Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 8:48 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Нед Мар 20, 2011 9:47 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 06, 2008 7:40 pm
Мнения: 49
Местоположение: стара загора
Ясен Савов написа:
am4o написа:
А това някой да си иска дарените пари обратно да му се върнат е направо смешно.


Зашо да е смешно, след като има остатък? Смешно ли ти е че някои хора в България са зле с парите? Като се налагаше, дадох колкото можех, всички имахме задължението да помогнем. Би ли ми обяснил защо по-точно считаш за неетично да си поискам остатъка, вместо да приемам той да се дава за някакъв нов проект РАЗЛИЧЕН от спешната операция за спасяването на Камен?

Не си пишеш истинското име, не знам кой си, но отбелязвам че коментарът ти наистина ме подразни.


Смешно ми е че някой, които дава за благотворителност после си иска обратно парите. Може и да имаш много големи трудности, но това ли е начина да си покриеш задълженията. Помисли. И не се дразни нямам нищо лично към теб. Надявам се да си оправиш финансовите затруднения.

А Ясене името ми е написано отдолу много ясно макар и с малки букви - Камен Павлов

_________________
камен павлов


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -3 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Нед Мар 20, 2011 9:52 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Всеки е в пълното право да си поиска парите обратно. В развитите държави когато общината не изхарчи всичките събрани данъци - директно връща на хората каквото е останало без изобщо да ги пита искат ли или не. Ще помоля Емо да обяви колко % от общата сума, която се събра, е останала!

До тук имаме следните предложения какво да стане с парите:
1. изразходване за благотворителност
2. първа вноска във фонд за пострадали парапланеристи
3. първа вноска във фонд X-Alps 2013
4. изразходване за състезание в Сливен
5. Камен решава еднолично какво да стане с парите

Има ли други предложения освен 5-те до тук?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Нед Мар 20, 2011 10:17 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
am4o написа:
Смешно ми е че някой, които дава за благотворителност после си иска обратно парите. Може и да имаш много големи трудности, но това ли е начина да си покриеш задълженията. Помисли. И не се дразни нямам нищо лично към теб. Надявам се да си оправиш финансовите затруднения.


Не събирахме пари за някаква абстрактна "благотворителност" (от която да давам задна), а за КОНКРЕТНА спасителна акция (от която останаха много пари) - има голяма разлика. И какви мои "задължения" споменаваш че трябвало да си "покривам"?!

Защо постоянно това хейтърско отношение в България? Тъжно е...


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Нед Мар 20, 2011 11:18 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Баси, въздържах се да пиша по темата, тъй като нямах вузможност да стана съпричастен и да се включа в събирането на средства за издирването на Камен, подчертавам ИЗДИРВАНЕТО!!!
Тъй като темата се разви в друга насока, която вълнува и мен, а имено въпроса със ВСК, ще кажа че съм за създаването на такова нещо и против използването на остаъка от парите събрани за ИЗДИРВАНЕТО за тази цел.
Според мен това са парите на хора, които по един или друг начин са отделили да помогнат на Пилот, Приятел, Роднина и Човек в затруднено положение и след като има остатък от сумата, най малкото е неморално някой да се разпорежда с тези средства !
По въпроса със ВСК, сигурно няма да е лесно, като знам че става въпрос за пари в България, но мисля че с общи усилия ще се получи все пак сме някаква общност с едини вузгледи по някои въпроси.
Мен лично винаги ме е терзаел въпроса, ако нещо се попребия по серйозно, как ще натоваря близките си с намирамето на средства за лечението ми, пък камоли други хора за които това което правя е напълно откачено и проблема си е лично мой.
Така ми каза и доктора като си строших крака и ме " изрита" от спешното.
Та за това съм за създаването на такъв фонд, но с ясни правила и прозрачност!!!

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -2 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Пон Мар 21, 2011 8:51 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 1:34 am
Мнения: 121
Местоположение: Бургас, Сливен
И така събраните суми са:
7512.25 BGN
642.10 EUR = 1255 BGN (към момента)
250.00 USD = 345 BGN (към момента)
или 9112,25 BGN


Изразходваните суми са:
1000 EUR - към Непал = 1955.83 BGN (към момента)
48.90 BGN - Такса
2600.00 BGN - към Андро
8.15 - BGN - Такса
или 4612.88 BGN


това са 50.62%

Наличните суми са суми са:
2904.35 лв.
642.10 EUR = 1255 BGN (към момента)
250 USD = 345 BGN (към момента)
4504.35 BGN


Това значи, че всеки който иска да си възстанови остатъка от сумата, трябва да извади от дарената от него сума 50.62% и може да си вземе останалото. Може би ще има още малко разходи по парите в PayPal акаунда, при прехвърлянето им в сметка или карта. Освен това таксите по всеки върнат превод, ще са за сметка на получателя.

Имам един апел. Моля ви не се карайте и не превръщайте това начинание в пумия!!! Когато останаха пари, обсъдихме с Даниел, че трябва да се намери добро решение за използването им. Сега виждам, че това не може да се случи. Бих искал да съм коректен, към всички дарили пари и към момента според мен най-логично е всеки да реши сам за своята сума. Няма как хора които не са дали нищо или просто са по-активни в писането да решават за другите. Освен това за пореден път казвам, че има дарени суми от хора които не са парапланеристи и не влизат тук и използванетои им за цели различни от първоначалната е НЕДОПУСТИМО!!! Кампанията беше за спасяването на Камен. Поел съм ангажимента да събирам пари и съм длъжен да уведомя всеки за съдбата им.

Абсолютно съм съгласен с мнението Skyhiker, че ако се прави някаква каса, то трябва да се започне на чисто с равни вноски, та да видим какво ще излезе тогата. Аз съм скептик. Според мен пари трябва да се събират кампанийно, когато има инцидент и според нуждата. Ако останат се връщат пропорционално... Така е най-честно. Основаването на сложни структури и управлението им е трудна задача и мисля, че не сме дорасли за това.

_________________
www.skyvision.bg


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Пон Мар 21, 2011 9:18 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 9:45 am
Мнения: 137
Местоположение: Велико Търново
Име: Никола Янков
Парите са събрани за Камен. Вярно, когато се обяви начинанието, той беше в неизвестност и се издирваше. Сега се знае, че е добре и се възстановява. Това променя ли факта, че всичките събрани средства са събрани за него?


Мисля, че най-правилно е цялата сума да се преведе на Камен и той да прецени как ще я използва.

Цялото начинание е пример за това, че когато трябва, можем да сме единни. Лошото е, че веднага като мине критичния момент, настъпва разедининение.

_________________
Advance Epsilon 7

every passing minute is another chance to turn it all around


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Пон Мар 21, 2011 9:30 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 10:20 pm
Мнения: 129
Местоположение: Варна
Име: Красимир Костадинчев
И аз да споделя своето мнение.
Педлагам,който желае да си вземе част от парите да ги вземе.
А с останалите Камен да ни събере някъде и един як курбан.По този начин ще може да се включат и непарапланеристите.С две думи аз съм за ядене и пиене.И така до последната стотинка.
След това ще организираме и други подобни кампании.

_________________
Красимир Костадинчев


Последна промяна krasi-air на Пон Мар 21, 2011 6:25 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Пон Мар 21, 2011 10:09 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Понеже парите са събрани за Камен - явно единствения логичен вариант е да отидат при него. Вече стана ясно че по който и да е от другите варианти няма да стигнем до консенсус :lol: Нека Камен да ги изразходва за каквото той реши - да ги дари на когото си иска, да си покрие някакви медицински разходи или лекарства, да си купи ново крило или нещо друго каквото и да е то! Щом парите са събрани за него - НЕКА СА НАИСТИНА ЗА НЕГО!!!


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Пон Мар 21, 2011 6:11 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 8:25 pm
Мнения: 48
Местоположение: Горна Оряховица
Име: Николай Обрешков
И аз не желяя нито да си взема парите обратно нито да се ползват за друго освен за Камен.

_________________
Николай Обрешков
GIN GLIDERS ZOOM /AVA Sport "Tangra Race"
SOL Torck
UP TRANGO XC GIN Genie Lite [color=#0000FF][/color]


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Пон Мар 21, 2011 11:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 6:19 pm
Мнения: 62
Местоположение: Варна, Сливен
Име: Михаил Златев
Айде, поспрете се малко, дали в момента не карате Камен да се чувства неудобно.Камен се спаси, ние помогнахме , кой с колкото може. Както Емо предложи, който иска да му се върнат остатъкът от парите, моля, нека му пише на лични. Да не сипваме лайна в кацата с меда.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -1 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Вто Мар 22, 2011 12:09 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 31, 2007 6:05 pm
Мнения: 223
Местоположение: Шумен
Име: Станислав Велчев
Не си търся парите обратно, дал съм ги за Камен, нека отидат при него.
Негово решение е как ще ги похарчи, дали за възстановяване, за нова екипировка или за каквото и да е.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Вто Мар 22, 2011 8:15 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Окт 14, 2010 3:47 pm
Мнения: 13
Ебати, насрахте се!!! (както и предположих още в първия си пост) Тогава казах, че избягвам да пиша тук щото не съм най-опитния и постоянен пилот и по-скоро предпочитам да чета и да се уча от вас (за по-опитните говоря), но какво от това, какво като сте опитни и големи гарги, като осрахте нещата типично по български!!! За сметка на това съм единствения летящ роднина на Камен и да ви кажа, до колкото го познавам, мисля че сега го карате да се чувства меко казано неудобно, а той има само с какво да се гордее! Съжалявам и Емо, който се нагърби с тази нелека, но достойна задача, а сега трябва да отговаря като ученичка на какви ли не недоусмислени въпроси! Вместо всичко това седнете и прочетете историята на Камен и после помислете с какви глупости се занимавате. Единно решение е ясно че няма да има за това, както предложи Емо, нека всеки направи това което той смята за най-добре !
За това нямаме и никога и няма да имаме нация и държава............

_________________
No gravity...


Върнете се в началото
  Профил    +13 / -0 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Вто Мар 22, 2011 8:25 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 5:41 pm
Мнения: 163
Местоположение: varna
chefi_met написа:
Ебати, насрахте се!!! (както и предположих още в първия си пост............


Това изчерпва всичко в тази тема и за съжаление е вярно.
Моля Ви, нека повече да не се пише тук...

_________________
Георги Тодоров - Жоро
NOVA FACTOR 2 - EN C


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -1 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Нед Апр 03, 2011 11:44 am 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 10:10 pm
Мнения: 150
Местоположение: Rousse - Varna - Sofia
Аз предлагам да се обяви един краен срок, до който всеки може да си вземе останалото от парите. След като изтече да пратим останалото на Камен. Който не е съгласен парите да се дадат на Камен или му трябват, просто ще си ги вземе обратно и всички са щастливи.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Парите събрани за Камен...
МнениеПубликувано на: Чет Апр 07, 2011 8:04 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 1:34 am
Мнения: 121
Местоположение: Бургас, Сливен
Нека всеки който иска остатъка от сумата която е дарил да му бъде върната да пише. По-голямата част от събраните пари са в сметката на Камен. Има малка част в мен, която ще зддържа още малко за да може да връщам суми, ако има нужда. Камен няма как да направи това от Непал. Ще изчакам още седмица и ще преведа и остатъка в сметката на Камен, като ще публикувам крайния резултат още венъж.

Сигурен съм, че ако има подобен случай Камен ще помогне със събраните пари. Ако не стигат, ще събираме пак... Дано никога не се налага! А сега сезона на якото летене започва, така че нека летим :lol:

_________________
www.skyvision.bg


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов