Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 10:56 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Глупава грешка=счупена ръка.
МнениеПубликувано на: Пон Авг 23, 2010 1:49 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:06 pm
Мнения: 195
Местоположение: Варна
Име: Костадин Фердинандов
Събота 21.08 Сопот.Качихме се с лифта и веднага излетяхме.В началото беше малко мъка,но след ваденето от ниско нещата се отшушиха.Реших,че ме очаква страхотен ден,защото виждах как доста крила се вадеха и над равнината без проблеми.Аз реших да карам по планината-нали все пак съм дошъл за това там.Така полека-полека стигнах до Калофер,тогава видях,че на изток облаците в планината започнаха да се стичат и реших,че това е падащият североизточен вятър и без да се замисля излязох от планината.Решението ми беше да карам през равнината и до където стигна на Изток.Още над Калофер обаче разбрах,че ще е трудна задача,защото долу си духаше стабилен източен вятър.Тук направих и голямата си грешка-вместо да пусна по вятъра,аз започнах да се боря с него.Така прогресивно губех височина,а не пробивах с особен успех.Казах си че бях до там и пуснах към северозападния край на Калофер.Там достигнах с около 100м и направих няколко завоя да снижа височина.Когато излязох от последния на около 20-30м получих мощен колапс от дясно,последван от колапс от ляво,явно съм пререагирал и съм сринал крилото,защото започнах да летя назад-пуснах управленията,но вече нямах височина и паднах назад с висока скорост.Обадих се на 112 веднага,но за мой"късмет" дайдоха след час,като през цялото време съм лежал върху счупената си ръка.Докторката най нагло ми заяви,че сме и загубили времето и не ми се било полагало линейка.Личния ми извод от инцидента е,че съм попаднал вероятно в ротора на баира който е на североизток от Калофер или съм попаднал в някаква върхушка-нямам друго обяснение.Пазете се момчета,че заради дебелата си глава сега изтървах най-якото време за летене :)
http://forum.skynomad.net/leonardo/flight/813


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 24, 2010 8:13 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Благодаря че споделяш за турбулентното място при тези условия. Аз не бих очаквал проблеми там.
...
Може би трябва да се направи статистика на инцидентите поради пререагиране?

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 24, 2010 9:15 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 9:19 am
Мнения: 122
Местоположение: София
на 01.08.2010 аз имах същия проблем при пробиващ североизток на това място. В дерето от паниците се насвирва локалния юи, изтичането от паниците на източния вятър и ако има и падащ с или с-и . След като се бях извадил над "рибката" в базата вместо да се закача на Средна гора, се полакомих да кацна на Калоферския манастир, където мои приятели бяха на платки около Бяла река, за да им направя щоу. И като се забих над Бяла река, ок точка 4 на трак лога се появи такава турболенция, че по едно време едвам държах крилото , даже помислих за запасен. Пуснах по вятъра и кацнах в "нищото" над Васил Левски. Все пак това си беше доста поучително за мен и чуството ми за себелюбие беше наказано с турболенция и принудително удавяне. Ето и трак-а
http://forum.skynomad.net/leonardo/flight/823

_________________
CloudBase Sopot guest house


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 24, 2010 10:06 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Росене ... в края на полета си бил много ниско. Според мен естеството на терена е такова, че всяка термика при И вятър би била отделена доста преди манастира. Летял си срещу вятъра като вземеш и насвирването на вятъра покрай планината ... Васил Левски става едно нормално място за кацане. Това според мен само :-D.

ако си бил в базата над калофер (термиката ти е била отнесена на запад-изток) то по скоро да си заобиколил през хълмовете ... но пак кацането в манастира ми се струва tricky задача :-)

хахахаха и си кацнал на височина 666 метра ... дяволска работа да знаеш .. нечисти сили са те свалили на земята :-D

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 24, 2010 10:25 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 9:19 am
Мнения: 122
Местоположение: София
Ице, анджък де, насвирването и летенето срещу вятъра ме свалиха от базата / беше доста ниска/ и накрая се наиграх с оргията на ветровете там :roll:

_________________
CloudBase Sopot guest house


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов