Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 9:59 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 06, 2010 11:42 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
когато старта е един - всичко е ясно. от вълчата имам три или четири излитания едно от които неуспешно. от комините имам много, там ми беше и първия полет от високо и досега не съм имал проблеми. не съм виждал и някой друг да е имал, а и не съм и чувал. на вълчата съм виждал, а и съм чувал дървосечни звуци.

_________________
Golden4


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 07, 2010 1:14 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
SamiG написа:
Има прилика в снимките :lol:
Кажи какво мислиш седнал?
Ето я: http://www.flywithus.hit.bg/valcha.html


Снимката е страхотна! До сега не бях я виждал, но веднага си я сейфнах. Е, фотографа няма да получи авторски права, но въпреки това се е потрудил човека и получава браво!

А какво мисля ли? Не мисля, просто прекратих излитането поради недостатъчно налягане в крилото.
Седнал? :lol: Ако разгледаш снимката увеличена, ще видиш, че сбруята изобщо не опира на земята.
По-добре горе отколкото в храстите :lol: :lol: :lol:
Още веднъж браво на фотографа!

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 07, 2010 10:58 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Вълчата скала си е един нормален старт, подобно на някои от тези в нашия район. Вярно е, че с тези борове отпред не е много комфортно, но за този който може да излита добре не е проблем. Да не говорим, че се правят и тандеми оттам.
От Вълчата скала съм летял само веднъж преди 2 години. Сега незнам как е, но тогава стартът беше обрасъл с трева до коленете и за капак нямаше грам вятър, та се наложи да правя прав старт.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 10:29 am 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
Красьо написа:
Вълчата скала си е един нормален старт, подобно на някои от тези в нашия район. Вярно е, че с тези борове отпред не е много комфортно, но за този който може да излита добре не е проблем. Да не говорим, че се правят и тандеми оттам.
От Вълчата скала съм летял само веднъж преди 2 години. Сега незнам как е, но тогава стартът беше обрасъл с трева до коленете и за капак нямаше грам вятър, та се наложи да правя прав старт.

Ако въпросните борове бяха в Шумен, то вече щяха да са история!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 11:37 am 
Offline

Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 8:54 pm
Мнения: 61
Местоположение: Варна
Име: Пламен Атанасов
saber1972 написа:
Ако въпросните борове бяха в Шумен, то вече щяха да са история!


щяха да изчезнат като белоглав лешояд :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 7:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 12:15 pm
Мнения: 129
Старта "Вълчата скала" е за И, СИ, като трябва да се внимава с вертикалния ротор предизвикан от ръба преди комините. Старта е дълъг хвърчило и половина и не е от лесните особено ако си начинаещ и условията са неподходящи. Комините са за СИ, С и са по-популярни, но и там трябва да се внимава. Старта "Гумите" (наречен така заради гумените пътеки подобни на тези по стадионите положени от делтапланеристите) е най-просторния и позволява С,СЗ. От вълчата скала съм летял преко сили 4-5 пъти при мн. добър СЗ с Айлес ДеК далечната 94-та с доста страх! По-късно не се престраших да литна и с баракудата независимо, че беше, като заковано за небето! По онова време на всички стартове имаше характерния високопланински гъст храсталак, което усложняваше нещата. Съвета ми е ако не бързате - летете от Комините или с още 10 мин ходене от гумите! Търпението се възнаграждава!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 8:20 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
dreamworks написа:
Старта "Вълчата скала" е за И, СИ, като трябва да се внимава с вертикалния ротор предизвикан от ръба преди комините. Старта е дълъг хвърчило и половина и не е от лесните особено ако си начинаещ и условията са неподходящи. Комините са за СИ, С и са по-популярни, но и там трябва да се внимава. Старта "Гумите" (наречен така заради гумените пътеки подобни на тези по стадионите положени от делтапланеристите) е най-просторния и позволява С,СЗ.

А, къде е този старт - как се стига там. До колкото знам при северозапад на Витоша няма добри условия. До сега си мислех, че няма и подходящ старт. . .

_________________
Golden4


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 09, 2010 9:25 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 06, 2006 4:38 pm
Мнения: 28
Местоположение: София
Вълчата си е малко кофти място наистина. От там ми беше второто самостоятелно летене от високо. В крата си ли да гледаш или в посоката в която тичаш - това беше въпроса :)))) Лично аз гледах в краката си и в момента в които отлепих видях, че съм се насочил към един доста сериозен бор отдясно на старта. Заврях си лявото управление под задника и въпреки, че го устъргах със задник успях да го избегна. С оглед на северозападната прогноза за тази събота неделя и на мен ми е интересно къде е този старт - гумите.

_________________
Mac para Muse II


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 09, 2010 9:44 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
ми то и Враца е кофти
брестовица също
синитево и там не е добре особено когато се лети щото при силен вятър издухва
на сопот е много силно
на беклемето има някъв безумен бетонен двукрак дявол
а да не забравяме все пак и за акарите на комините .. виж те биха ме отказали да летя от там .. особено зимата при минус 10
а ако трябва да съм сериозен

просто трябва да се излита безкомпромисно .. не че ще помогне ако се сговни нещо но поне ще сте тичали яко :)

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 11, 2010 4:34 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
Защо едно окачване на дърво е описано като Инцидент ?!
Толкова много пилоти са се окачвали на дърво, горкото дърво да, но и добре че го има нали?!

За хора, които не им се лети, и стар като стадион широк няма да е подходящ. Радвайте се на стартовете в Бг, ако дойдете тук нито старта нито кацалката ще са ви хубави.

старта на сопот .. старта на добростан .. старта на беклемето .. много хубави и широки и тревисти .. старта на Расник също е хубав
старта на коняво яко каманаци там, но всеки избира дали иска да излита от там ..
старта на комините е също много готин ..

в България има много избор, има големи и широки стартове и такива, които не са подходящи за всеки. Но готиното в България са поляните за кацане - Мечта. Тук полянките са супер малки, заобиколени от коварни жици!!!! и дървета между тях, че да не ги виждаш. Тук на мен ми се струва опасно вече ... не само на мен, дори и на самите швейцарци!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 11, 2010 8:01 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
Djamyarov написа:
ми то и Враца е кофти

хич не е кофти, ами си има чалъм. добре е враца, а гледките после на малко места ги има.

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 11, 2010 8:44 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
я сподели точно къв е чальма .. дет се вика кат си майстор да се научим и ние нещо от теб :lol: :lol: :lol:

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 11, 2010 9:29 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:50 pm
Мнения: 20
Местоположение: Улм - Германия
Добре, е да се направи база данни за стартовете и кацалките, ако не е вече направена и просто да им се даде някакво ниво на трудност, описание на проблемни зони и т.н. (най-добре това може да се направи от инструкторите), а после всеки си преценява способностите, това което е чул и видял и си взема решението. Добре е да се пише за стартове на които често има проблеми. Аз поне бих имал едно на ум на такав старт. А че повечето кацалки в БГ са супер, съм съгласен. Миналата година една от кацалките тук в Алпите беше оградена с електрическа мрежа и въпреки, че ток явно не беше пуснат ставаше доста весело от време на време. :evil:

_________________
http://www.bochev.de


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 12, 2010 11:28 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 8:26 pm
Мнения: 25
Местоположение: Добрич
Проблема със старта"Вълчата скала" вече е решен!!! :D :o :D Иван Славков-Батето е взел на концесия Витоша и там ще прави ски писта-четириседалковия лифт ще тръгва от НДК и ще е безплатен за парапланеристи,мотоциклетисти и други -исти!!На междинната станция ще ги черпи с бърбън :lol: п.п. А за Милен-само кола :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 12, 2010 3:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 12:15 pm
Мнения: 129
Тези с чалъмите съм ги свалял както от училището в Драгалевци, така и от боровете в местността по долу някои от тях по нощите!Инструктурите(имаше и жени) не можеха да си ги намерат, седяха и ревяха... Един от тези с чалъмите мисля Гущера му викахме сега бил инструктор!?! :shock:
И понеже аз неразбирам много, но да ми обясниш какъв точно е чалъма да се излети от 15 метра старт завършващ с пропаст след тези 15 метра при липса на добри условия!?
Ето и координатите: Вълча скала: 42°36'29.60"N, 23°16'50.37"E; Комините: 42°36'8.72"N, 23°17'5.02"E; Гумите: 42°36'29.60"N, 23°16'50.37"E. Но най-добре питайте Марин(незнам дали влиза тук)! Той е гуру по Витошките стартове и Тони от Синьо Небе(незнам дали има такъв клуб все още). Забравих да спомена, че на 1-я час от парапланеризма си тичах да летя от Витоша а зад мен тичаше едно момиченце от Казанлък, което ми продаде хвърчилото да му подписвам декларация... Така, че не бъркайте чалъма с глупостта!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов