Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:08 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2011 6:41 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
pba написа:
И още нещо свързано с "прецакването". Ако има член на подобен фонд, който се чувства прецакан защото 10 години е плащал вноски а е нямал инцидент, но пък неговите вноски са помогнали на мнозина бедтстващи да се върнат на крака без да обременяват семейставата си прекормерно.... ами това наистина си е прецакан човек.


Глупаво съждение. Този човек ще е най-облагодетелстван от фонда. Помагал е, виждал е плода на действията си и за щастие не се е нуждаел от помощ, като всичките тези години е имал фонда зад гърба си. Какво по-хубаво от това?! Не забравяйте некомерсиалността на проекта.

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -2 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2011 8:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 8:54 pm
Мнения: 61
Местоположение: Варна
Име: Пламен Атанасов
Точно това имах предвид Митак. "Прецакан по рождение", но не исках да го изписвам толкова грубо


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2011 9:33 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 1:34 am
Мнения: 121
Местоположение: Бургас, Сливен
Не обичам да пиша излишни неща, но темата се развива типично по български. Едни хора разпределят едни пари... Правят се утопични фондации и отсега се дефинират „прекараните”. Изобщо нямаше да пиша ако не чувсвах ангажимент към хората дали пари. Пак казвам, няма как тук да решаваме или да правим каквито и да било анкети, защото има хора дарили значителни суми, които не са парапланеристи или не влизат в този форум. Освен това ако се прави някакво гласуване, то гласовете трябва да тежат пропорционално на дарените суми : 50 - лв. 50 точки, 1000 лв. – 1000 точки.

Аз продължавам да съм идеалист и да смятам, че такива проблеми се решават с взаимопомощ и приятелство. Кой има право да решава за кой и колко пари ще се отпуснат? Аз самия бих помогнал с различни суми според случая, зависи дали спасявам живот или плащам пирони...

Пиша следващото с риск да си навлека много негативи. Аз лично ще поискам остатъка от моята сума да ми се върне. Ще се сметне процента изхарчени пари и с този процент ще се намали моята сума. Остатъка от моето дарение оставям в сметката на Камен и нека той се разпорежда с тях както намери за добре. Вярвам че при нужда той ще помогне с тях, както и със свои сабствени средства. Ако има нужда със сигурност ще дам още. Вярвам че няма да изоставим никой да умре заради липса на пари. Призовавам всеки да постъпи по съвест. Моята ми подсказва, че най-добре ще помогна така...

За завършек ще споделя една добра новина. Камен е вече на крака и ходи по малко. И разказа му е вече готов . Сега обработваме снимките. Идеята е да ги вмъкнем между текста на разказа. Утре ще го публикуваме. Ето няколко от последните изречения на разказа му:

”Вече са минали повече от десет дни от приключването на тази история. Възстановявам се бавно и все още ми е трудно да вървя. И така и не мога да си обясня на какъв „режим“ беше включил мозъкът ми. Вървях по 10-12 часа всеки ден в силно пресечен терен анулирайки почти напълно болката а сега ми е трудно да мина и 500 метра и то по асфалтираните улици.”

_________________
www.skyvision.bg


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -1 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2011 9:51 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
значи мога да считам че се появява и пето предложение (защото всичко до тук препокрива първите 4) а именно:

ПАРИТЕ СЕ ДАВАТ НА КАМЕН И ТОЙ РЕШАВА КАКВО ДА ГИ НАПРАВИ


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2011 10:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 8:54 pm
Мнения: 61
Местоположение: Варна
Име: Пламен Атанасов
DVD написа:
ПАРИТЕ СЕ ДАВАТ НА КАМЕН И ТОЙ РЕШАВА КАКВО ДА ГИ НАПРАВИ


да това Е факт изрично написан в третия отговор по темата.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Нед Мар 20, 2011 9:04 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
Здравейте
Искам да подкрепя създаването на Взаимно Спомагателна Каса(ВСК)
ВСК е нещо което ,което е измислено отдавна,хубаво нещо е ,полезно и работи...
Първо да вметна нещо
ВСК дава пари на нуждаещия се....и после той ги връща...бавно,на малки вноски...разтеглено във времето...
Така има възпитателен ефект върху всеки индивид...вменява отговорност за действията му....
ВСК се нуждае от администратор,човек с елементарни счетоводителски способности....
има си работа по смятане на лихви,поддържане на кореспонденция,банкови операции....
затова ВСК има разходи....например за една общност от 400-500 души около 100лв на месец.
ВСК трябва да има надзорен съвет,устав,правила.....
Предлагам да гласуваме в отделна анкета за или против ВСК
и там да я обсъждаме(касата)
в написаните по-горе 3 страници някои хора изказаха вече правила на работа на ВСК

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Нед Мар 20, 2011 12:47 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Аз съм зле с парите в момента, но дарих защото беше спешно. Сега като има остатък бих искал поне част да ми бъдат върнати. 20 евро са (по PayPal), но за мен са значими.

Поздрав на всички които помогнаха.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -5 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Нед Мар 20, 2011 1:52 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 10:10 pm
Мнения: 150
Местоположение: Rousse - Varna - Sofia
Много груби сметки правите всички... 400-500 човека по 50-100лв ала-бала. Защо не се обърнете към статистиката. Колко хора са пострадали средно на година. Колко средно струва лечението на един човек. Каква сума ще се получи и колко хора ще са във фонда за да се разбере вноската. Ако някой пострада цялата сума ли ще се поема от фонда или само за най-спешните и неотложни операции. После парите или част от парите ще се връщат ли и по каква схема. Аз не летя активно поне не за сега, но съм твърдо зад такъв фонд!
Поздрави, Митко!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Нед Мар 20, 2011 2:06 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
пояснявам ...за Митко Дяков....(не чети по диагоналната система!)...
казах че за ВСК с 400-500члена нормално е да има разход 100лв на месец....за счетоводителят който ще обслужва касата....

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Нед Мар 20, 2011 7:55 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 5:41 pm
Мнения: 163
Местоположение: varna
Предлагам да се пусне отделна тема “ПРЕБРОЯВАНЕ” и всички летящи да си впишат 3-те имена и местоживеене. По този начин ще се знае наистина кои сме и колко сме. Всички вписани в последствие пращаме 10 лева /това е нищо дори за финансово затруднени/ От тук нататък ако се случи нещо на някой /от вписаните/ му се поема пълното лечение до размера на събраното+размера на текущо събиране. Без значение дали е счупен крак или акция по спасяване. Не стават чак толкова инциденти. Ако наистина сме 500 и се впишат поне 300 ще се съберат 3000 лв. които няма да се администрират. И ако нуждаещият се има разходи дори и 6000, то вписалите се просто ще трябва в последствие да пратят по 10 лева.

Ясни и точни правила които дават застраховка на всеки… за няма и 20 лв.

_________________
Георги Тодоров - Жоро
NOVA FACTOR 2 - EN C


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Нед Мар 20, 2011 7:59 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Ясен Савов написа:
Аз съм зле с парите в момента, но дарих защото беше спешно. Сега като има остатък бих искал поне част да ми бъдат върнати. 20 евро са (по PayPal), но за мен са значими.

Поздрав на всички които помогнаха.


Виждам че вече получих минуси на кармата понеже ми се налага да си поискам остатъка от парите за спешния случай. Честно казано, доста ме подразни че някой ми пише "минуси" само защото не мога да си позволя да финансирам новия проект за израсходване на парите. Не се съмнявам в идеалната цел на този проект (въпреки че такава все още не е уточнена), но не е редно априори да се очаква от всеки да може да си позволи да дарява за него. За Камен се НАЛАГАШЕ да помагаме, сега вече не се налага, така че хора като мен които в момента са зле с парите имат правото да питат за начини да ни бъде върнат остатъка - няма значение дали става дума за 20 или 200 евро. Такава възможност за пропорционално връщане на парите беше спомената и от Емо (банкера на Камен :wink: - евала за работата, между другото!). Благодаря.


Последна промяна Ясен Савов на Нед Мар 20, 2011 8:24 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +9 / -3 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Нед Мар 20, 2011 8:16 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 06, 2008 7:40 pm
Мнения: 49
Местоположение: стара загора
Подкрепям Георги Тодоров, неговата идея е много практична и проста.

А това някой да си иска дарените пари обратно да му се върнат е направо смешно.

Даряваш и после казваш я ми върнете част от парите!?!

_________________
камен павлов


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -5 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Нед Мар 20, 2011 8:35 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
am4o написа:
А това някой да си иска дарените пари обратно да му се върнат е направо смешно.


Зашо да е смешно, след като има остатък? Смешно ли ти е че някои хора в България са зле с парите? Като се налагаше, дадох колкото можех, всички имахме задължението да помогнем. Би ли ми обяснил защо по-точно считаш за неетично да си поискам остатъка, вместо да приемам той да се дава за някакъв нов проект РАЗЛИЧЕН от спешната операция за спасяването на Камен?

Не си пишеш истинското име, не знам кой си, но отбелязвам че коментарът ти наистина ме подразни.


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -2 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Нед Мар 20, 2011 9:15 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 6:23 pm
Мнения: 23
Местоположение: София
Име: Цветомир Дончев
Опа момчета спрете се......типично по Български осрахме темата за Камен...
Всичко свършва добре когато свърши добре-за да стане това нека с достойнство да излезем от тази ситуация и да не караме Камен да се чувства длъжен и унизен за това че видите ли съдбата го е щипнала малко...
Емо,моля те ако не е трудно,сметни кой-колко може да си върне от дарените пари и всеки да си получи остатъка...(ако го поиска без да се обявява във форума)
Фонд или застраховка смятам трябва да си направим с точни правила,но нека това стане в отделна тема
Миналата седмица на Расник заведох мой приятел,бяхме доста народ.....на тръгване момчето сподели че изглеждаме доста сплотени и сме можели дори правителство да гътнем.Дано не седне да чете форума!!!!!!

_________________
Element Water
Цецо 0876 621830


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Нед Мар 20, 2011 9:44 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 5:41 pm
Мнения: 163
Местоположение: varna
По-горе писах предложение, което мисля, че е най-практично и безболезнено, но сега виждам, че няма смисъл от нищо - направо махнете темата- то и без друго повечето писания са извън нея. Абе хора спрете да се карате тук. Разменете си скайповете и се плюйте на воля.

_________________
Георги Тодоров - Жоро
NOVA FACTOR 2 - EN C


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов