Leonardo | ФОТО
Дата и час: Сря Апр 17, 2024 1:50 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Летене болен
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 18, 2010 7:25 pm 
Реално нямаше инцидент.
Предпоставките обаче за него бяха налице- четвъртък и петък изкарах пика на един вирусен грип, в момента все още съм с температура, главоболие и кашлица. В добавка за цял ден хапнах малко бисквити и чипс, т.е. почти нищо.
Летяхме на Коняво днес. Времето - балончарник, тесни и резки ядра до +3/+4.
Докато летях се почуствах ужасно зле. По едно време въртях нещо, после реших да се преместя над равнината, където намерих доста широка зона с пак надробени термики, пак въртях, катерех и после свалях. През цялото време ушите ми пищяха и бяха заглъхнали, вестибуларният ми апарат беше изключен и реагираше само на моменти, реакциите ми бяха бързи колкото опашката на умряла котка - нямах сила да дръпна управленията. Накрая кацнах и легнах за 10мин на земята да дойда на мене си и си мислех дали не можеше да си спестя цялото това упражнение като остана в къщи и оздравея напълно.

Това го пиша само за да предпазя някой ентусиаст, който реши да направи същото като мен. Да излетиш знаейки, че си слаб във въздуха не е най-умното нещо.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 19, 2010 10:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 6:19 pm
Мнения: 62
Местоположение: Варна, Сливен
Име: Михаил Златев
Спорен е тоя въпрос.
Всеки път като отида да летя от високо, съм махмурлия. Е точно 5 м. след като се отделя от земята, всичко така ми се избистря, че няма накъде повече. Ама виж, с грип не съм летял(не че напоследък летя, де)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 20, 2010 10:03 am 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 26, 2009 1:08 pm
Мнения: 59
Местоположение: Велико Търново
Име: Георги Петров
misho_z написа:
Е точно 5 м. след като се отделя от земята, всичко така ми се избистря, ...


5 метра или 5 минути? Не че има голямо значение, тъй като точно секундите след отлепянето от земята крият най-много риск. А да не подценяваме и трезвата преценка, която винаги е нужна преди излитане.

Място за спор няма - риск съществува. Венко правилно ни напомня да не спираме да мислим. Естествено всеки сам преценява този риск, но не можем да спорим, че е по-рисковано да се лети с влошено здравословно състояние.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 20, 2010 12:00 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Да летиш болен, или изобщо да не си в пълна кондиция от препиване, или недоспиване е доста рисково и опасно, поради забавената реакция, и загубата на усета за крилото. Особено е опасно това за крила от по-висок клас... За 1 и 1-2 не е чак толкова опасно. Тези крила са доста дуракоустойчиви, пък и без това повечето от пилотите на такива крила висят като чували с картофи от долу, и ако нещо трепне, или мръдне крилото, обикновено нищо не правят, а само се чудят какво става... :wink: :D
На колкото по-висок клас крило се качваш, толкова по спортни стават нещата, а крилата стават по-бързи, и доста по-чувствителни, и съответно физическата ти форма, и кондиция трябва да е по-добра.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 20, 2010 10:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 6:19 pm
Мнения: 62
Местоположение: Варна, Сливен
Име: Михаил Златев
5 метра(ако е кючекчийско, за 5 минути вече ще съм много отвъд трезвеността). Пък и като съм махмурлия ми е по-трезва преценката. Трябва да е някакво чудно времето, че да ме накараш да се закача за крилото. И Владича сигурно е прав, не съм се качвал на висок клас крило(освен 2-3 реенета с Нова Вертекс, ама тогава си бях в идеална форма :))


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 21, 2010 9:26 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
пийте/яжте си редовно витамините :-), много вода, здравословна храна и хубав сън, това ще поддържа всички дейности на тялото ви на ниво и една вечер навън с приятели няма да ви извади от равновесие, да не говорим, че няма да помиришете грип :-)

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов