Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 10:39 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Dnes 18-Andro otcelia na kosym
МнениеПубликувано на: Чет Фев 18, 2010 6:28 pm 
Здравейте от Непал.
Няма да изпадам в подробности, днес Андро отцеля буквално на косъм. От тъмблинг на мнооого ниско-под 300 м. -колапс-50%, от 100 м. хвърли запасен-Рогало, запасния влезе в крилото , въртейки се над суша-вода-суша-вода падна на 10 м. от брега със страшна сила. Преди удара се извъртя и посрещна водата с протектор. Падането във водата и реакциата накрая го спасиха.
Ето малко снимки:
http://forum.skynomad.net/gallery/thumb ... up&cat=-13

Летим всеки ден преди 5 дни имах запасен от тъп хеликоптер-пред старта от 50 м. Имах късмет местните са много готини хора, за 5 мин. се събраха 20 -ина и за нула време ми свалиха от две дървета запасния и крилото, занесоха крилото до старта и след 20 мин. летях пак.
Преди 2 дни на кацане с акро крило пилот от Румъния си с4упи външно крак. Евала на Бо, Митака, Андро, Ники, Валя 4е го закарахме до болницата , веднага го оперираха и сега е ок.Ники и Бо ходят всяка сутрин и му носят храна и вода.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: инцидент
МнениеПубликувано на: Чет Фев 18, 2010 9:56 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 1:42 pm
Мнения: 5
Абе тоя като че ли му доставя удоволствие да пише във форума само за инциденти и трагедии. Когато и да съм посетил форума виждам, че любимата му тема е - инцидентите/чак хронология на събитията води/. Имам чувството, че е докоснат от дявола тоя човек! Стойте далеч от него!!!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 18, 2010 10:24 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Memento mori! Нека пише.

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 18, 2010 11:24 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 07, 2004 9:45 pm
Мнения: 63
Местоположение: Pleven - sega Sofia
От всеки инцидент трябва да си направим изводи!

_________________
Да сме винаги там, където става за летене!:-)
Ваньо Василев
UP-Trango


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: инцидент
МнениеПубликувано на: Пет Фев 19, 2010 7:32 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
skyman написа:
Абе тоя като че ли му доставя удоволствие да пише във форума само за инциденти и трагедии. Когато и да съм посетил форума виждам, че любимата му тема е - инцидентите/чак хронология на събитията води/. Имам чувството, че е докоснат от дявола тоя човек! Стойте далеч от него!!!

Skyman , пич по-леко с отношението, Милен и Андро са един от най-добрите пилоти в БГ.
А ако я нямаше секцията инциденти, те ( инцидентите ) щяха да са много повече :idea:

Диваци, привардувайте се както казва бат Фърчи :wink:

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 19, 2010 7:56 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 19, 2008 10:14 am
Мнения: 57
Местоположение: София
Skayman от де туй самочуствие, "тоя" по всяка вероятност е помогнал при повече инцидента отколко общото ти висене по баирите в дни. Прави ли ти впечатление, че в темата само ти си анонимен :?: :idea: ....и на какво основание дефинираш някого, че чак и ни даваш акъл какво да ни е отношението към него....

"....Погледни "крилото", после се погледни в огледалото и запомни фразата “Мементо мори!”. Помни, че си смъртен… Никога не забравяй, че си смъртен...Не си безгрешен, независимо от опита си…независимо от знанията си…независимо от физическата, теоретичната или техническата ти подготовка. Мементо мори! Сега е момента да мислиш и да осъзнаеш това, защото сега е сега, а после-то може да го няма."

http://forum.skynomad.net/viewtopic.php?p=26809#26809

_________________
YOU'RE NOT A HUMAN BEING HAVING A SPIRITUAL EXPERIENCE. YOU'RE A SPIRITUAL BEING HAVING A HUMAN EXPERIENCE


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 20, 2010 9:03 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 1:42 pm
Мнения: 5
не си ли точно ти подвърждението, че който се докосне до твоя ментор, него го сполетява нещастие рано или късно!!!като сектант си!!!твоето изкривено мнение е без значение тук


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 20, 2010 9:19 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:06 pm
Мнения: 195
Местоположение: Варна
Име: Костадин Фердинандов
Не познавам нито Милен,нито Skyman или както ти е там името,но смятам че е полезно за всички нас да се споделят инцидентите и да си взимаме нужните поуки от тях!Аз лично аплодирам смелостта на тези,които пишат за инцидентите,а не ги скриват!По този начин може да се изгради нещо като статистика за инцидентите-какви са причините,какви са последствята,можело ли е да се предотврати инцидента и т.н.т.Това ще е много полезно особенно за начинаещи или бъдещи пилоти да си изградят ясна представа за рисковете от летенето с парапланер и да ни се напомня от време на време,че не сме птици или безсмъртни!Живи и здрави! :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 20, 2010 10:13 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Така е, в тази тема няма място за оценки върху характера на Милен. Важното в случая е че той ни осведомява за нещо важно - инцидента на нашия приятел Андро, който инцидент е един от многото които служат за "reality check".

А верно би било добре в тоя форум да бъде задължително на всички пишещи да им излиза и истинското име, да се знае кой кой е. Мен лично доста ме дразни да чета мненията на няк'ви субекти напълно маскирани с остроумните си псевдоними. Все пак не сме цифрови единици, а живи хора които се виждат и по баирите и би било добре да можем да се разпознаваме, а не да се разпитваме поединично "абе твоя ник във форума къв е, бе, брат?".


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 20, 2010 3:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 1:00 pm
Мнения: 79
Местоположение: Стралджа(Я-л)
Име: ПетърПетров
Много се изкефих от реакцията на съфорумците тук.
Не пиша много тук, но следя редовно форума и ОСОБЕНО секцията "инциденти". Понякога и аз се замислям над този факт. Но си е факт - първата ми работа е да погледна инцидентите.

Другото вие си го знаете - всички сме смъртни.
И докато сме на земята, имаме някакъв шанс да отървем кожата, то във въздуха, ако нещо стане, ускорението е почти 10м/с за сек (10м/с2 - земното ускорение). Т.е. дори само една секунда свободно падане се равнява на 10м/с или около 36 км/ч, което си е една прилична скорост за поражения.

Аз не вярвам в безопасното летене. Както и в безопасното ходене. Винаги има риск.

И точно адекватността (reality check) е един вид гаранция за целокупността на пилота. Новобранците правят "глупави" грешки, а опитните си позволяват да поемат повече риск. А както се вижда, има пострадали и от новите и от опитните пилоти.

Аз срещнах някъде израза "Добрия пилот е живия пилот" и смятам да се придържам към него. Пък само Един знае какъв ще ми е края :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 20, 2010 5:05 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 19, 2008 10:14 am
Мнения: 57
Местоположение: София
Искам да поздравя Андро за това, че му се размина....внимавайте и се приберете мнооого усмихнати :wink:

...на останалите се извинявам за офтопинка, но коментара относно моя инцидент :shock: ме жегна. Ще отговоря на нападката в друга тема и не сега защото епитетите дето ми се въртят в главата не са подходящи за сериозността на темата и за форума.

Още веднъж - умната и се приберете с мноооого хубави неща за споделяне

_________________
YOU'RE NOT A HUMAN BEING HAVING A SPIRITUAL EXPERIENCE. YOU'RE A SPIRITUAL BEING HAVING A HUMAN EXPERIENCE


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 21, 2010 10:25 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
djubaca написа:
Още повече : Предлагам тая тема да се затвори за простосмъртни парапланеристи ( като мен ( и ТОЯ скаймен )) писането на глупости обикновенно води до писането на още повече глупости ...


Джубак, тоя път вече си напълно прав. Писането на глупости, води до писане на още по-големи глупости. Сега остава само да се определи кой в тоя форум е простосмъртен, кой е умносмъртен и кой е безсмъртен, и вече всичко ще си отиде на мястото ... :lol:

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 22, 2010 7:49 am 
Привет на вси4ки летящи от Непал.

В на4алото ето и малко инфо за мястото в момента. Около 100 пилоти от над 10 страни, около 60-80 тандема всеки ден, 2-3 SIV курса на месец,също 2-3 курса за на4инаещи, акро всеки ден, това е мястото където само преди месеци Хорацио направи световния си рекорд, между другото с крилото на Мена и сниман от него, утре ве4ер Ева ще представи за първи път филма си от отцеляването си на 10 000 м. в Австралия, Мендо също тренира тук сега. Лети се всеки ден. В4ера завърши Непалското първенство по XC , целно кацане и акро. Само за инфо-за целното целта беше яйце, за акрото първи стана пилота на който ръкопляскаха най-много, за XC-то то4ките се правеха без GPS-на доверие???!!!!!, не,4е Ева не стана 1-ва с 1-2 ка крило от около 70 у4астника-даже имаше и 4 комп. крила. Извода е цитирам Хвър4и -има лета4и, но е пълно и със спльоскалници.
Над 10 % от тандемните пилоти са от БГ-и не летят никак зле.

Сега и по темата:
За този който пише, 4е драматизирам-само преди ден имаше 3 запасни във вода и едно приводняване на Гери от акро, в4ера отново пробваха Рогалото на Андро с друго крило, друго скатаване, от нормален полет, друг пилот. Рогалото отново се оплете в крилото и не сработи!!!!???
Когато Андро отцеля имаше поне 250 4овека+ филм???!!!!
Как може да се драматизира???!!!!!-това са факти.
djubaca, като ще се заяждаме- само аз съм без застраховка, покриваща парапланеризъм-за разлика от 5-мата с които пътувах-нема да пиша при кого се застраховах!!!!!сещаш се. За инфо Уника за 80 лв. покрива 10 000 Евро с клауза парапланеризъм. Руди който падна имаше такава застраховка, която покрива операцията му- над 2000 Евро при него.
Тук се обсъжда вси4ко от ЗАИНТЕРЕСОВАНИТЕ, просто летим всеки ден и по4ти няма време.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 22, 2010 10:47 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Милене, много добре че ни държиш в течение какво става при вас! Кажи ни защо според вас не се отваря този парашут? Как е положението с другите парашути от тоя тип?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: отваряне на запасен...
МнениеПубликувано на: Пон Фев 22, 2010 11:12 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
На снимките се вижда ,че крилото не е над пилота (по вертикала).
Как така хвърлен настрана парашут(защото Андро е опитен и знае накъде да хвърля) се озовава в крилото....?
Навярно анализът на случката вече е направен и то най-добре от самия пилот и от очевидците....?

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов