Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 10:09 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: PWC Portugal Task 1
МнениеПубликувано на: Вто Авг 09, 2005 1:26 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 12:28 pm
Мнения: 100
Заради патешкия си акъл в опит да завърша задачата-64 км не направих добър разчет на Файнал Глайда и се сплйосках на 800 м от Финала. Попътната ми скорост беше над 70 км/х без спийд, а на спийд около 90-95. В опита си да направя повече метри заради лошия си разчет направих последния завой за кацане срещу вятъра само на 2 м над земята и кацнах странично на вятъра като се подпрях на дясна ръка. Резултат-изкълчена китка (много често и лесно в тази ситуация се чупи китка). На следващия ден ме болеше вече доста, но след 2 дена нещата се успокоиха и добре че последните 2 дена нямаше Таскове!

Извод: Не рискувайте, за да направите ниаколко метра повече или за да завършите задачата. В крайна сметка живота ви и здравето са по-важни, а и винаги ще има следващи задачи и предизвикателства! Правете последния завой на повече от 10 м над терена, за да няма изненади с внезапно пропадане или други изненадващи ситуации.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 15, 2005 12:04 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 08, 2004 1:44 pm
Мнения: 335
Местоположение: Велико Търново
Име: Димитър Байчев
Мисля, че тук е мястото да споделя едно мое наблюдение. Без да изявявам някакви претенции, че съм отработил кацането си отлично, съм забелязал, че при рязък завой на пределна височина на захода за кацане, когато неминуемо хоризонталната скорост е голяма инстинктивно искам да си вдигна краката, по начин характерен за субектите от срещуположния пол :evil: и един път пробвах такова приземяване. Тогава летях още с Perche Aerologic, което нищо, че се води 2-3 си беше много харабийско крило. Завърших завоя, бях много ниско и вдигнах краката, като теглих управленията, колкото можех. Резултатът беше, че ръцете ми се оказаха по-близо до земята отколкото сбруята. За моя радост се разминах само с лека болка в лявата китка няколко дена. Интересното беше, че не бе валяло отдавна но сбруята така се беше влачила по целината, че имаше кал по нея. Значи и вертикалната скорост не е била съвсем приемлива. Но като цяло пак се потвърди онази теория за чантата с късмет и опит. Глупавото от моя страна беше, че решението да направя този завой не беше продиктувано от обстоятелства, които по някакъв начин застрашаваха безопасността ми, а от чисто любопитство. Това е от мен.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов