-во смола,вакууми и автоклави...технологии които не ползва нито един производител на сбруи.Да наклепа(изтупка) с четка смола по карбон или стъкло може всеки....ама не е по леко или по здраво...само дето можеш после гордо да кажеш...."ама моята дъска е КАРБОН!!!!!"
като да кажеш" ама гърнето ми е от чисто злато..." Е...това помага ли ти да се изсереш по-добре?

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: уф
МнениеПубликувано на: Пон Авг 24, 2009 2:44 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
венко, ти кога ще престанеш да говориш наизуст и да дадеш нещо като факти?
кои са тези световни величия, които летят с ава спорт? назови ги по имена, кажи ти кога и къде си говорил с тях и като как точно те дават съвети, които ангел спазва?

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ???
МнениеПубликувано на: Пон Авг 24, 2009 7:06 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 5:21 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
За венелин:
1. не разбрах дали под "величие" имаш предвид мен, едва ли съм го писал някъде... споделих един инцидентот моя гледна точка
2. има разлика между натъртване на задника и счупен прешлен ... между другото преди 10 г. съм падал от 7 м с мах, но и с добре защитена сбруя, нямаше ми нищо
3. да разбирам че предлагаш да летя с тандемен запасен (при пълно полетно тегло 85 кг), за да компенсирам липсата на протектор и големия контейнер на сбруята?
4. по поучителния ти тон заключвам, че явно ти се имаш за авторитет и "величие" - честно казано не ме интересува ... И аз си мислех че подобни неща се случват само на другите, поради грешки, надценяване и т.н. - пожелавам ти никога да не стигаш до подобно състояние


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 24, 2009 7:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 5:21 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
и 5. Всъщност не разбрах в каква връзка ни "светваш" за разликата между карбоновите и шпертплатовите дъски? Ако това ще те успокои - карбоновата дъска не се счупи, евала!!!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 24, 2009 8:14 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
не смесвайте личните страдания на един човек(за което много съжалявам и му пожелавам на тоя непознат ми човек бързо оздравяване) с включване на лайномета на мах.
Ако се загледате по сбруите на състезание ще забележите ,че около 40 % са произведени в Монтана,България!
(знаете че се продават под различни имена...на различни фирми)
явно има много "Балъци" които кой знае защо ги харесват...
За говоренето Наизуст-Признавам-Прав си Петре....щото не мога да цитирам веднага няколко десетки световноизвестни имена....(щото не съм кроскънтри пилот и не ги знам....хора които са ходили в Монтана и са отделяли дни от живота си да работят заедно с Ангел....Последният такъв човек беше Шорохов...
за хлопащият в мястото си запасен имам предвид ,че при една навременна консултация с производителя можеше да се намери грамотно технически издържано решение....
за шперплатовите и карбоновите дъски исках да кажа че в здравината им(при занаятчийска изработка и равно тегло) особена разлика няма...
припомням Ви че по рано имаше тема за разхлабващите се колани...в която се обясни накрая как те могат и да не се разхлабват...
ама като се разчуе че сестра ти е курва,върви доказвай ,че нямаш сестра....
В постовете си не нападам никой...а защитавам....един човек награден от FAI за световен принос към въздушните спортове....
Аз съм обикновен пилот...но и човек с доказано висока техническа култура...
Тео,ти си травмиран,боли те и за теб е оправдано сбруята да ти е виновна...
Поста ми е предназначен за останалите дето веднага почват да плюят в кладенеца от който са пили вода....

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 24, 2009 8:26 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 11:48 pm
Мнения: 301
Местоположение: haskovo
Някой да е заглеждал скоро Родригесите в какво летят ...???

_________________
недей да летиш по-бързо от твоя ангел пазител (бяло-син Aspen)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 24, 2009 8:37 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
много труд е да се съберат всичките Велики които летят с Аваспорт....
те са десетки ,ако не и стотици...
нямам време,възможност и желание да го правя...
ае мир....
и ми вижте подписа...

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов