Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:17 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Запасен на Карнобат
МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2012 12:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
радвам се, че на Ставел му се е разминало без травми. За мен обаче остава притеснителен фактът, че дефакто спешната помощ за втори път в рамките на месец не успява да реагира адекватно за пострадал парапланерист. Говорим за случая с индиеца на Равнец (за който това не е било фатално, защото е умрял скоро след падането си) и в случая със Ставел. И в двата случая има мотаене от страна на НЕкомпетентни органи и на цялата система, започваща със 112. И в двата случая е имало хора, претърпели инцидент и с вероятни тежки поражения. За друсането на линейките мога да разкажа лично от 1-во лице - когато ме возиха от Драгалевци към Исул, линейката така подскачаше по равните софийски улици, че е цяло чудо, че строшения ми прешлен не се дотроши - на другия ден имах мускулна треска на ръцете и раменете. от стискането на носилката. Лекарката каза, че нямала амортисьори линейката и всички линейки били така. Вероятно това е, защото купуват най-евтините бусове и оферти, в които всички "екстри" са орязани, и поддръжката им е нулева после. Лекарката се заинтересува повече дали съм здравно-осигурен, при което аз попитах - ако не съм, в гробищата ли ще ме карате, или все пак сте положили Хипократова клетва?
и последно - Бургаската болница е същата тази, в която посрещнаха ранените след атентата израелци и се изписаха кофи мастило за професионализма на всички там и добрите условия. Явно е по-добре да си израелец в България, поне ще те евакуират бързо :D Не съм попадал в Бургаската болница, но вероятно е същата мизерия, каквато и в останалите МБАЛ-и.
Всичко това беше лирично отклонение, резюмирано накратко.

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Запасен на Карнобат
МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2012 6:54 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
За съжаление бързата помощ и болничното лечение ако изобщо го има е толкова нескопосано по-добре човек сам да се оправя или да ходи при частник. Болниците отдавна са търговски дружества а здравето е стока.По-зле сме даже и от страни от третия свят. Няма значение дали си здравно осигурен ако не плащаш на ръка никой не ти обръща внимание. Може да умираш пред кабинета, докторът излиза прескача те и си заминава. Разбира се има и изключения от това правило доста редки. Имам близък роднина така си отиде от недоглеждане и немърливост от страна на докторите. Не дай си боже да се наложи операция и да нямаш пари или някой познат доктор пиши се пътник. Остава ми само се кръстим да не ми се случва на мен.

http://lechitel.net/%D0%B2%D1%81%D0%B5% ... %80%D0%B8/

П.п. Когато се пребих 2005 г. на Говедарци ме закараха в бързата помощ в Самоков. Повече от час си лежах на носилката без да има кой да ме погледне.И това вътре в спешната помощ добре че имаше кой да ме докара ако трябваше да пращат линейка сигурно щеше да дойде на другия ден. Добре че една сестра се оказа че ме познава та се разтърча да търси доктор от отделенията. Накрая един дойде почти насила след доста молби. Закараха ме на ренгенът да ме снимат. Добре че нямах счупено само извадено рамо. Накараха ми се че им развалям спокойствието. Наместиха ми рамото с дърпане един за едната ръка друг за другата като на куче. И веднага ме изгониха без изобщо да проверят дали е правилно наместено.За вътрешни наранявания да не говорим. На контролния преглед след месец същия доктор изобщо не иска да ме погледне защото съм дошъл с празни ръце.Напсувах ме си взаимно и така приключих с прегледа. Обаче рамото си зараста добре не съм имал никакви проблеми с него.

П.п.п. На първият ми запасен 2010 (Не тоя на Мусала а преди това) и аз тупнах твърдо на земята защото имаше пориви в ниското който ме разклатиха силно в последните метри.А и сруята ми е Рейсър запасния служи за протектор ама като е отворен протектор няма. Десетина дена имах болки в кръта но не си спирах заниманията нито работа нито летене. Не съм ходил на доктор защото знам каква ще е реакцията.

П.п.п.п. Много странно ми звучи това че Ставел не е могъл да си погаси крилото. При мен това действие не ми косташе почти никакви усилия.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Запасен на Карнобат
МнениеПубликувано на: Вто Авг 07, 2012 10:50 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
И аз съм съгласен. супер зле са тея от бързата помощ.

Ако ще ги давим с плюване кажете кога ще е събитието ще дойда и аз да плювам.

П“С“ Члено на УС на БНАК !!! иди им кажи на тея от бързата помоощ и от сто и дванаесе че ако не направят един съвместен семинар за бързо откриване по декартови координатна система и аксунометрия и не влезат у крак ще ги давиме с плюнки ..

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Запасен на Карнобат
МнениеПубликувано на: Сря Авг 08, 2012 6:39 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 06, 2008 7:40 pm
Мнения: 49
Местоположение: стара загора
имам малко снимки.
Някой може ли да обясни как да ги кача директно!

_________________
камен павлов


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Запасен на Карнобат
МнениеПубликувано на: Сря Авг 08, 2012 8:47 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
Качваш ги някъде и после [img]URL-to[/img]

Ако ти е трудно прати ми ги на skype: kiril_nedev или kiril.nedev @ gmail.com
ще ги кача от твое име

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Запасен на Карнобат
МнениеПубликувано на: Пет Авг 10, 2012 6:17 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 8:05 am
Мнения: 38
Местоположение: София
Име: Ивайло Веков
В Бургаската болница ми спасиха живота преди известно време (7-часова операция от двама хирурзи извикани по спешност през ноща), след което светила в хирургията казаха, че са се справили отлично. Също така, когато бях в реанимация, лекуваха хора, за които нямаха представа дали имат здравни осигуровки.
Недейте само с тези черни краски.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Запасен на Карнобат
МнениеПубликувано на: Пет Авг 10, 2012 10:33 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
Ето снимките на Камен:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов