Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:59 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Лошо излитане
МнениеПубликувано на: Нед Юни 16, 2013 10:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2012 3:23 pm
Мнения: 7
Име: Минко Лазаров
Днес при опит да направя втори полет на Боровец направих фал старт и резултата може да видите на снимката долу.
Аз съм добре. Нямам и драскотина, но "вината" за това, че съм добре не е моя а на добрите протектори на сбруята ми които ме предпазиха от сериозно нараняване на гърба, за което съм много благодарен на AVA Sport.
Всичко се разви за няколко секунди и ще се опитам на кратко да опиша ситуацията доколкото си я спомням.
На Боровец духаше СИ. Реших този път да пробвам да излетя от полоса сочеща на С малко по-доло от този на която излетях сутринта и която бе ИСИ.

Изображение

Понеже все още не познавам терена толкова добре и не знам как е с долитането до кацалките реших да излетя от възможно по-горе на полосата. Нищо, че е по-полегата. Огледах терена. Харесах си посока. Натъкмих екипировката. Изчаках по-силен порив, дигнах крилото завъртях се и разтичах. След 10-15 крачки излетях. Няколко секунди по-късно обаче вятъра ме бутна на реброто на запад което както се вижда от снимките е доста каменисто. Дадох дясна команда. Крилото зави, но ме спусна. Опитах се да дотичам с няколко крачки, но то беше набрало скорост и усетих как ме изпреварва. Обрах командити за да спра изпреварването. Крилото леко ме повдигна и после ме спусна в терен между няколко остри камъни. Инстиктивно опънах краката напред и се преземих. Крилото падна пред мен.

Изображение

С червено съм оградил мястото на пригъзяването а със синичко мястото на което падна крилото.

Изображение

Ето и последствията.

Изображение

Изображение

Изводите за мен са:
1. Да оглеждам полосата не само в мястото в което смятам, че ще излетя а около и след нея. Ако бях обърнал внимание на каменистия участък може би щях да внимавам повече да не се изръся в него.
2. Да избирам полоса с по-голям наклон.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов