Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:51 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Излитане с усукани върви и луд късмет на Морската в Бургас
МнениеПубликувано на: Сря Авг 24, 2011 2:03 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 9:58 pm
Мнения: 182
Местоположение: България -София
Име: Еленко Божков
Вчера 22.08. около 15:30, след като се видях с Весето и Венци отидох в морската градина на старта, да проверя как са условията...... Бяха перфектни.. В това време дойде и Петко с когото се запознах вчера. Приготвихме крилата и се изнесохме към старта. Петко излетя, започнах да се приготвям и аз. Наложи се да пипам нещо по коланите.... нагласих се....по принцип след като извадя крилото се обръщам по часовниковата стрелка при излитане. Така се обърнах и сега и изведнъж след като ме дигна от место се оказах с осукани върви. Бях вече във въздуха и реших да тръгна на ляво за да не се джасна в дървото пред мен. Следващата ми грешка беше, че дръпнах лявото управление защото то не се върна след пусканетому и крилото тръгна да върти на 360 градуса на ляво. Нова грешка беше, че опитах да спра завоя с дясното управление. В резултат крилото изпадна в нещо като парашутиране и ме стовари от около 2 м на асфалта на нивото на старта на площадката в ляво от старта за късмет без да се закачи дори. Паднах върху протектор и раницата в джоба на сбруята(Браво на Бенгела и новото му Танто!!!) Даже не ми излезе въздуха. Станах, изтупах се от прахоляка. Петко наблюдаваше от въздуха. В това време дойде един пич от София - Тони мисля, че се казваше, помогна ми да разсуча вървите след което си излетях нормално, след това излетя и той и тримата с Петко летяхме час и половина прекрасно над морската градина в Бургас.

Извод: Не пипайте управленията, ако излетите с усукани върви - опитайте, да се разсучете, ако имате височина и пространство (правил съм го еспешно но над Копринка)ако сте ниско работете с Д- вървите но над усукването за да кацнете.

_________________
Ozone - DELTA 2


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Излитане с усукани върви и луд късмет на Морската в Бург
МнениеПубликувано на: Сря Авг 24, 2011 4:02 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Да има късмет човек си е важно :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Излитане с усукани върви и луд късмет на Морската в Бург
МнениеПубликувано на: Сря Авг 24, 2011 7:23 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Най-добре е над вързването да работиш с вървите на управлението, а не с Д редицата. Ако по грешка си дръпнал някое от управленията, можеш да го върнеш и да си продължиш полета, ако не те притеснява. Ако си дръпнал вече някое от управленията и продължиш да управляваш с Д редицата, можеш да си навлечеш още проблеми. Имаше тема по въпроса преди време.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Излитане с усукани върви и луд късмет на Морската в Бург
МнениеПубликувано на: Сря Авг 24, 2011 10:30 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 10:59 pm
Мнения: 73
Местоположение: Бургас
Име: Петко Рачев
През времето докато те чаках да излетиш набрах хубава височина (около 120 метра точно над старта), и не знам защо реших да гледам излитането ти.
Видях, че се завъртя на грешната страна (че на кой не му се е случвало :wink: ) и не се притесних особенно - реших, че ще сринеш крилото.

Крилото обаче успя да те вдигне и полетя на крабинг леко на ляво.
Последва лек удър в краката ти в едно младо дръвче, при което се насука, доколкото успях да видя, поне още два пъти.
Управленията останаха много издърпани и блокирани.
Крилото полетя назад и в същото време започна да губи височина.

Управленията ми се сториха страшно много обрани и попадайки в роторната зона зад големите дървета крилото се сри.
Последва голям мах от твоя страна назад към земята.
Малко преди удъра сбруята се оказа под частично напълнилото се крило и от метър височина посрешна земята с протектора.

Като видях падането направих уши и се насочих за кацане, като реших да мина над мястото на което падана.
Нямаш си представа колко много се зарадвах като се изправи и се изтупа :D
Беше ми достатъчно страшно това което видях, и ни най малко очаквах това :lol:
Видях те да си стоиш уверено на краката и с двете ръце да налагаш сбруята.

Бенгала заслужава поздравления - сбруята пое не малък удър - чу се доста силно падането върху протектора :wink: .
Видях и Тони, който веднага дойде при теб и започна да помага.
Аз се повъртях малко с издърпани уши и се отказах да кацам, като видях, че всичко е наред и има колега който е при теб.

Още веднъж - радвам се, че всичко мина само с уплаха.

_________________
Изображение
Airwave Cobra S


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: Излитане с усукани върви и луд късмет на Морската в Бург
МнениеПубликувано на: Чет Авг 25, 2011 3:52 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 9:58 pm
Мнения: 182
Местоположение: България -София
Име: Еленко Божков
Петко, допълненията ти са абсолютно точни!!! Благодаря. На мен ми се бяха изтрили (може би от андреналина), но след твойто припомняне нещата си дойдоха на мястотото.

_________________
Ozone - DELTA 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Излитане с усукани върви и луд късмет на Морската в Бург
МнениеПубликувано на: Чет Авг 25, 2011 4:25 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 10:59 pm
Мнения: 73
Местоположение: Бургас
Име: Петко Рачев
Най-важното е, че по теб няма и драскотина, и деня завърши с приятно летене на морето :D

_________________
Изображение
Airwave Cobra S


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов