Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 7:48 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 135 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Пет Мар 04, 2011 5:41 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Нека да дадем време на Камен да се прибере при останалите Бг пилоти, да си почине и съвземе, сигурен съм, че сам ще разкаже какво се е случило. Важното е че е добре и скоро ще го видим в редиците :D

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Пет Мар 04, 2011 6:43 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:23 pm
Мнения: 30
Име: Иван Бахчеванов
Браво Камене,ако знаеш как ни разтревожи...
Сега, аз мисля,че със събраните пари трябва се плати хеликоптера и да се наградят полицаите и всички участвали в издирването. Мисля, че никой от нас няма да настоява да му се върнат парите, нали ...
Хайде Камене, като се съвземеш чакаме разказ.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Пет Мар 04, 2011 7:55 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 8:49 pm
Мнения: 24
Местоположение: обратната страна на луната
Браво на Камен!!!
Поради това че напоследък летя с много малки изключения самичък а в интернет влизам веднъж месечно чак сега от новините разбрах какво е ставало последните дни...Радвам се че е завършило благополучно...А за тези които не познават Камен отблизо ще им кажа да гледат някоя серия на оня дето по дискавъри оцелява хм "на предела"...Е Камен редовно го прави същото но без да върви по петите му теливизионен екип...

_________________
Градиент Аспен синьо бял....


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Пет Мар 04, 2011 11:21 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 1:09 pm
Мнения: 159
Местоположение: Gabrovo
Име: Евгений Гичев
А може би е добра идея ако има събрани и останали пари да направим нещо като фонд за подобни случаи?


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2011 1:50 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 1:00 pm
Мнения: 79
Местоположение: Стралджа(Я-л)
Име: ПетърПетров
Докато реша как да напиша, че и аз се включвам с пари, то вече нямаше нужда.

Та си мислех за парите.
Не знам как стоят нещата в Непал. Дали е нужно да се плаща или дарява.

Ако там очакват дарения ... незнам; плащания - също не знам.

Но не мисля че е разумно колкото е събрано, просто да се отървем от него. Над шест хил.лв няма смисъл да се дават ако не се очаква да се даде.

Не че не уважавам работата, която са свършили полицията и армията, но мисля е добре да се уважат и тези, които отделиха средства за да спасят Камен. Ако дадените пари са от "джобни" е ОК да се прежалят, но мисля че тук хората, които дадоха пари, дадоха повече от джобните за деня и ги дадоха за живота на един от нас, а не от излишък.
Уважавайки тези хора (като им се върнат поне част от парите), те утре (пази боже) пак ще дадат. Аз съм съм учуден (и се радвам) на съпричастието, изразено в готовност да се отделят пари, на хората от този форум. Осъзнах каква помощ може да е това за някой. Може би и по-големи фондове могат да се съберат, но това не е малко.
Ако на нас се наложи да търсим изпаднал, за пари ли ще го правим? Награда ли ще очакваме? Живот ли спасяваме или припечелваме? Нямам предвид професионалните спасители, моите уважения и към тях, те И затова работят.

Нямам идея как са нещата в Непал, но имам идея за изразяване на благодарност. Идеята с безплатен тандем я намирам чудесна, щото всеки от хората участвали в акцията ще усети жеста.

На мен ми хрумна, че можем да изразим благодарност чрез златен лев. БНБ има мисля емисия от едно левче от чисто злато на стойност около (под) 1000лв. То, заедно с една писана благодарност може да бъде израз на благодарност. И съм готов да отделя 100лв за това, ако се реши че е удачно.
Едва ли някой ще откаже пари. Нека се пообмисли колко е удачно събраните пари просто да се дарят. Още повече, че само някои реално са превели пари.

(Без претенции, само споделени мисли)

_________________
Gin Bolero-3 (М: 85-105кг) лети около Ванкувър, Канада
harness - ADVANCE SUCCESS M
GPS: Garmin GPSMAP® 60CSx.
Радио "Wouxun KG-UVD1P 136-174 400-480 MHz + USB + Speaker mic".
--аз съм 60 кг /176см
Ailes de K Trilair (1989) [в движение] - на тавана. Редакция - разрушен 2012г.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2011 7:56 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 1:34 am
Мнения: 121
Местоположение: Бургас, Сливен
Нека пак да поясня за парите. Събрани пари няма. Превод са направили 4 човека. Реално до момента в сметката са влезнали 300 лв - 100 от Даниел и 200 от бургаския клуб. Това е защото банките не работеха и Даниел като по чудо е намерил отворен клон на Райфайзен във Варна. Има и няколко онлайн превода които ще дойдат понеделник вторник, а този на Оги сигурно чак в петък.

Нека изчакаме от Непал да пишат от какво имат нужда. Там им е било много трудно да съберат пари. Ако кажат ще се обяви някаква сума и вседки може да помогне тогава. В противен случай, няма да е честно да задържим парите само на 4 човека.

Мисля че от фонд няма нужда. Видя се ясно че при нужда пари се събират бързо и мисля, че всеки от нас може да разчита на помощ в беда. При това безпаричие е излишно да държим някакви суми предварително събрани.

Имайте предвид, че в Непал нещата не са като в Швейцария и не можем да разчитаме на професионалната ангажиранот на армията и полицията безпристрастно. Дарение трябва да се направи. Пак казвам нека изчакаме от там да напишат от какво има нужда.

Когато течеше кампанията за набиране на средства се чух по телефона с много от вас. Събирахме пари за умиращ пилот. Всеки се постави на негово място и заяви сума дори пряко силите си. Това беше екстремна ситуация в която си представяхме Камен със счупен крак в някое дере пети ден се нуждае от спешна помощ. Ако сега след като е намерен жив има нужда от пари в Непал, нека хората които заявиха желание за помощ с огромни суми за да спасят живота на Камен, не се чувстват ангажирани със същите пари. По скоро можем да разчитаме на масовост с малки суми. Освен това и самия Камен предполагам има възможност да покрие част от плащанията. Все още не се знае какво точно се е случило. Разбрах, че Камен е бедствал. Скъсал е връви след челен тък и е кацнал високо в снега, изгорил е крилото за да се стопли и се е добрал до ниското. Не знаем дали е наранен сериозно. Така че сигурно ще има нужда от помощ с пари. Малко хора биха се справили сами в тази планина. Останалите пари можем да ги съберем с презумцията, че ако някой българин за в бъдеще изпадне в беда в Непал, властите ще проявят същата инициативност...

Нека изчакаме вести от там.

_________________
www.skyvision.bg


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2011 9:00 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 17, 2005 4:30 pm
Мнения: 43
Местоположение: ST.Zagora
Снощи 04.03.2011 ж новините по БТВ от 22.00 съобщиха, че са го намерили Непалски издирвачи , бил добре, очакваме повее подробности от нчкой който знае .....


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2011 11:41 am 
Offline

Регистриран на: Чет Окт 14, 2010 3:47 pm
Мнения: 13
Колеги,
Първо след като споделя с вас искрената си радост от това, че Камен е жив искам да се съглася на 100% с Емо и мнението му относно парите за дарение към непалските спасители. Аз може и да не съм от най-сериозните и постоянни парапланеристи и за това повечето от вас или не ме познават или не се сещат кой съм, но пък за това смея да твърдя че познавам Камен най-добре от всички вас и знам на какво е способен. Освен че го познавам от почти 20 години сме и роднини, но не за това мисля че трябва да се дарят пари в Непал. За да се наложи някой да го търси значи както казва Емо , той наистина е "бетствал", а и не знаем какво точно е състоянието му в момента и дали не се нуждае от допълнителна помощ. Дори и всичко да е наред, тези хора също са жертвали нещо за да тръгнат, а и разходите им по това спасяване сигурно не са малки. Аз не успях да реагирам навреме със събирането на парите за хеликоптер, защото пътувах когато разбрах новината и докато реагирам , вече ми се обадиха че е намерен, но съм готов да помогна с колкото решим тук и като знак на благодарност, а и като стимул за непалските спасители, при евентуални други такива инциденти, но се опасявам това да няма и обратния ефект и да започнат да търсят пари преди започването на следващата такава операция (дано да няма такава), защото начина по който реагираха е повече от впечатляващ и си заслужава да бъде забелязан от нас. А и начина по който се реагира тук заслужава адмирации, за това нека не забравяме колко задружни можем да бъдем когато приятел е в беда и типично по български не забравяме веднага за това което можеше да се случи и както каза Емо да съберем макар и по-малки суми, но пък с по-масово участие!
Браво Камене!

_________________
No gravity...


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2011 1:15 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 10:10 pm
Мнения: 150
Местоположение: Rousse - Varna - Sofia
Може би е добре да се направи една сметка, в която да няма пари. Или paypal акаунт. По този начин да се съкрати времето за реакция ако е наложително, да няма значение кой ден от седмицата е и дали е празник.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2011 2:46 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 1:34 am
Мнения: 121
Местоположение: Бургас, Сливен
Камен е добре и почива. Има измръзвания 2-ра и 3-та степен по краката, някаква лека компресия на гръбнака, спукано ребро и многобройни натъртвания. Възхищавам му се, че в това състояние не се е предал и се опитвал да се прибере. Никога не съм се съмнявал в него. Не съм го питал какво се е случило защото това сега не е важно. Той е доста изтощен и каза, че все едно го е мачкал влак. Не съм го занимавал с финансовата част на нещата, защото той още не е в час. Така или иначе пари ще трябват. Нека другите които са в Непал, кажат от какво имат нужда там, тогава можем да съберем тук и да им пратим за да помогнем.

_________________
www.skyvision.bg


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2011 5:53 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 11:11 am
Мнения: 77
Местоположение: Sofia
Здравейте, разходите до момента са както следва:
1600 долара за хеликоптер
200 долара за възстановяване, взети назаем
Армията и полицията изпратиха по една рота от около 50 човека още по време на разговорите ни с тях, които останаха на лагер в планината и провеждаха издирването. Смятам, че сумата от 500 долара на всяка от двете инстанции е недостатъчна за покриване на разходите им дори, но е израз на благодарност и мотивация за следващ такъв случай.
Поздрави

_________________
rumba
http://www.bgphoto.net/photos/24560/o63 ... 906250.jpg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2011 6:07 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 1:34 am
Мнения: 121
Местоположение: Бургас, Сливен
Ок това са 2800 - 3000 долара или около 4000 лева. Аз потвърждавам сумата която съм обещал или 500 лв. Надявам се всеки който се е ангажирал с някаква сума също да помогне. Ситуацията е друга и не очаквам от Венко например посочената огромна сума. Мисля че винаги можем да разчитаме на него когато положението е на живот и смърт. Така без сумата от него всеки 20 или 50 лева са важни. Просто помогнете с каквото можете. Сметката е същата:
IBAN: BG52RZBB91551052226715
BIC: RZBBBGSF

Емил Иванов Ломлиев
Ще публикувам кой какво е дал и колко сме събрали.

Оакваме разказ за премеждията на Камен. Нека той почива и не го занимаваме, но някой друг който е там да разкаже. Уверявам ви, че сюжета е достоен за филм. Добре че е оцелял...

_________________
www.skyvision.bg


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2011 6:33 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
Точно така е ...както пише Емо.
Когато ми се обади да ми каже за изчезнал парапланерист...щеше да ме е срам пред себе си ,ако не бях помогнал със сериозна сума(каквато имам в мен).
Но човекът е намерен.
Слава Богу...Камен(не го познавам) е жив и скоро ще е здрав.
Това промени нещата....
Парите които ще изпратя утре няма да са за спасяване на човешки живот...
Ще изпратя 100лв.

Смятам ,че този въпрос (с издирване,спасяване и заплащане в планината ) би трябвало да се реши с проста застраховка....Много хора плащат(и не ползват услуга) ,единици закъсват и имат хеликоптер,спасители и пр....
Въпрос на отговорност е да ИМАШ застраховка ,която покрива разходи по спасяване,лечение и пр.

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -1 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2011 8:59 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Аз също разбраз за случката чак когато се обяви че е намерен! Не го познавам лично освен дето съм го срещал няколко пъти на Витоша. И да искам да даря пари не мога защото нямам!Даже и засраховка не си правя пак по същата причина. Но ми изникна една идея от която Камен може да направи състяние! Да се свърже с някой продуцент от Дискавъри или Нешънъл Географик да направят епизод с неговото оцеляване "Най-екстремното оцеляване"много ще е интересно ако е снимал с камера! Защото ни е омръзнало да гледаме едни и същи серии по тия програми.Втръснало ми е да повтарят за един янки дето се вкара в срив и се закичи на дърво.И една кака дето падна на плажа и я спасява някакъв Иън.
Така че от инцидента Камен може да натрупат пари,някой вече са го правили!

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Непал - нужда от помощ!
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2011 9:16 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
случката не е чак толкова уникална, но нищо не пречи да се пробва да продаде правата за историята и каквито материали има към нея (траклог, снимки и т.н.)

ако Ева е там, нека да се срещне с нея и тя да му разкаже как е продала правата за нейната случка и за колко...


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 135 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов