Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:00 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Тежко кацане на поляната на Драгалевци
МнениеПубликувано на: Пет Юли 20, 2012 11:40 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Вчера следобед Владо Колев (известен и като дядо Владо или Владо парашутиста) е кацнал малко по-тежко на кацалката на Драгалевци, вследствие на което е счупил лумбален прешлен. Приятелите му пожелаваме бързо оздравяване и да е скоро пак сред нас по стартовете.

Според очевидци на кацането Владо се е опитал да избегне храсти с маневра в последния момент.

P.S. За да спестя усилия на Angel_Sim трябва да кажа, че най-близкото извънредно опасно Ozone крило се е намирало на около 5-6 километра по права линия (Ники Велев беше над Резньовете) и вероятността да е спомогнало за инцидента е малка, но не бива да бъде изключвана напълно.


Върнете се в началото
  Профил    +16 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тежко кацане на поляната на Драгалевци
МнениеПубликувано на: Пет Юли 20, 2012 11:10 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
колега придържайте се към фактите.

_________________
Golden4


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тежко кацане на поляната на Драгалевци
МнениеПубликувано на: Съб Юли 21, 2012 4:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 5:21 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Вчера след дълго возене на т. нар. "междик лифт" на Витоша малко след 20 ч. заходих за кацане на поляната с жиците над Драгалевци при много ясно изразен 15-20 км СИ, срещу вятъра... На около 10-15 м над терена влязох в някаква разбълникана зона, след което в приземния слой се оказа че вятъра е ЮЗ и се приземих на скорост по вятъра с яко тичане по ливадата - късмет, че не се спънах или не уцелих някой камък или дупка...

Тъй че дори и да си правим перфектния заход, изненади винаги може да има близо до терена и човек не бива да се разконцентрира дори когато всичко изглежда перфектно... :idea:


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тежко кацане на поляната на Драгалевци
МнениеПубликувано на: Вто Юли 24, 2012 1:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
А ветропоказателят на тази поляна не показва ли какво става в приземния слой? Има ли ветропоказател всъщност?

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тежко кацане на поляната на Драгалевци
МнениеПубликувано на: Вто Юли 24, 2012 1:42 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
На поляната няма ветропоказател. Ползва се един голям 25 метров байрак на околовръстното, на около 1 км от поляната.
Изображение


И на мен се е случвало на самата кацалка вятъра да е различен


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тежко кацане на поляната на Драгалевци
МнениеПубликувано на: Вто Юли 24, 2012 2:21 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Не съм летял там, но при неприятностите, които се създават не мислите ли, че е редно да забиете малко ветропоказателче на самата поляна?!

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тежко кацане на поляната на Драгалевци
МнениеПубликувано на: Вто Юли 24, 2012 10:02 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Цитат:
Не съм летял там, но при неприятностите, които се създават не мислите ли, че е редно да забиете малко ветропоказателче на самата поляна?!


Ице ти си прекалено голям оптимист.
Трудно е в София да се създаде такава организация .. вероятно ще трябват около 100-200 лева . а наоколо са все бедни програмистчета и латерни във форума .. от такива хора друго освен акъл не може да се намери .

П.С. Всички прилики и разлики са случайни.

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -2 
 
 Заглавие: Re: Тежко кацане на поляната на Драгалевци
МнениеПубликувано на: Вто Юли 24, 2012 10:16 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 9:58 pm
Мнения: 182
Местоположение: България -София
Име: Еленко Божков
Когато идва Милен да лети винаги поставя ръкав на кацалката. Виждал съм и друг път ръкави на това място, но не е постоянно. Когато няма ръкав се оправам с джи пи ес. Важно е че заради термиките и балоните вятъра често смена посоката си... Това макар и по- рядко се случва и на други кацалки напр. Сопот, където също е добре да се възсанови ръкава на дървото до заведениито.
Искам да благодаря на Митко за сполучливата закачка към Ангел Сим. Честно казано взе да ми писва от философиите му и си кефя, когато накой го постави на мястото му.

_________________
Ozone - DELTA 2


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тежко кацане на поляната на Драгалевци
МнениеПубликувано на: Сря Юли 25, 2012 9:50 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 8:01 am
Мнения: 63
Аз се изгъзих с много голяма скорост на 2-пати по вятара със спеед крилото на кацалката със жиците над драгалевци, на другия ден сложих ветропоказател на поляната и ми го откраднаха, след което направо налетях на бой на мангалите и ми го върнаха но прецакан :mrgreen: мога да спонсорирам един ветропоказател ако някой намери желаещ да го сложим на някоя къща там до поляната така, че да не го откраднат мангалите


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тежко кацане на поляната на Драгалевци
МнениеПубликувано на: Сря Юли 25, 2012 10:20 am 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 09, 2010 9:20 pm
Мнения: 23
Име: Георги Топчиев
viik написа:
Аз се изгъзих с много голяма скорост на 2-пати по вятара със спеед крилото на кацалката със жиците над драгалевци, на другия ден сложих ветропоказател на поляната и ми го откраднаха, след което направо налетях на бой на мангалите и ми го върнаха но прецакан :mrgreen: мога да спонсорирам един ветропоказател ако някой намери желаещ да го сложим на някоя къща там до поляната така, че да не го откраднат мангалите


Джамяров, предполагам разбираш проблема с ветропоказателите. Мен повече ме притеснява, че като сложих 2 от рекламните си чохълчета(които дойдоха с крилото ми) на старта, след 4 дена ги нямаше, ти ми говориш за чохли по поляната долу, та те нямат никакъв шанс.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тежко кацане на поляната на Драгалевци
МнениеПубликувано на: Сря Юли 25, 2012 11:28 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Единствения начин е да убедим собствениците на някоя от близките кооперации да ни позволят да сложим чохъл на покрива срещу обещание да не им кацаме по балконите.

И понеже всички дават предложения и аз да дам още едно. Да попълним дупките на старта. Една от тях ще ми коства минимум 2500 лева и три месеца нелетене.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тежко кацане на поляната на Драгалевци
МнениеПубликувано на: Сря Юли 25, 2012 3:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 8:06 am
Мнения: 7
Днес говорих с Владо.
Сдобил се е с няколко железа на гърба.
Проходил е.
Лежи и гледа нагоре.

_________________
Велю


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тежко кацане на поляната на Драгалевци
МнениеПубликувано на: Сря Юли 25, 2012 9:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Нещата винаги са по прости отколкото изглеждат.
ветропоказателя е доста разтегливо понятие .. от гъза на овцата ( по сведения от един приятел те винаги пасът с гъза срещу вятъра ) до стрелата на работещ кулокран . Естествено варианти с пушек от лулата на седящия койот също е опция .. но тогава експлоатационните разходи ще са доста големи .. пък и вероятно ако купим достатъчно консуматив доброволците за пушене ще са повече от кацачите.
аз поемам ангажимент до 1 месец да говоря със някой отговорен фактор на стадиона с идеята да удължим някой от коловете на оградата с 3-5 метра на който да закачим истински ветропоказател . ще поема часта с труда .. ще са необходими пари за прът и ветропоказател. другия вариант е да закачим уиндери като тези по морето но те няма да са толкова чувствителни колкото една лентичка да речем.

Друга възможност е да се говори с пазача ( собственика ) на недовършения обект и там да закачим един гръмоотвтод на който също да сложим нещо . съвсем трети вариант е да изкопаеме една дупа метър на метър на метър да я запълним с бетон и да побием един кол 3-4 метра дървен за да не представлява интерес за мургавите братя и пак да се насложат лентички.

Пламене не съм разбрал че си имал проблем с дупките на старта но бях свидетел как Гущера се инвалидизира за кратко точно в тях . Сега съм малко зает но предлагам след 3 седмици на 11.08.2012 в 7:00 на чичовци да се организираме с подръчни средства ( лопати кирки и чували с пясък и баластра ) и да заровим въпросните дупки.

И да се оправяте бързо

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тежко кацане на поляната на Драгалевци
МнениеПубликувано на: Сря Юли 25, 2012 9:55 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Предлагам Ви най-обиклновен дървен прът ( по възможност непривлекателен), увит в последния 1 метър с тиксо (за да се плъзга свободно )лентичката ,която да е най-обикновена ивица плат от старо крило 50мм /1000 -1500 мм

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тежко кацане на поляната на Драгалевци
МнениеПубликувано на: Чет Юли 26, 2012 10:14 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Elenko написа:
Искам да благодаря на Митко за сполучливата закачка към Ангел Сим. Честно казано взе да ми писва от философиите му и си кефя, когато накой го постави на мястото му.

браво колега. раздел инциденти е чудесно място за закачки. ако искате да се върнем към темата с смъртния инцидент с крилото на Озон и там да се по закачаме. сигорно и на сина на жертвата му е само до закачки.

_________________
Golden4


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -6 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов