Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 20, 2024 12:11 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 13, 2009 10:37 am 
:!:


Последна промяна svilen на Пет Яну 15, 2010 11:07 am, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: тежки инциденти...?
МнениеПубликувано на: Пон Дек 14, 2009 8:55 am 
Offline

Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 11:11 am
Мнения: 77
Местоположение: Sofia
kapitan написа:
Милене, поради каква причина си решил ти, че на Румен акъл не му е необходим?

Ето наближава коледа и добрите хора в духа на християнските традиции започват да се себераздават за доброто на ближния. Трогнат съм, да не кажа просълзен от вниманието към моята скромна личност "Капитане", надявам се да имаш и втора риза :)

_________________
rumba
http://www.bgphoto.net/photos/24560/o63 ... 906250.jpg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 14, 2009 5:49 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Ми според мен да се съберат тея дето обучават и са по сериозни и да си направят няква задължителна програма на обучение. да си регистрират сдружение и да се ракламират като лицензирани школи. Като те ще се самолицензират.
в края на обучението да си правят изпит на който да присъства представител и на чужда школа и това е начина да отпаднат разни измислени инструктори.
Да си отговорят на въпроса след приклучване на обучението задължават ли пилота да продължи с DHV 1 или не и други такива.
За мен лично е важен въпроса дали ако някой е очевидно, че по рождение не му се отдава и представлява опасност за себе си, а и за другите какво се прави?

_________________
Golden4


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 14, 2009 10:56 pm 
Тук явно има много хора, които са неосведомени. Ще има изпити за инструктори и професионални тандемни пилоти. Просто ни обясниха, че ако сами не си ги направим и приемем сега, някой от някъде щял да ни ги наложи.!!!! Преди общото събрание, което е на 23.01. ще се съберат заинтересованите и ще се редактира това което е преведено и написано досега-вервайте ми никак не е малко, после ще се гласува на общото събрание.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2009 9:54 am 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 6:06 pm
Мнения: 75
:)


Последна промяна pile на Чет Дек 09, 2010 8:27 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2009 10:31 am 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
pile написа:
Искаше ми се да разбера какви грешки е допуснал пилота за да не не ги повторя и аз някой ден....
А то темата се извъртя за обучение, инструктори, лицензи.....
Мисля си..., да чакам ли да се появят истинските инструктори след 23.01 или да взема да ида в Италия или Германия или еди къде си и да изкарам обучението си там...?
Има ли някой представа какви са цените за обучението там....Предполагам поне Ogi от Швеция ще напише нещо!!


ела тука
хем екипировка ще имаш, хем курса ще ти е солен, хем ще си на учебния 1 година минимум .. ужас, в Германия е същото, Успех в скуката!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2009 10:59 am 
pile,

простичко казано основната поука в случая е, че не трябва да бързаш и да се мъчиш да се надскочиш насила (без подигравка и лоши чуства).


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2009 11:07 am 
:!:


Последна промяна svilen на Пет Яну 15, 2010 11:07 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2009 7:01 pm 
Колеги, наистина темата се изкриви, лошо няма и без това форума е главно за радувки. През последната година в БГ има повече от 15 счупвания, виновни ЙОК, ми сами си били виновни :D .
Карай да върви. :? :? :? :?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2009 7:47 pm 
:!:


Последна промяна svilen на Пет Яну 15, 2010 11:06 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2009 7:48 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Милен написа:
Колеги, наистина темата се изкриви, лошо няма и без това форума е главно за радувки. През последната година в БГ има повече от 15 счупвания, виновни ЙОК, ми сами си били виновни :D .
Карай да върви. :? :? :? :?

Милене прав си ша знаеш :wink:
Реално погледнато, който и да обвиняваме (пилота, инструктора,правителството и.т.н) няма никакво значение, важен е краиният резултат.
Според мен всеки що годе мислещ индивид, би трябвало да се погрижи сам за собствената си безопасност и след това да разчита на това някой друг да го опази.
Това разбирасе не снема отговорноста от инструкторите и тандемните пилоти, по всякакъв начин и със всички възможни средствса да се опитат максимално да опазят хората, които са им доверили живота и здравето си, но също така не снема и отговорноста и от "мераклийте" да летят, сами да направят по задълбочено проучване по въпроса.
Мисля че информация вече има предостатъчно във този Форум....

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 16, 2009 3:59 am 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Факт е обаче, за сега няма сериозен инцидент с тандем. Дай боже това да продължи.

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 16, 2009 12:21 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
факта че няма сериозен инцидент с тандем, а има много сериозни инциденти с ученици показва колко безотговорни са инструкторите!!!!!!


когато те са във въздуха - внимават защото и техния задник може да пострада, а когато става въпрос за задниците на други хора - няма нужда толкова да се внимава... нали няма те да пострадат


ето за това трябва много да се набляга на прилагането на МЕРКИ ЗА СИГУРНОСТ при обучението!!! в момента има инструктори които прилагат такива мерки, но това не са всички...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 16, 2009 12:50 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 8:18 am
Мнения: 153
Местоположение: Варна
Име: Радослав Савов
Хайде да премсетите тия приказки в друга категория, защото когато видя че има нов пост тук си мисля че някой е пострадал!

_________________
Седењето го зголемува задникот
------------------------------
Радослав Савов


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 16, 2009 1:19 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
ЕЕЕЕЙЙЙЙЙЙ много неща (разбирай безмисленни глупсти ) се изписаха е тая тема.
Аде да се вземете (вземеме) в ръце най после, и да фиксираме една дата примерно 28-ми февруари и да изкараме най после поне някакви ПРОЕКТРО МЕРКИ ЗА СИГУРНОСТ ИЛИ някакви ПРОЕКТРО ПРАВИЛА за да имаме време да поспорим по тях , а не да заливаме тази тема с плява. Все си мисля че трябва да се забият тези правила по скоро, преди да ни ги забият от "отвън".

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов