Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 7:42 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 24, 2010 4:18 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
Имам пожелание за успешно до-възстановяване и процедурен въпрос:

Всичките тия операции, планки и прочее, са стрували пари, да?
Финансовия въпрос на лечението как се решава в България, където гледаме да купим крило втора употреба, защото няма пари за ново?
Застраховка?
Каква, къде, колко, за каква премия (застрахователна)?
Обяснете моля, на един начинаещ :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 24, 2010 9:02 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 8:29 pm
Мнения: 111
Местоположение: Пловдив
На Владо му не бери грижа, приятелю. Той притежава най-якото златарско ателие в Южна България и може да си позволи лукса да скача от 10 м. по задник върху камъни. Като станеш на 50+ год. и ти сигурно ще можеш. А дотогава е добре да си правиш допълнителна застраховка за подобни сакатлъци напр. в ЗАД Армеец - важи за всякакви "екстремни" глезотии вкл. парапланеризъм. Аз сключих такава до 20000 лв за ок. 250 лв/год. Дано не ми се наложи да я ползвам...
Ако си от Пловдивско мога да те насоча към благонадежден представител на Армеец.

_________________
ЛюбоМ


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 24, 2010 9:23 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
В София живея, благодаря, значи все пак имам нужда от застраховка, както съм и начинаещ...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 24, 2010 10:07 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
ЛюбоМ написа:
в ЗАД Армеец - важи за всякакви "екстремни" глезотии вкл. парапланеризъм. Аз сключих такава до 20000 лв за ок. 250 лв/год. Дано не ми се наложи да я ползвам...


Дано, дано ... защото каквото съм чувал за Армеец в автомобилните застраховки, дано наистина не ти се наложи да разчиташ на тая застраховка ...

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 25, 2010 6:28 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 9:58 pm
Мнения: 182
Местоположение: България -София
Име: Еленко Божков
Милен споменаваше за някакви австрийски застрахователи, които застраховали такива рискове вкл.парапланеризъм ама......... Хубаво ще е ако има и други освен тимаджиите с такива застраховки.......

_________________
Ozone - DELTA 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 25, 2010 6:34 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
съветвам да се подхожда с много голямо внимание към обещанията на "Армеец" защото те са "провинциална" застрахователна компания без абсолютно никакво реноме, без никаква история в застраховането и най-важното - собственост са на мутренска групировка!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 25, 2010 8:29 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 9:58 pm
Мнения: 182
Местоположение: България -София
Име: Еленко Божков
Цитат:
съветвам да се подхожда с много голямо внимание към обещанията на "Армеец" защото те са "провинциална" застрахователна компания без абсолютно никакво реноме, без никаква история в застраховането и най-важното - собственост са на мутренска групировка!

+1 (Me)
Обаче Даниеле, дайте с Петя съвет при кой тогава да се застраховаме? Важно е![/quote]

_________________
Ozone - DELTA 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 26, 2010 3:43 am 
UNIQA-при тях, сме застраховани, вкл. имат продукт с покритие парапланеризъм, също и друг продукт с покритие парапланеризъм-трети лица /това е за тандемите/. След дни ще ви пиша и дали плащат!! На Валя това е работата й, договорила e всичко.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 26, 2010 8:13 am 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Супер Милене - ще чакам с нетърпение инфото, защото това е нещото, което трябва всички да направим. Никой не е застрахован от инциденти, а сумите за " ремонта " след това са страшни - така че добре е да имаме застраховка.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 26, 2010 9:05 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 8:26 pm
Мнения: 25
Местоположение: Добрич
Не се излагаите бе хора!!! Що ще им давате пари на застрахователите?Решението е много просто-никакви ремонти!!!Махате и запасния,за да не се изкушите за ремонти и всичко приключва от раз-един път и завинаги :twisted: Да му мисляд роднините :twisted:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 26, 2010 10:16 am 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 6:06 pm
Мнения: 75
:)


Последна промяна pile на Чет Дек 09, 2010 8:58 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 26, 2010 10:34 am 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 9:58 pm
Мнения: 182
Местоположение: България -София
Име: Еленко Божков
ОК Милене, чакам информация.
Pile, Kantega 2=Лозан винаги е имал особенно чувство за хумор. М/у впрочем, ще се радвам да го видя отново по баирите (Лозан , че и чувството му за хумор)........

_________________
Ozone - DELTA 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 26, 2010 10:57 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Направете си планинска застраховка, която мисля че е 10 лева за 1 година, за да има кой да ви спаси и измъкне от баира. Операциите в болниците, всичките лекарства, консумативите и превоза с линейките плаща здравната каса, ако сте здравно осигурени.
Аз си платих, като поп 550 лева на ПСС, за дето ме измъкнаха от баира и ме отнесоха до линейката, която чакаше на асфалта, на около 1 км от там, където паднах. А си платих, защото точно за тази година нямах планинска застраховка... Повече нищо не съм плащал, освен планките и болтовете в мен, защото ги доставя частна фирма, която от застраховки и цветно изписани листчета не се интересува, а само от парични знаци. На мен самият пък вече 5 месеца ми плащат болнични от социалното, та поне си върнах парите, които дадох на ПСС-то и част от парите за железата в мен. :wink:
Но това е ситуацията за България. Ако отивате да летите в чужбина си направете застраховка с асистънс, или плащане на място от застрахователя, а не, като пострадаш и сам си платиш за всичко, най-накрая ще ни донесеш документите, и ние ще ти върнем парите... И най-добре да не в Армеец, а в голяма международна застрахователна компания. Аз за пътешествията и експедициите си извън България ползвам Алианс, но има и много други, които имат офиси навсякъде по света и извършват подобни услуги. Тези застраховки не са евтини, но можеш да се застраховаш само за няколкото дни през които ще летиш , или за седмица-две, което прави сумата за вноската много малка. Става въпрос за суми от порядъка на 20 000 - 25 000 евро, за което плащаш 30-40 евро еднократна вноска.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов