Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:21 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Новото ми крило не обича B-срив
МнениеПубликувано на: Сря Фев 15, 2012 3:48 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Г-н Стоянов, за усещанията все още няма измислен уред....
Най-вероятно не усещате натоварването , щото сте многу яку копеле с кокали от стомана и мускули кат на "Сила" транспортните ленти. :)

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Новото ми крило не обича B-срив
МнениеПубликувано на: Сря Фев 15, 2012 4:30 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
За съжаление претоварването не пречи толкова на арматурата и мускулите, колкото на сивото в-во. На някои индивиди то липсва и претоварването не им пречи, на други е тренирано добре и също не им пречи. Другите просто си припадат, или са неспособни да вземат адекватни решения и така до земята. :shock:

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Новото ми крило не обича B-срив
МнениеПубликувано на: Сря Фев 15, 2012 7:23 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 11, 2008 11:27 pm
Мнения: 7
Местоположение: Перник
леле колко добре казано!!!!

_________________
За да не те тъпчат, научи се да летиш.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Новото ми крило не обича B-срив
МнениеПубликувано на: Чет Фев 16, 2012 2:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Имам приятел -военен летец. Гледал съм му клипове,в които той ми казва в съответния момент какво е претоварването. Изглежда ми,че е доста по-различно от клиповете със спирали с парапланер.

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Новото ми крило не обича B-срив
МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2012 3:17 am 
Offline

Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:01 pm
Мнения: 58
Местоположение: Shumen
Име: Дидо
ВСИЧКО Е ДОБРЕ, КОГАТО ЗАВЪРШВА ДОБРЕ!!! Изчетох всички писания, така както трябва да го направи всеки, защото никой не е застрахован, че на него това няма да му се случи или нещо от това.... да бе няма да излезе... Ето една случка с мен, която се случи през 1986год с парашут само че! Скока ми беше от 2300м и имах задача да направя предно салто, задно салто стабилно, лява и дясна спирала, стабилно и отваряне! Влязох в разчет и скочих направих салтата и когато тръгнах да стабилизирам, явно от претоварването се обърках и влязох в свредел изгубих земя и небе, няколко пъти пробвах както е писано в учебниците да изляза от свредела, но не успях. Направих опит да отворя парашута, но от претоварването не можах да се добера и издърпам ръчката,която е на колана. Падайки ми дойде идея да използвам и крак за отварянето на основния, прекарах ръката под коляно, свих се на кълбо и пълзейки с пръсти по дрехите стигнах до ръчката с крак и двете ръце успях да я издърпам! Отваряйки се така, вървите се завързаха за едно от ушите на чохъла и всичко се навъртя - стана едно въже, имах височина и затова изчаках още секунда две за запасен, но тогава видях, че купола започна да се пълни и изчаках. Напълни се и на около 400м от земята беше цял и пълен и приземих благополучно. Дойде при мен инструктора и ми се скара, че при тази ситуация е трябвало задължително запасен, без да мисля. Мисълта ми е следната на всеки може да се случи да изпадне в такава ситуация, решенията са няколко- ОЗОН бяха направили спирателно парашутче, то ще намали въртеливото ни движение и ще можем по-лесно да реагираме; ако управленията са на китките, самото съпротивление от върви и напъни ще са ни от полза при издърпването и хвърлянето на запасен- това си е мое мнение; може и отцепки както при парашутизма, няколко пъти съм ползвал запасен, само трябва да внимаваш да не ти отнесе главата когато дърпаш запасния.Не ми се е случвало отваряне при парапланера и е супер, дано и да не ми се налага на мен, както и на никого, но нека да си ги имаме и се грижим за тях ТЕ СА НИ ЖИВОТА!
Безпроблемни полети от мен!!!


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Новото ми крило не обича B-срив
МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2012 11:55 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
didosh написа:
решенията са няколко- ОЗОН бяха направили спирателно парашутче, то ще намали въртеливото ни движение и ще можем по-лесно да реагираме;

AntiG-то на Озон се отваря преди да влезеш в спирала и се въртиш само в посока на карабинера за който е закачен. Вади се относително бавно и не върши работа след като вече си се увъртял.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Новото ми крило не обича B-срив
МнениеПубликувано на: Сря Фев 22, 2012 9:42 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:01 pm
Мнения: 58
Местоположение: Shumen
Име: Дидо
ppountchev написа:
didosh написа:
решенията са няколко- ОЗОН бяха направили спирателно парашутче, то ще намали въртеливото ни движение и ще можем по-лесно да реагираме;

AntiG-то на Озон се отваря преди да влезеш в спирала и се въртиш само в посока на карабинера за който е закачен. Вади се относително бавно и не върши работа след като вече си се увъртял.


Извинявам се тогава ако съм подвел някого, не знаех тези подробности, че се вади преди за започнеш фигурата, значи отпада!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Новото ми крило не обича B-срив
МнениеПубликувано на: Пет Мар 16, 2012 5:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 6:21 pm
Мнения: 52
Местоположение: София
Име: Васил Димов
Писах на Nova и те ми изпратиха нов чифт върви за стабилото с различен цвят.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов