Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:04 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Лош изход от уинговъри
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 12:24 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Днес летяхме на Морската Градина във Варна при доста турболентни условия, което е необичайно за това място. Доста от хората които летяха си кацнаха бързо защото не им беше много приятно да летят в тези условия. Емо (Оптиката) беше един от последните във въздуха и по необясними причини на височина 70-80 м над плажа започна да прави уинговъри, които не се получаваха много добре. При единия от тях лявата половина от крилото му се разтовари и колапсира. Крилото влезе в спирала при която от по-високата скорост и вътрешно налягане част от колапсиралата страна се оправи и практически остана съвсем малко от ухото смачкано и оплетено във вървите, но явно достатъчно за да прави съпротивление и да поддържа спиралата. Самия Емо не направи абсолютно нищо за да оправи ситуацията - явно беше блокирал. Крилото направи в дълбока спирала две витки и половина и ми се изгуби зад дърветата. Очевидци казаха че Емо е минал първо през короната на едно самотно дърво което е цялото омотано от пълзящи растения и после е паднал под ъгъл върху склона точно под старта, който е целия покрит с дебела около метър и нещо пълзяща храстовидна растителност.

Въпреки че падането изглеждаше много страшно Емо се оттърва само с две счупени ребра и дислокация на 12-ти прешлен (вероятно в следствие на удара в дървото).

Изводите от този инцидент са няколко, всичките в един и същи дух:
1. Не тренирайте уинговъри в турболентни условия!
2. Не тренирайте уинговъри на ниско!
3. Не тренирайте уинговъри над суша!
4. Ако условията не ви харесват - кацайте!

Пожелаваме на Емо бързо възстановяване!!!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: отзив
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 10:58 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 3:30 pm
Мнения: 10
Местоположение: Варна
Емо, оправяй се бързо, батенце!
Чух, че и черният дроб е пострадал. Ако някой знае дали Емо има нужда от кръв или нещо друго да пише тука.
Аз съм с кръвна група Б+, ако мога да помогна, да ми се обадите.

Светомир - 089 6 300 332

_________________
Give me fuel, give me fire...
Све.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 11:32 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
през нощта, след като сме си тръгнали, докторите са усетили че има някакъв вътрешен кръвоизлив и са му направили спешна ендоскопска операция... положението му вече е стабилно. имаше нужда от даване на кръв, но вече достатъчно хора отидоха така че няма нужда от повече


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: отзив
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 12:27 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 8:54 pm
Мнения: 61
Местоположение: Варна
Име: Пламен Атанасов
sky_virtuoso написа:
Аз съм с кръвна група Б+, ако мога да помогна, да ми се обадите.


По принцип кръвната група няма значение, защото те не му преливат кръвта която си дал.

Скорошно оздравяване Емо, да се възтановиш напълно, че още колко летене те чака.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 5:30 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
Емо, пожелавам ти скорощно оздравяване...

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: gdf
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 6:23 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Изводите от този инцидент са няколко, всичките в един и същи дух:
1. Не тренирайте уинговъри в турболентни условия!
2. Не тренирайте уинговъри на ниско!
3. Не тренирайте уинговъри над суша!
4. Ако условията не ви харесват - кацайте!
AKO TOVA VI KONSTRUKTIVNOSTA TO NEKA BOG DA VIE NA POMO6T NO NQMA DA E :wink:

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 8:14 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
На Бате Емо уингоувърите не му се получават от край време... Миналото лято на Албеена пак му щукна да да прави Уингоувъри на низко и последния го предобри, фрасна се в една кабинка за масажи а крилото остана од другата страна. Това което го спаси беше че мина през клоните на едно дърво и ги окастри до шушка.
Дано се оправи бързо и дано се вразуми вече, че е много готин пич и ще ми липсва :twisted:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 8:18 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Skyhiker написа:
На Бате Емо уингоувърите не му се получават от край време... Миналото лято на Албеена пак му щукна да да прави Уингоувъри на низко и последния го предобри, фрасна се в една кабинка за масажи а крилото остана од другата страна. Това което го спаси беше че мина през клоните на едно дърво и ги окастри до шушка.
Дано се оправи бързо и дано се вразуми вече, че е много готин пич и ще ми липсва :twisted:

E tova e dai te mi telelfona na mom4eto da piem po rakiq i da mu kaja kak stava a ne da mi pi6ete gluposti ..ot sorta na
1. Не тренирайте уинговъри в турболентни условия!
2. Не тренирайте уинговъри на ниско!
3. Не тренирайте уинговъри над суша!
za6to tova sa ne konstruktivni pisaniq

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 9:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:06 pm
Мнения: 195
Местоположение: Варна
Име: Костадин Фердинандов
За Емо всички,които го познаваме знаем,че прави малко повечко глупости.Пролетта летяхме на Топола с Веско доктора и Емо,летяхме в района на 'Отхапаното"-вертикална пропаст 60-70м,вятъра беше около 5-6 м/с и както си реехме на 100м видях как Емо си заходи най-спокойно зад пропастта в най зверския ротор да каца,когато влезе навътре около 50-60м се започна SIV курса,имаше страхотен късмет,че кацна след камбана на краката си.Уплаших се много и веднага кацнах-хубаво,че му се размина.Попитах го,защо кацна там-обяснението му беше,че не е летял на "отхапаното"и не знае къде се каца.Преди това имаше инцидент пак с него на Морската,при опит за излитане се закачи и увисна в храсталаците под старта на 20-30м над земята-и така 2 часа.Емо много си го уважавам-страхотен пич е,ама малко прекалява понякога и с някои други работи!Пълно и бързо оздравяване бате!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: fd
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 9:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Imeno za6toto mom4eto ne bilo na SIV - kurs ot koito i tebe te e STRAX se e stgnalo do tazi situacia ako be6e minal na SIV to nqma6e da q ima taq tema

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 9:21 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:06 pm
Мнения: 195
Местоположение: Варна
Име: Костадин Фердинандов
Това момче може да ти е баща ве паткан.И точно ти не можеш да знаеш от каво ме е страх и от какво не.Ти освен да се хвалиш с великите си подвизи на най-големия акро пилот едва ли не по-голям от Раул Родригес,напиши нещо умно и и градивно,а не поредната си наркоманско-пиянска глупост!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: xz
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 10:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
tova 4e naistina ne razbira6 i usvem da hrani6 drugo ni6to nqma kak da napravi6 ,,,.. tuk nikoi ne se xvali ti 4isto i prosto ne razbira6 kakvo ti se da va na gotovo izvinqvai 4e ne 6te da vzeme6 ne6to koeto e plateno sas vreme ne v pisane na; laina. na tuk ne v xranenne kakto teb 6to s eotnasia do vazmojnisti na mom4eto ni nai malko ne sam gi komentiral ne sam sednal da go jalvam barzo opraviqve i pro4i eee jiv e toi tam na balkana i 6te jiveee nikoi ne obi4a da go sajeliavat na malkoto ba6ta 6te mi bil >.. po tozi na4in samo Tiiiiittttt.... kato teb moje da go a na abtko ti Raul mu zvaniq po tri pati na den da pitam kakvo pravi tvoi... .............. ta taka kaza i tq ... i PAK DVD :) e pi4 da dranka, no,podobni ,iskazvaniq me vbesiavat vse taq ..koz4o li si qvno koz4e ne pu6i6i i si mi stal agresiven takakv se taq i na tova .... ^G malko vi e G -to ta pak i otnovo 6to se otnasia do pi4a i rol kontrola v liceto na figorata prez kriloto darpaite si opravlenia kato ste odolo
(k0c3t0....... bate iiii nau4i se da xrani6 parvo .... sebe si na zakuska sas ............

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 29, 2010 9:05 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
THE KITE върви изкарай един курс по граматика ве човек :) така повече хора ще ти четат постовете, и още повече ще успяват да те разберат кво пишеш.
Не го приемай като заяждане а като приятелски съвет.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: gf
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 29, 2010 10:25 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
niqma pari za kurso po gramatika ispix gi cial jivot negramotennn

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 29, 2010 4:26 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Член 36(1) от Конституцията на България гласи : Изучаването и ползването на българският език е право и задължение на българските граждани. :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов