Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:25 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 135 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2011 6:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:01 pm
Мнения: 58
Местоположение: Shumen
Име: Дидо
Емо написа:
Доктора написа:
Не се откривам в списъците.
Превода е направен в шуменския клон на Райфайзен банк,
подател - Явор Плашилски


Докторе на някой от преводите не излиза вносител и основание. Това е заради тъпите касиерки в банките. Когато се внасят пари на каса, касиерката трябва да попълни данните на вносителя, а явно някой не го правят въпреки че са длъжни. Когато превода е от друга сметка в друга банка всичката информация излиза. Все пак ще прегледам пак.



Доки, стр. 6 около средата, там ти е превода :wink:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2011 6:28 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 05, 2011 3:05 pm
Мнения: 3
В моята вносна бележка от банката е написано името ми за вносител, но в списъка го няма - може би е необходима подробна разпечатка от банката за внесените суми, за да се види пълната информация.
А преведени ли са вече някакви пари в Непал?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2011 7:49 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Емо, недей да ровиш. 58-ия е моя превод.

Чудя се обаче, дали има смисъл парите да се превеждат до Непал.
Нашите пилоти като се приберат, ще се върнат с пари, нали?
Не е ли по-удачно да заемат на Камен от собствените си средства,
а той като се върне в БГ да им ги върне от тая сметка, дето събрахме пари.
Глупаво е пари да отиват до Непал, а после да се носят в България.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2011 11:28 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 1:34 am
Мнения: 121
Местоположение: Бургас, Сливен
65
ДАТА: 10.03.2011
ВНОСИТЕЛ: SPAS SVETOSLAVOV ILIEVSKI
ОСНОВАНИЕ: ДАРЕНИЕ ЗА КАМЕН
BGN 50.00

66
ДАТА: 10.03.2011
ВНОСИТЕЛ: ИВАН ГЕОРГИЕВ КОЛЧЕВ
ОСНОВАНИЕ: ЗАХРАНВАНЕ НА СМЕТКА
BGN 100.00

67
ДАТА: 10.03.2011
ВНОСИТЕЛ: ДАНИЕЛА ВЕНЕЛИНОВА СОКОЛОВА
ОСНОВАНИЕ: ЗА КАМЕН
BGN 70.00

09/03/11-11:24:18
Currency : EUR (EURO)
Amount : #1.000,00#
Ordering Customer-Name & Address
/BG52RZBB91551052226715
EMIL IVANOV LOMLIEV
BULGARIA
Beneficiary Customer-Name & Addr
/1201017500690
PARA NOVA (NEPAL) PVT LTD
LAKESIDE POKHARA NEPAL
Remittance Information
BEN HOLDS AN ACC. WITH PK 2097744
TRANSFER
Получател: PARA NOVA (NEPAL) PVT LTD , Сметка: /1201017500690 - NARBNPKAXXX
Основание за плащане - информация за получателя: BEN HOLDS AN ACC. WITH PK 2097744
Още пояснения: TRANSFER
Такса: 48.90BGN


Вальор 10.03.2011
Платете на - име на получателя
АНДРЕЙ АГАЙН
BGN 2600.00
Референция B110310200518522OPBISERA
Наредител:Емил Иванов Ломлиев

_________________
www.skyvision.bg


Последна промяна Емо на Пет Мар 11, 2011 8:22 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2011 12:05 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 1:34 am
Мнения: 121
Местоположение: Бургас, Сливен
Вчера изпратих от сметката 1000 EUR до Непал и 2600 лв. на Андро. Това са сумите които поискаха от Непал.

Много хора ме питат какво ще стане с останалите пари. Има доста предложения. Лично аз не съм наясно какви разходи са направени по спасяването. Ще говоря с Камен. Все още пристигат преводи, но мисля да изчакаме утре до края на работния ден, да сумираме всичко и да обявим събраната сума. Ще се опитам да изтегля и някакъв вариант на електронно извлечение от сметката и да го публикувам. После ще преведа цялата сума в сметка на Камен и нека той напише как са използвани средствата.

_________________
www.skyvision.bg


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2011 4:24 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
Един въпрос относно Пара Нова фирмата, за която работи Камен. Понеже го видях на сайта им като офиц. тандемен пилот. Та въпроса е, защо тя не се погрижи за Камен?! Толкова ли е трудно тя да плати за случаят и после да им се върнат парите, ако се налага.?! И без това тя ги изкарва за 1 ден тези пари, които се даряват от цяла България за Камен! Нищо против даренията това е хубавото нещо за приятел изпаднал в нужда. Но .. как фирмата Пара нова не е направила застраховки на служителите си?! Фирмата е съвсем наясно, че дейността, която изпълняват е Рискова. Дали ще летят соло или с тандем това е едно и също! Ако загубят техен служител това е тяхна отговорност!
Както и преди споменах, това е фирма, чиято обществена дейност е Парапланеризъм. Перачница на пари, трафик на жени и наркотици! Въобще не се интересуват от служителите си! ааа колко ги хвали Милен .. та и Румбата отиде, та кой ли не още. Заслужава ли си въобще?! Ето сега това с Камен беше нагледен пример, какво направи Фирмата да помогне .. звънна ли са два телефона да организират полицията, че това всеки може да го направи. Те и без това нямат много работа и с нещо подобно запълват време .. парите!!! къде беше ПараНова?! Че българите от незнам си къде да събират и да пращат, сякаш Паранова няма да си ги избие с 10 тандема за 1 ден. Просто смехория!


Върнете се в началото
  Профил    +16 / -4 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Нед Мар 13, 2011 7:53 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
6toto sa cigani

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -1 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Нед Мар 13, 2011 1:31 pm 
Много е възможно фирмата да има някаква застраховка - но много се съмнявам, след като с много малки изключения застрахователите се съгласяват да включат пара и делта в застраховките си.

Не мога да си помисля, че в Непал ще направят изключение и че фирмата има летателна застраховка. Която трябва да включва и пътника.
Въобще не ми се вярва да го правят това.

Ако беше това станало в европейска фирма - то първо тук тандемното летене не се разрешава като комерсиална дейност - следователно застраховка не може да се направи. А и Камен е летял солово през почивното си време - за което фирмата не се интересува.

В случай, че той е имал персонална летателна застраховка - тогава тя щеше да се включи при покриване на разходите. Той може да сподели каква застраховка е имал.

Мисля, че застраховката, която аз имам за летене в целия свят, ще го направи това - но сега е момента да попитам застрахователите си какво точно ще направят за мен при такъв случай.


Върнете се в началото
     +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Нед Мар 13, 2011 6:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 11:47 am
Мнения: 90
Местоположение: Varna
Здравейте,
проблема който беше е следния... всички имат застраховки, но много зависи какво е упоменато в полицата като ангажимент на компанията и
услуга коята се плаща. Примерно когато бях на ПВЦ в Денизли ми искаха застраховка за дните в състезанието с включен в полицата транспорт с хеликоптер до болница и репатриране ( ако почина да ме докарат в сандък обратно). Съответно аз избрах и опцията Асистанс- тоест - ако стне нещо с мен само си давам номера на полицата в болниците и те се оправят нататък с парите със застрахователя. АКо нямам последното, аз трябва да си плащам и после като се върна в Бг да предевя към застрахователната компния възстановяване на средствата за които имам документ. Проблема с Камен беше това, че хеликоптера беше нужен за издирване а това в полиците не го пише.

_________________
GO into The Sky:)
UP Edge


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Нед Мар 13, 2011 6:13 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
Мой приятел алпинист беше тук преди 5 години, да катери в една експедиция в Алпите. Имаше стандартна застраховка при инцидент от България. Падна на някакви скали и швейцарци го видяли и извикали псс-то, бил на много непроходимо място, отвесни скали, дошъл хеликоптер след няма и 10 минути го изтеглили от там, без дори да питат за застраховка. Скенери, ренгени в болницата .. 2 дни престои там, след това го попитали има ли застраховка, той си показал някаква бланка документ в който пишел каква застраховка има. Казали му че не работи тази в Швейцария, той обяснил, че няма пари. Останал още 1 ден в болницата и си тръгнал. Един ден престой в тази болница е 8000 франка само легло, храна и медицинска сестра. Скенер на чужденец без застраховка е 4300 франка. Ренген 1768 франка.
Не случайно казват тук, че чужденеца ако дойде като турист и ходи в швейцарските планини трябва да има Швейцарска планинска застраховка!
Така че такава сигурно правят и в Непал. Особено пък ако работиш там за непалска фирма!


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -3 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Нед Мар 13, 2011 9:34 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 5:31 pm
Мнения: 44
Taндемните пилоти в Пара Нова(а също така и в останалите компании), НЕ СА СЛУЖИТЕЛИ на компанията.Те НЯМАТ НИКАКВИ договорни отношения.Компанията НЕ Е работодател на пилотите.Тя не е длъжна да прави застраховки на пилотите,нито да поема каквито и да било грижи за пилотите.Компанията има застраховки само за пасажерите.Всеки пилот е длъжен да има медицинска застраховка,без нея не може да лети тандеми за компанията.
Пара Нова направи толкова много за Камен,а миналата година и за Румен и Милен,че аз бях изумен от това.Не вярвам,че е по силите на която и да е българска фирма да организира такова мащабно издирване в БГ,ако се случи да изчезне някой,пък макар и в такова баирче,каквито са българските планинки,в сравнение с тази гигантска планина тука.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Нед Мар 13, 2011 11:26 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
А Милен преди няма и месец писа, че работи в Паранова! Официално и че получава заплата от там и че е един от малкото им Добри служители тандемаджии. Сега Андро ти казваш, че те не работят за Паранова.
Е тогава излезнаха малко и от кирливите ризи на Милен .. по между другото.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -4 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Пон Мар 14, 2011 7:51 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 1:34 am
Мнения: 121
Местоположение: Бургас, Сливен
Когато от Непал писаха, че Камен е в неизвестност в Хималаите, до момента търсенето е безоспешно и има нужда от пари за да продължи хеликоптера да лети, изобщо не съм се замислил и не ме е интересувало дали работи за ПАРА НОВА, МАРА НОВА или ГАРА НОВА. Не съм се питал дали лети за кеф или за пари, нито дали има застраховка или не. Единствено се запитах как аз мога да помогна. Познавам Камен и си казах, че щом не е стигнал за 4 дена до цивилизация значи е зле. Представих си как лежи контузен в някое дере, бере душа и чака помощ. Нямаше как да стоя безучастен. Визхищавам се на хора като Венко, които не го познават, но заявиха готовност да помогнат с огромни суми. Никой нама излишни пари... Ако някой за в бъдеще има нужда от помощ в Непал, Таджикистан или Швейцария бихте ли помогнали? Аз да... Не ме интересува кой за кого работи и дали си е направил застраховка и какво покрива тя! Пилот имше нужда от ПОМОЩ! Камен не е играл на криеница с нас 4 дена, лежейки под някое дърво на сянка. Ако нямаше нужда от пари Румен нямаше да напише "Nujda ot pomosht". Няма значение какво и колко е направила Пара Нова, факт е че Камен не беше намерен към момента. Какво трябваше на направим ние?...

_________________
www.skyvision.bg


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Пон Мар 14, 2011 8:22 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Емо към момента, когато започнахме да събираме средства моята лична мотивация беше, че най-важното нещо е човешкия живот и че трябва да се направи всичко възможно за спасяването на изчезналия ЧОВЕК и пилот. Независимо от всички второстепенни неща като това той защо лети там, дали има застраховка, кой има ангажимент за спасяването му и тн.

Много се радвам, че Камен е жив и здрав (не го познавам, но какво от това). Много се възхищавам на умението му да оцелява при невъзможни условия и на борбения му дух.

Казаното дотук не значи, че сега не се питам как може подобни спасителни акции да се организират по-добре за в бъдеще? Камен очевидно е бил достатъчно добре подготвен физически и психически да оцелява. Но дали е бил достатъчно отговорен да е застрахован? Дали ако е имал застраховка застрахователя е бил коректен и дали може да се разчита на него? За какво са използвани събраните средства? Колко струва една подобна спаситена акция?

Мисля, че максималната прозрачност при един такъв случай може само да спомогне за това всеки от нас да е по-подготвен за в бъдеще при подобни инциденти. Прозрачността би допринесла за това при следващ подобен случай (дай Боже да няма такъв) всички ние да откликнем още по-бързо и по-адекватно, ако някой от нас има нужда от помощ.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Пон Мар 14, 2011 9:08 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 1:34 am
Мнения: 121
Местоположение: Бургас, Сливен
Събраните суми са:

7512.25 BGN
642.10 EUR
250.00 USD


Досега изпратени са:

-2600.00 BGN - към сметката на Андро
-1959.00 BGN - към Непал
-15.65 BGN - такси за превода до Непал
-33.25 BGN - такси за превода до Непал

В сметката към момента има 2904.35 BGN

Освен това в брой в мен има 500 EUR и 200 USD

В PayPal акаунда има 142.10 EUR и 50 USD
За да се прехвърлят парите от PayPal в сметка или карта има такси и е по добре ако се пращат в Непал да се преведат в PayPal акаунд на човек който е там и той да си ги прехвърли в картата. Иначе ще платим 2 пъти таксите.

И аз съм абсолютно за прозрачност, но мога да кажа само какви пари са събрани. Не знам как са изразходвани. Остатъка от сумата ще в преведа в сметка на Камен. Той ще напише какво ще плащат там. Аз бях до тук :) Развам се, че всичко свърши щастливо и се надявам скоро да не се налага да събираме пари по такъв повод. За застраховките съм 100% съгласен, въпроса е, че застрахователите са по-евреи и от банкерите и не винаги покриват очакванията ни, но това е друга тема. Понякога се налага да си помогнем сами...

_________________
www.skyvision.bg


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 135 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов