Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 8:45 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Инцидент на Сопот
МнениеПубликувано на: Чет Май 26, 2011 2:43 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 8:01 am
Мнения: 63
Искам да пожелая успешно и напълно възстановяване на Елена!

Съжалявам че ще изспамя темата но искамда споделя и моето мнение, като начинаещ пилот. Последния път на Витоша имаше парапланерист, който направи по 7-8 фалстарта , за мен напълно разбираемо като се има в предвид колко старо му изглеждаше крилото.. другите седят и го гледат... като очевидно човека не може да си държи крилото над главата... не че условията бяха лоши.. аз лично след като го гледах около 10-15мин как се мъчи се чудих дали да не ида при него да му кажа все пак нещо.. ама накрая човека си излетя.
Какво се оказва, че за разлика от парашутизма в парапланеризма няма правила..На всяка дроп зона примерно.. си имат правило, че ако приземиш 3-пъти по вятара или пък ако отвориш под 1000м директно ти забраняват да скачаш на това летищте и тва е.. обаче в парата не е така ...
Един познат спеед флайер ми каза за едно място в Австрия, кадето хората летяли със номера залепени с дъктеип и ако някой нещо почне да прави изцепки директно му резват билетчето и няма повече въртене на лифта. Аз лично ще съм много доволен ако кацна и някой опитен дойде и ми каже, каква ми е била грешката :)

Тук няма парашутна книжка в която да пише колко пъти си отварял запасен, прелитал кацалката и кацал на дърво или допирал/оплитал с друг във въздуха. Това прави парапланеризма доста по несигурен спорт защото просто няма правила в доста от случайте и никой не ти ги казва.. за това преди старт гледам да получа инструктаж от някой по опитен пилот „какво да не правя :)


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -1 
 
 Заглавие: Re: Инцидент на Сопот
МнениеПубликувано на: Пет Май 27, 2011 8:54 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
операцията и рехабилитацията в периода на възстановяване, тъй като сумата е сравнително голяма. Само до момента разходите надхвърлят 5000лв, а предстоят и още.

Паднеш ли им в рачичките на докторите съдират ти кожичката без никакви угризения. Усетят ли те че им се връзваш ти предписват възможно най-скъпото лечение независимо дали е наложително. Има много доказани такива случай. Разберат ли че не си платежо способен не ти обръщат никакво внимание. Може да умираш пред кабинета презкачат те и си заминава. Такива са мойте наблюдения. Има и свести доктори но са много рядко. Защото и аз навремето се пребих и се въстанових без да забогатяват докторите от мен. Въпреки че ме предопредиха че ми трябват специални грижи било много опасно.Не им се хванах на номерата и пренебрегнах намеците за допълнително заплащане. На контролния преглед доктора въобще не ме допусна за преглед защото не съм му бутнал. Теглих му една благословия и отидох да се лекувам както хората са го правили от векове и моята рехабилитация ми излезе нула лева и останах доволен.
Така че ако ти се наложи недай боже да си имаш работа с доктор трябва да ти е личен познат или роднина. В противен случай вероятноста да ти пробута скъпо лечение от което може и да нямаш нужда е много голяма. Подобно е полужението като да си закараш колата в автосервиз и да те усетят че не разбираш от коли. Сещате се какво става. Понеже до сега не съм виждал честен автомонтьор станах такъв за да си оправям колата. Още не съм станал доктор ама в днешно време и това трябва ако искам да получа нещо качествено без да ми съдират кожата.
Майтапа настрана ама много е важна психическата нагласа за оздравяване. Вталпиш ли си че ще се оправиш и не е толкова страшно и всичко си зависи от теб нещата стават много по-бързо и лесно. И никакво обездвижване. Доктора казал никакво мърдане един месец - глупости на търкалета. Да му останеш по дълго пациент. Кокото и зле да е си трябва движение всеки ден инече мусколите атрофират и после е бавно и мъчително раздвижването.......

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Последна промяна Ясен Христов на Нед Май 29, 2011 8:21 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент на Сопот
МнениеПубликувано на: Пет Май 27, 2011 8:59 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 14, 2010 11:04 pm
Мнения: 18
Местоположение: София
Име: Николина Илева
Благодаря много от мое име и от името най-вече на Ели за проявения ентусиазъм и съпричастност. Хубаво е, човек да знае, че може да разчита на помощ от приятели в труден момент :)
Средства продължават да се събират по сметката, което ме обнадеждава, че наистина ще можем да окажем съдействие за по-бързото възстановяване на Елена.

_________________
Николина Вълканова
GIN Atlas - green / red / white


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -2 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов