Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:49 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Hristo Arnaudov
МнениеПубликувано на: Вто Окт 08, 2013 7:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
:?: niqkoi poznava li chovek na ime Hristo Arnaudov ili po priqkor Ico (gumata) shtoto az da ,vaprosniq se podvizava na teritorite na emiratite UA , vaz osnova na negovata apsulutna nekompetentnost i bezhaberie po otnoshenie na paraplanerizma Uri Stankov e sas s4upen grabnak , shte pitate zashto .... ami zashtoto vaprosniq viqrva che poradi opasnost ot samoproizvolno otvariqne na zapasniq parashut tandemniq paraplaner triqbva da se leti bez takav kogato Uri ispada vav parashutirane i taka do zemiqta s tandem na bezbroini chasove .... ( kogato rAboteh za nego predi 5 godini bqh na sashto dereje vaprosniq Hristo me nakara da letiq s negov priqtel i da ispalniq manevrata SAT s krilo natd dopostimiq limit chasove za moe shtastie bez posledici sled koeto tvardeshe che ne sam pravil SAT a neshto drugo vaprosniq ne razlichava SAT ot kakvoto i da bilo no nashta mila komisiq po paraplanerizam mu e dala licenz za tandemen pilot bravo na komisiqta po neina vina i v chasnost po vina na g-n Arnaudov Uri sega e sas sh4upen grabnak bravo na site vi .......................
P.S pluite za kirilica ,slovored,ponktuaciq,struktora i prochie na postinga ako tova shte varne bolkata na Urkata pluite po men ...

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -3 
 
 Заглавие: Re: Hristo Arnaudov
МнениеПубликувано на: Сря Окт 09, 2013 7:11 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Познавам Ицо като добър пилот.
Знам също, че кандидат тандемни пилота често ходят там на първия си стаж, а опитните не се връщат заради жегите и прочие.
Чувал съм и за летене с издухан тандем и ако в случая е било така, то е безотговорно да се лети без запасен.
От друга страна пилота едва ли е излетял насила, така че той има последната дума за безопасността.
Не виня никого за пътя който си е избрал, но до колкото си спомням Юри бе част от определен кръг пилоти, които редовно изпадаха в безразсъдно опиянение и сега всеки има право да се съмнява в преценките им.
Бързо възстановяване!

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Hristo Arnaudov
МнениеПубликувано на: Сря Окт 09, 2013 9:12 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Ето и мнението на Габровеца по въпроса:

Той е работил с Ицо в Арабия. Също е имал изпарашутиране, но според него вината е изцяло на пилота, защото поради тежките условия крилото редовно се е пълнило с 1-2 кг пясък и поради крайбержаната влага и жега, вървите редовно са се свивали.
Задължение на пилота е да се грижи за екипировката си и след като е почнал редовно да си чисти крилото от пясъка и да си разпъва вървите не е имало никакви проблеми.

Стандартния туристически полет там е на по-малко от 20-30 метра над терена, а тази височина е недостатъчна за сработване на който и да е запасен парашут (при изпарашутирване това става още по-бавно).

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Hristo Arnaudov
МнениеПубликувано на: Сря Окт 09, 2013 9:21 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Dobar po dusha po vsiqka veroqtnost . Niki razbiram jelanieto za mir i spokoistvie v tozi forum ,no tozi pat vaprosa e v towa che Ico ima tandemen zapasen samo che narochno ne go polzva che da ne se bil samoproizvolno otvoril , ako beshe tam Uri nqmashe da e v towa sastoqnie ,greshkata v sluchaia e cisto tehnicheska a ne pilotska precenka . Ico niqma nito edin otvoren zapasen ili ako ima takav e bil samoproizvolen taka che toi nqma kak da go otceni ... mnogo piloti biqha tam da letiqt no kasmeta iznevery na Ury ... rano ili kasno shteshe da se sluchi i ne zaradi neshto drugo a za´radi beshaberie i bezotgovornost ot strana na Ico ...
Kogato az letiqh tam letiqh s baia izduhan tandem s ogoleni varvi i prochie kogato popitah Ico za zapasen kaza imam no ne ti triqbva ima veroqtnost ot samoproizvolno otvariqne e ... sega ne imalo nikavo otvariqne zashto e nqmalo kakvo da se otvariq...

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -2 
 
 Заглавие: Re: Hristo Arnaudov
МнениеПубликувано на: Сря Окт 09, 2013 9:24 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Da ICO nqma nikva vina po sluchaia do sledvashtiq incident sas sledvashtiq pilot ...

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -2 
 
 Заглавие: Re: Hristo Arnaudov
МнениеПубликувано на: Сря Окт 09, 2013 2:48 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 3:48 pm
Мнения: 111
Shte ti otgovoria samo vednaj, zashtoto ne mi se vliza v izlishni sporove, osobenno s takiva kato tebe. Parvo pitai Yury zashto e letial sas zduhano krilo, zashtoto sutrinta e skasal kriloto koeto sam mu dal I e izvadil ot starite, za sajalenie nai nepodhodiashtoto. Vtoro pitai Yury ot kolko metra se e srinal, ot okolo 20-25m. Ako ti mojesh da otvorish zapasen na tazi visochina, a ti nali vsichko mojesh, i to pri parashutirane, togava sam ok s tvoite tvardenia. Treto kak Yury ne e spomenal nishto ot tova koeto ti kazvash, pone ne namen a ti na vsiaka manja mirizliva merudia... A I samo za statistikata, do sega tuk imame nad 5000 tandema, ot koito blizo 4000 sam napravil lichno.
P.S neochakvai da ti otgovariam na prostotiite poveche.


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -1 
 
 Заглавие: Re: Hristo Arnaudov
МнениеПубликувано на: Сря Окт 09, 2013 4:40 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Окт 05, 2006 1:40 pm
Мнения: 27
Местоположение: sofiq
Име: Теодора Величкова
Хвърчило...дори да си прав в това ,което твърдиш,не ти прави чест да си толкова груб и невъзпитан ..и освен това никой не те взема на сериозно!
Ники ,понеже познавам Юри ти гарантирам ,че е бил в напълно трезво и адекватно състояние и това може да бъде проверено и потвърдено от колегите му.
Що се отнася до ситуацията аз не бих си позволила да я коментирам ,защото не съм я видяла!Факт е ,че е е сериозен инцидент и че не е имало запасен парашут ,което според мен не е редно .Надявам се ,че засегнатите лица ще си извадят съответните изводи! Все пак има намесен и нищо неподозиращ пасажер .


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Hristo Arnaudov
МнениеПубликувано на: Сря Окт 09, 2013 8:30 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
kakto i na Ico ne mu pravi chest da me nazovava s prozvishteto NARKOMAN no da prava si poprekalih no ne se izvinqvam za koeto ...

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
 Заглавие: Re: Hristo Arnaudov
МнениеПубликувано на: Сря Окт 09, 2013 9:50 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
А какво е състоянието на пасажера? Или няма значение?
По принцип задължение на собственика на бизнеса е, да осигури годно оборудване. Сега предполагам, че ако аз бях тандемен пилот - пристигащ на майната си, нямаше да похарча половината си заплата за да може крилото да бъде проверено от квалифициран център, че е годно или пък да забравя кинтите за транспорт и да си тръгна. Крилата се проверчват на 2 години/ тандемите на 1 година с специализирано оборудване. Просто мога да си представя и вие с какви крила возите нищо не подозиращите пътници. Това е отговорност на собственика на оборудването. Обяснението, че пилота е съдрал един тандем и затова е трябвало да лети с негоден тандем с пътник е меко казано детинско. А и какво е правил този тандем в склада - при условие, че не е годен? в крайна сметка тандемните пилоти също са хора и от време на време правят грешки и садират крилата - това трябва да е калкулирано в цената на услугата или покрито от застраховка. В крайна сметка това причина ли е пасажера - клиента който носи кинтите и не подозира нищо да бъде въвличан в такъв експеримент. По-принцип идеята да се изкара само и единствено тандемния пилот виновен е притеснителна.
Парапланер се лети с запасен парашут драги тандемни пилоти! това е правило, което не подлежи на дискусия! Както и винаги с каска Kite - и това не подлежи на дискусия.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Hristo Arnaudov
МнениеПубликувано на: Чет Окт 10, 2013 5:35 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 3:48 pm
Мнения: 111
Na pasajera mu niama nishto, a krilata niama kak da gi proveriavame godishno tai kato se smeniat na 6-7-8 meseca max.
Zabravih da kaja che ni nai malko sam obviniaval pilota ili koito I da e.
I stiga ste tarsili pod vola tele.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Hristo Arnaudov
МнениеПубликувано на: Чет Окт 10, 2013 8:16 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
А какво се случва с бракуваните крила? Отиват в склада за резервни ли?
И защо след като можете да си позволите да сменяте крила на 6 месеца нямате един читав запасен (който да не се отваря от самосебе си)?


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Hristo Arnaudov
МнениеПубликувано на: Чет Окт 10, 2013 9:47 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
От ден първи в който си купих крило не съм си и помислял, че някой друг носи отговорност за мен. Слушал съм съвети, но съм си вземал решенията сам. В този смисъл ми е малко трудно да възприема, че тандемен пилот с необходимия опит за такъв не може сам да вземе правилното решение да лети или да не лети.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов