Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:33 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Инцидент на Добростан от 18.06.2011
МнениеПубликувано на: Вто Юли 12, 2011 9:14 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 9:09 pm
Мнения: 85
Местоположение: Sofia
Наистина е жалко когато си отива млад човек по нелеп начин.
Всички фатални инциденти на които съм бил свидетел са били на пилоти с нулев опит ,или до две години полетен стаж.Мога смело да кажа ,че в случаите възраста на крилата е била без значение.Дори нещастните случаи със съвсем нови единички съвсем не са малко.Това което на мен ми прави впечатление е че масово новоубучените пилоти незнаят как да използват запасния и нямат нагласата за използването му като разчитат основно на "стабилната си единичка".Наскоро тактично се опитах да посъветвам колега да излети в по-късния следобет(беше му втори полет от Витоша)и само дето не ми каза "абе ти луд ли си ,всички летят а аз да чакам,вчера летях и нямаше никъкви проблеми"Ама то човек трябва да изстрада това дето му говориш иначе неможе да те разбере.(докато не е свършила торбата с късмета).
Немалък принос за инциденти има и манията да се прави акро от пилоти дето гледат много клипчета.
Да си призная незнам да има фатален инцидент в БГпри нормален полет от турболенции или термично мачкане на крилото.Винаги крилото се е възтановявало или пилота се е справял(без роторите).Е сигурно има и изключения ,но това са фактите.

_________________
Александър Игнатов
не робувам на марка- летя с каквото ми падне


Върнете се в началото
  Профил    +14 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов