Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 9:11 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Безотговорен и грозен инцидент с тандем на кацалката Сопот
МнениеПубликувано на: Съб Авг 14, 2010 9:56 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Безотговорен и грозен инцидент с тандем на кацалката Сопот с пострадал пътник около 1400 днес Събота.

_________________
Golden4


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 14, 2010 11:52 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Какво е станало?

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 9:42 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
:?:

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 9:52 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Виж, Angel_Sim, като казваш А, кажи и Б ... Другото е интригантство.

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Инцидент!!!
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 10:46 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 29, 2004 5:06 pm
Мнения: 32
Бях на Сопот ама в този момент на старта .Чух че имало инцидент с кацане на кацалката и се надявам виделите с очите си да споделят какво е станало.Вярвам че смелостта на хората да напишат е по- голяма от това да летят в облаците. ПОВЯРВАЙТЕ МИ МНОГО Е ВАЖНО ДА СЕ СПОДЕЛЯТ ТЕЗИ ИНЦИДЕНТИ ТОВА ЩЕ СПАСИ НЕЧИЙ ЖИВОТ.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 11:01 am 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 9:58 pm
Мнения: 182
Местоположение: България -София
Име: Еленко Божков
Колеги,
моля наистина, да бъдеме сиршозни и отговорни по темата. Аз минах в неделя през Сопот - Повечето тандемни пилоти които летят с пасажери, бяха там. Не видях Румен, Андро, Милен и Ники Йотов. Никой от присъсгващите не разказа нищо.... Така че наистина е странно.... Ако има нещо за казване, казвайте.... От недомлъвки и интриги няма никаква полза и смисъл.

_________________
Ozone - DELTA 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 11:58 am 
Ей аман от недомлъвки и усмихнати човечета.
В момента на инцидента бях на старта и не съм видял нищо.
Като слязох на кацалката отидох при софийския Сашо да се разбираме как ще си ходим. Той беше с Димитър Вълков. Вълков обясняваше на някакви чужденци, че Милен се е блъснал с тандема в някакво дърво при захода за кацане и са се изтърсили от няколко метра на земята като пасажерката била пострадала сериозно. Колко сериозно, какво, що - не съм бил там и не знам подробности - предавам дословно какво чух.

Сигурен съм, че почти всеки който го чете в момента това знае какво се е случило много по-добре от мене...


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 1:08 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 20, 2010 1:42 pm
Мнения: 9
Местоположение: София
Име: Борил Борисов
Бях на кацалката в момента на инцидента. Пилота привлече вниманието ми доста по рано с неразумните си за тази височина (под 50м.) остри маневри. Подходи към поляната от запад между кафето и детската площадка, крилото му се закачи съвсем леко в едно от ниските дървета, но това не му създаде проблем - мисля. Кацането беше с сриване на крилото и видимата височина от която паднаха с пътника беше около 1.5-2 метра. Попитах хората до мен "Къв е тоя??? и защо лети така когато е с тандем", те казаха " ААА той винаги е така." Крилото беше бяло и синьо, доколкото разбрах, пилота е Милен от София.
В момента се обучавам имам 10-15 полета от високото и ви е ясно че нямам никакъв опит или добра преценка, просто казвам какво видях :?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 2:23 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Поради заплахи от саморазправа и поради това че нося отговорност към други, аз изтривам мнението си по темата.

_________________
www.nest.bg


Последна промяна niki на Пон Авг 16, 2010 7:40 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Ники, стегни се!
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 7:57 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 8:29 pm
Мнения: 111
Местоположение: Пловдив
Ники,

Прочетох ти коментара малко по диагонала след обяд, но определено считам, че беше конструктивен и полезен за всички, дори и за "великия" бизнесмен и пилот Миленчо, ако умее да чете, естествено. Една важна мисъл от там съм я слушал от баща си във вида "На един казан чорба и една лъжица гас му стига."
В събота вероятно пак беше си объркал дозата, горкият - изглеждаше доста ентусиазиран и превъзбуден.
Аз гравитирам по периферията на парапланеристката общност, но се удивлявам как търпите такива зрънца като тоя наглец или откачения Митко, който веднъж размаха брадва срещу Габровеца, сега пък откраднал чанта с документи...
Е, нека мен да ме заплашат такива юнаци със саморазправа...

_________________
ЛюбоМ


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 8:05 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 08, 2004 1:44 pm
Мнения: 335
Местоположение: Велико Търново
Име: Димитър Байчев
Ако заплахите са получени като лично съобщение или мейл е разумно утре да си направиш нотариална заверка с достоверна дата на съдържанието и след това да ангажираш дознанието.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 9:11 pm 
Ето и правото ми на отговор:

1-Пасажерите са познати на Тео-ако искате се информирайте от него дали има нещо изобщо ????,

2-Митака /Варненския/, в момента е обвиняем по дело-свързано с наш колега, аз съм свидетел, така, че какво той е казал, пък кой е чул.......,

4-Спасителите СПАСЯВАТ хора-не идват за да изкарат някой лев от сваляне на екипировка-два дни преди това свалиха крило за 150 лева на колега-вервайте ми не им пука как ще го свалят-БЯХ ПРЕДУПРЕДИЛ НА ЛИФТА ДА НЕ ИДВАТ, това, че се появиха, 20 мин. преди да свършим си е техен проблем /призля ми, като видях, че единия идва с ОГРОМНИ КЛЕЩИ ЗА МЕТАЛ?????

5. Малко съжалявам горския, който изпратиха да ни пише акт/за 3 дървета/ след като разбраха, че няма да вземат пари????-беше печен



И все пак кой е пострадал???????


.......................
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 17, 2010 12:15 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
аз бях под дървото на сянка. чух звук от преминаващ пилот през него. погледнах нагоре и видях тандем, който леко катереше - после спря буквално в точка и крилото и товара тръгнаха надолу. наблюдавах централно зад крилото. трудно ми е да преценя височината от която тръгнаха на долу. пилота и пасажера паднаха вертикално, като посрещнаха земята със седалищата си. Удъра бих определил като солиден. При удара се чу звук, който асоциирам с въздушния протектор на сбруята на пасажера. Видимо пилота понесе по-добре удъра от пасажера. Предполагам, че това се дължи на различната физиология - пасажера беше жена около 30 с неспортна фигура и може би по-добро сработване на протектора на сбруята на пилота от въздушния протектор на сбруята на пасажера. Крилото продължи по същата траектория и падна директо върху тях.
Жената остана в седнала позиция. Някой махна крилото от двамата. жената продължаваше да седи. После я освободиха от сбруята и тя легна на земята. Към групата се присъедни малко момченце 5-6 годишно. обикаляше около жената. зацепих, че е сина и. Жената явно му говореше нещо, въпреки че не помръдваше, защото той изглеждаше спокоен. Забелязах, че и бащата е там. Седше на няква странна дистанция като вкаменен. след известно време. жената седна, после и стана тръгна бавно. момченцето подскачаше наоколо. мисля, че не беше разбрал нищо.
По късно видях жената - изглеждаше добре и в добро насторение. Не знам какво и е било действителното състояние. Ако някой знае. Ако има нужда от нещо да пише.

Това е което аз видях. Честно казано беше грозно.

За пилота Милен - всеки прави грешки. Аз не съм този който ще коментира как лети. Мисля, че има близки хора, приятели които ще застанат до него и с които може да коментира. Това което видях в събота беше грозно. Мисля, че един мъж си признава грешките, понася последствията, прави си изводите и продължава напред.
Хеликоптер не мога да правя, но ще се науча - ебал съм го и хеликоптера. Ще ви скъсам сичките от хеликоптери после.

Ники аз също нося отговорност към други - имам две деца. Истинската отговорност е да даваш личен пример. Как така ще си триеш поста. Ми земи си смени за по сигорно и името- кръсти се Кики. Къв е тоя Милен бе!?! - Мики. Кво ще ти напраи - ще те убие заради писане във форума? Ще ти спука гумите на колата? Брей ще избие всички дето пишат по форума неправилно. Привардвайте се колеги! Ша ни избие един по един.

айде приятна вечер
чакам да ме заплашват и мене сега. само дано от Банско не ме заплашват, че тогава вече става страшно.
Лукчо.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 17, 2010 7:51 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Въпреки симпатизиращия тон изтрих мненията на Митака от Банско защото съдържат заплахи и допълнително усилват конфронтацията и конфликта.

Срещу мен няма заплаха от физическа саморазправа, но има други начини по които може да ми се въздейства.

Заключвам тази тема, тъй като считам че почва да губи конструктивния си замисъл. Ако някой иска да обсъжда въпроси свързани с предотвратяване на подобни инциденти, то нека да отвори нова тема.


И малко пара художествена измислица:

Представете си че летите по теченията на живота и тъкмо сте се набрали в поредната термика. Следва дълго планиране към следващата, но по пътя трябва да преминете покрай остър ръб, който вероятно създава опасна турбуленция. От досегашния ви опит знаете, че турбуленцията причинена от вятъра и препятсвията е нищожна, когато атмосферата е нестабилна т.е. всичко е в подем. Но днес има задържащи ограничаващи слоеве и средата е силно реактивна, свързана и нетърпяща промени...
Между временно гледате как две крила преди вас прелитат близо до опасния ръб. Едното - уж голямо и безобидно вече е разплаквало деца. Другото също търси лесния път, но в лутането си е решило да подправи документите на теста за безопасност. Очаквате и двете крила да бъдат наказани от ръба, но оставате силно изненадани от селективната реакция на ротора и турбуленцията. След леки разклащания първото крило минава безнаказано, докато второто - уж по-невинно бива жестоко намачкано надолу...
Между другото не сте сам, а сте с детето си, което учите как да лети сред теченията на живота. Смънквате нещо за невежеството си и страха от ротора и заобикаляте опасния ръб на почтително разстояние..
Е! С подобна тактика е много вероятно скоро да бъдете приземен, но поне остава надеждата, че или ще се променят условията или на следващия полет детето ви ще се справи по-добре.

За да не е гола надеждата и за да не ви разяде страха, летете с широко отворени очи и се учете. Знанието е сила, която се изразява чрез работа. Работата и времето дават енергия.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов