Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:44 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Отваряне на запасен до Дърманци
МнениеПубликувано на: Нед Мар 17, 2013 8:08 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
Привет,
Отварям темата в подфорум "Парапланеризъм", защото според мен инцидент е, когато заърши с болезнени или по-лоши последствия. А в моя случай всичко е наред.

Значи...Място на действието - Дърманци, вдигания почти навсякъде, с доста пориви близо до склона. Правя нещо като уингоувъри, като позагубя височина се връщам към склона, после пускам напред от него в прав полет, докато вдигна пак стотина метра нагоре, и дръпна по-далечко от склона. После пак уингоувъри, пак набиране на височина...2-3 такива тура. По време на правия полет за набиране на височина, някъде по средата на склона ме удари отпред много силен порив на вятъра, с катерене близо 4м/с. Поривът уби почти цялата ми скорост. След това, преди още крилото да се гмурне напред и да набере скорост, получих доста агресивен колапс от ляво, по мои спомени не повече от 40-50%. Но може да греша за процентите. Опитах да припомпя с лявото управление, контрирайки с тяло надясно, но цялата лява половина на крилото беше мека, с отпуснати върви. Последва крават, крилото се насука веднъж, започна да ме завърта към спирала и реших, че съм много ниско над склона, за да се боря. Зарязах опитите за контрол и метнах запасния парашут. Той се отвори много бързо. Вятърът ме понесе обратно към баира. Няколко секунди се опитвах да погася крилото, но не успях. После трябваше да се подготвям да посрещам земята и зарязах опитите за погасяване на крилото. Приземих се на 200-300 метра от старта, на една много удобна полянка. Дърветата покрай полянката подпряха парашута и крилото ми.

Благодаря на всички, които дойдоха и разкачиха крилото и парашута от околните дървета, докато аз адреналинов се подмотвах наоколо. Извинявам се на всички, които съм стреснал с вида на отворения ми запасен парашут. Аз съм жив и здрав, дори натъртвания нямам. Крилото и парашута също са живи и здрави.

Грешка: Излетях с не много познато /не моето/ крило в доста поривисто време. Надцених способностите си за справяне с крилото.

Избягване на подобни ситуации: Не правете моята грешка. Като си прехвърлям каквото помня от ситуацията си мисля, че вероятно само срив би успял да ме оправи, преди още крилото да се насуче. Но нямах височина за срив. А тогава нямах и време, в което да ми хрумне за срив. Всичко от колапса до приземяването продължи навярно под 30 секунди.

Ами това е от мен. Поздрави!

_________________
Изображение


Последна промяна Xaoc на Нед Мар 17, 2013 11:58 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +9 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отваряне на запасен до Дърманци
МнениеПубликувано на: Нед Мар 17, 2013 8:19 am 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 9:58 pm
Мнения: 182
Местоположение: България -София
Име: Еленко Божков
Радвам се че всичко се е разминало без травми и скъсано оборудване!!! Но си премести темата в инциденти, там е мястото и заради статистиката.

_________________
Ozone - DELTA 2


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отваряне на запасен до Дърманци
МнениеПубликувано на: Нед Мар 17, 2013 8:50 am 
Offline

Регистриран на: Пет Май 08, 2009 6:50 pm
Мнения: 68
Местоположение: София
Слава на Бога, че си добре и всичко е наред. Чест ти прави, че споделяш грешките си! Преди години аз се пригъзих с висока скорост и доста се натъртих, но егото ми не ми "даде" да споделя грешката си във форума!
Така, че браво, на всеки може да се случи, по важно е да се извадят изводи от грешките и да се споделя опита с колегите във форума!

_________________
airwolf

We do not need better wings, we need better weather conditions!

Assen


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отваряне на запасен до Дърманци
МнениеПубликувано на: Пон Мар 18, 2013 1:21 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Бояне, радвам се че ти се е разминало без поражения. Темата си е за инциденти. Ако бе останал в Долна Митрополия щяха да ти напълнят главата с т.нар. "предпоставки" за летателни произшествия.

Xaoc написа:
След това, преди още крилото да се гмурне напред и да набере скорост, получих доста агресивен колапс от ляво, по мои спомени не повече от 40-50%. Но може да греша за процентите. Опитах да припомпя с лявото управление, контрирайки с тяло надясно, но цялата лява половина на крилото беше мека, с отпуснати върви. Последва крават, крилото се насука веднъж, започна да ме завърта към спирала и реших, че съм много ниско над склона, за да се боря.


Припомването на колапсирата страна я изпразва от въздух и може да бъде причина за влизане в спирала и вързване на крилото. Преди много години, когато липсваха знания за справяне с колапсите, Митака - на Петко сина се опита да припомпа колапс и премина в спирала и забиване в земята с голяма скорост. Резултата бе счупен прешлен и парализа на долната част на краката.
Щом си изпуснал момента за спиране на колапса със спирачка, по-добре се съсредоточи върху избягване на влизане в спирала със срещуположно тяло и дозирано срещуположно управление. Срещуположното управление има ефект на вкарване на въздух от здравата към колапсиралата част от крилото с което се ускорява изчистването на колапса. Естествено не трябва да се пререагира и срива/изнегативя крилото. Срещуположното управление след колапса може да се дръпне доста, но след това трябва да се поотпусне за да се възстанови общата скорост на крилото и да се провери по нататъшното му поведение. Срещуположното управление нямаше да позволи да се насучеш.

Това което възстановява колапса е повишаването на пропадането (ъгъла на атака) и общата скорост на крилото (налягането в крилото).
Есествено ако имаш вързване и последвало неконтролируемо поведение на крилото, трябва да хвърлиш запасен. Уинговерите могат да изненадват с големи колапси и вързвания, ако ги изпълняваш неправилно или в турбулентни условия.

Все пак щом си невредим, значи си постъпил правилно :-)

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отваряне на запасен до Дърманци
МнениеПубликувано на: Пон Мар 18, 2013 1:49 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
Ники,
В моя случай опитът за припомпване нямаше никакъв ефект, лявото управление просто си висеше хлабаво, колапсиралата страна беше слязла прекалено надолу. И управление и върви от лявата страна - меки. Възможно е и колапсът директно да е минал във връзване, не мога да кажа със сигурност, губят ми се кадри от ситуацията. Но в бъдеще определено ще запомня и имам предвид полезната информация. Винаги досега след колапс, с контролирана посока на полета, колапса е излизал след леко припомпване на управлението откъм колапсиралата страна. Не ми беше хрумвало, че по този начин мога да се вкарам в по-големи неприятности. Благодаря!

П.П. И аз много много се радвам, че се размина. :) Много ми се живее. И много ми се лети! :)

_________________
Изображение


Последна промяна Xaoc на Пон Мар 18, 2013 3:57 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отваряне на запасен до Дърманци
МнениеПубликувано на: Пон Мар 18, 2013 2:34 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Окт 05, 2006 1:40 pm
Мнения: 27
Местоположение: sofiq
Име: Теодора Величкова
Радвам се ,че си ок !Интересно ми е с какво крило си летял?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отваряне на запасен до Дърманци
МнениеПубликувано на: Пон Мар 18, 2013 3:32 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
tedy написа:
Радвам се ,че си ок !Интересно ми е с какво крило си летял?

http://www.gradient.cx/en/Freestyle2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отваряне на запасен до Дърманци
МнениеПубликувано на: Пон Мар 18, 2013 5:12 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
22 квадрата, при тегло на гол Боян 90 кг.
Запасен парашут с фронт контейнер...

Голям късметлия излезе, Бояне! Започвам все по-сериозно да се замислям за фронт контейнер...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отваряне на запасен до Дърманци
МнениеПубликувано на: Пон Мар 18, 2013 6:39 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 10:53 am
Мнения: 109
Местоположение: Долна Митрополия
Име: Страхил Делийски
А помниш ли на какво положение ти бяха тримерите? Питам защото имах мераци за Freestyle2 и все още сондирам. :)

_________________
LOOK, LEAN, TURN


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отваряне на запасен до Дърманци
МнениеПубликувано на: Пон Мар 18, 2013 8:02 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
Съвсем отговорно и засрамено ще си призная, че хич не погледнах тримери преди, по време на или след края на полета...
Шефа на крилото да си каже, ако знае как ги е оставил той.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов