Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:10 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 23, 2010 12:04 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Милен написа:
Angel_Sim написа:
ВладиЧ написа:
Разликата е в качественият контрол СЛЕД производството. Адванс се призвеждат във Виетнам, но контрола СЛЕД производството се провежда в Швейцария. Няма ли качествен контрол и проверка на крайният продукт гафовете са налице. Примери има много от разни фирми.

каде се провежда и как е нещо което само фирмата производетел знае. този контрол трябва всеки сам да си го направи - просто защото е най-заинтересован. само за сведение - адванс правят този контрол във Франция, а не в Швейцария, не че има някво значение.


Явно за 3-те години и половина weekend летене си напреднал доста с теорията. :D :D :D за да да ни даваш-"сведение". Когато си позвиляваш да правиш това -все пак имай едно наум-форума се чете от различни хора. Та как разбра, че Advance-най-голямата Швейцарска фирма си прави качествения контрол във Франция??? :D

ПС Верно, че в Швейцария е малко скъпо :D :D :D :D :D :D

И да те светна нещо- в Азия се намират най-добрите производители на крила в света- AEROMEN- които са собственост на Японци и се намират в Хонг Конг и произвеждат крилата на поне 10 водещи Европейски фирми, Gingliders-в Южна Корея, Advace-във Виетнам.......

ми и ходих и видях. На френския им адрес не съм ходил ако искаш отиди ти и така ще разбереме дали въобще имат качествен контрол.

_________________
Golden4


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 23, 2010 12:18 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
ЛюбоМ написа:
Както се казва - "Спасяването на давещите се е проблем на самите давещи се".

Точно за това започнах темата. Гледайте си крилото и ако нещо ви притеснява го дайте на някой друг да го полети - примрно местния дилър :) и не вярвайте на марки. аз от както тойота изтеглиха 3 800 000 автомобила от американския пазара не вярвам на никой. http://www.bruneinews.net/story/569976 ГРЕШКИ ВИНАГИ СТАВАТ - дори да пише на крилото ви че е управляем парашут.

_________________
Golden4


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 23, 2010 10:23 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
ADMIN UPDATE 23/9/2010: WE NOW CONSIDER THIS TO BE MOST CERTAINLY A HOAX. THE FOLLOWING ACCIDENT REPORT IS NOT TRUE, AND THERE IS AN INVESTIGATION UNDERWAY. THE THREAD REMAINS LOCKED UNTIL FURTHER NOTICE. ALL MENTIONS OF THE MANUFACTURER HAVE BEEN REPLACED BY "[GLIDER BRAND]"


ха ха ха. ми някой си е направил най-вероятно пишка. въпросния инцидент най-вероятно никога не е станал и случая с пускане на информация за такъв инцидента се разследва. админа на форума "Paragliding forum" е заменил навсякъде където се споменава името на производителя с "марка парапланер" (да видим нашия админ кво ли ще направи). Аз поднасям личните си извинения на всички, които произвеждат в Азия за "леката" липса на доверие в качеството и за може би леко прибързаните и по-крайни заключения.

_________________
Golden4


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 24, 2010 12:53 am 
[/quote]
ми и ходих и видях. На френския им адрес не съм ходил ако искаш отиди ти и така ще разбереме дали въобще имат качествен контрол.[/quote]

Пак не разбирам-аз твърдя, че лъжеш-просто си един от писателите тук.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 24, 2010 6:57 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Още по-интерсно стана... :roll: Шегичка значи?!?! Някой съобщил на света, че друг е загинал с парапланер, но не се знае точно с какво крило, пък и в крайна сметка и човека е жив!?!? :roll: То не било лека кола, ами мотоциклет, и не си го бил купил, ами му го откраднали!!!
Големи майтапчии има по света, а?
Ще видим накрая, какво точно ще излезе. :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 24, 2010 12:07 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Milen написа:
angel написа:
ми и ходих и видях. На френския им адрес не съм ходил ако искаш отиди ти и така ще разбереме дали въобще имат качествен контрол.

Пак не разбирам-аз твърдя, че лъжеш-просто си един от писателите тук.

добре щом ти твърдиш, че лъжа всичко за Advance вече се изясни :)
За тези които, все пак се интересуват каде се праи check-a на сайта им има инфо май или поне има и адрес във Франция. какво ли правят там?
Не си праете труда да се чудите попитайте Милен.

_________________
Golden4


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 24, 2010 12:45 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Angel_Sim написа:
... THE FOLLOWING ACCIDENT REPORT IS NOT TRUE, AND THERE IS AN INVESTIGATION UNDERWAY ...


Абе странна е тая работа ... уж изобщо няма такова нещо, ама пък има разследване ... Какво разследват, като няма нищо? И кой би се "пошегувал" по такъв начин?

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 24, 2010 7:01 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 12:39 pm
Мнения: 206
Местоположение: Варна
Име: Адриан Атанасов
Пише, че докладът за инцидента не е верен. Не самия инцидент,въпреки че по-нагоре пише че "вероятно е измислица" :D Нещата сигурно са по-завързани отколкото ни го представят, все пак фирмата си защитава името и със сигурност не са останали безучастни...

_________________
Ozone Mantra M6 - червено-черно-бяло
Ozone Zeno - синьо-бяло
Element AIR - Tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 25, 2010 7:00 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 28, 2008 6:38 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
В крайна сметка за мен лично темата беше полезна.
Разбрах, че не трябва да си продавам старото крило, защото вече не ги правят по същия начин. :D
Аз по същата логика си купих и стара кола... щото били направени по както трябва от новите.. :D
Брей колко съм бил прозорлив.. :twisted:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов