Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:49 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Инцидент на Южния старт на Шумен
МнениеПубликувано на: Чет Окт 10, 2013 9:36 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Преди час ми се обадиха, че е станал сериозен инцидент на южния старт.
Както често се случва, по абсолютно нелеп начин.
Ицо /нашия най-млад пилот/ се качва на старта надвечер след залез слънце
с идеята за кратка парашутка. Условията са спокойни, тихо, почти безветрие.
По думите на Бончо и Алцек изкарва купола нормално, но докато се обръща парапланера
го изпреварва, той се затичва, но не успява да го догони и скача от скалата с меко крило.
Следва нещо средно между парашутиране и свободно падане и удар в бетонната пътека към пещерата
под старта.

Последиците са сериозни. Два счупени крака в областта на глезените, единия от които с множество фрагменти.
В момента Ицо е в Шуменската ортопедия и вероятно в Понеделник ще му се наложи да го прехвърлят в Плевен, където
трябва да се извърши остеосинтеза - оперативна реконструкция с метални елементи.

Тук идва и най-сериозната част от инцидента. Ицо е ученик 11 клас, пълен сирак без майка и баща. Живее при баба си и чичо си.
С невероятни лишения и работа /като строителен работник/ си е осигурил възможността да изпълни детската си мечта - да лети.
Към настоящия момент не разполага с никакви парични средства, а половината от парите, които изкарва по строителните обекти дава на
баба си. С две думи случая му е достоен за рубриката "Малки истории" на БТВ.
За операцията ще са му необходими около 1400 лв, които той или роднините му няма откъде да намерят.
Доколкото разбрах и бабата и чичото са затънали в заеми.
Според мен единствените хора, които могат бързо да му помогнат сме ние - летящите.
След кратка кореспонденция между членовете на клуба ни взехме решение да му помогнем с парични средства, кой колкото може.
Сега обмисляме коя банкова сметка да ползваме за целта, тъй като Ицо няма 18 години. Клубната отпадна като вариант поради счетоводна причина.
Води се дарение към клуба, сътовтено приход, който трябва да се осчетоводява и с разходни документи.
Затова по-удачен е варианта с лична сметка. Най-вероятно ще дам моя лична такава и ще ви информирам тук във форума за приведените суми.

Моля всеки, който има желание да помогне да ми прати ЛС с имената си, телефон и размера на сумата, която желае да дари.
Утре ще публикувам и сметката. Ако няма друг вариант ще остане моята.

Благодаря на всички предварително за разбирането. Нека да помогнем на това момче да се измъкне от тази нелепа и кошмарна ситуация.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +10 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент на Южния старт на Шумен
МнениеПубликувано на: Пет Окт 11, 2013 8:23 am 
Offline

Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 5:41 pm
Мнения: 163
Местоположение: varna
joro_prodanov написа:
Предлагам да се пусне отделна тема “ПРЕБРОЯВАНЕ” и всички летящи да си впишат 3-те имена и местоживеене. По този начин ще се знае наистина кои сме и колко сме. Всички вписани в последствие пращаме 10 лева /това е нищо дори за финансово затруднени/ От тук нататък ако се случи нещо на някой /от вписаните/ му се поема пълното лечение до размера на събраното+размера на текущо събиране. Без значение дали е счупен крак или акция по спасяване. Не стават чак толкова инциденти. Ако наистина сме 500 и се впишат поне 300 ще се съберат 3000 лв. които няма да се администрират. И ако нуждаещият се има разходи дори и 6000, то вписалите се просто ще трябва в последствие да пратят по 10 лева.

Ясни и точни правила които дават застраховка на всеки… за няма и 20 лв.


Цитирах себе си от преди доста време, във връзка с инцидента на Камен в Непал. Не само, че нищо не се получи ами и някой малоумник, и минус ми натракал /не че има някакво значение, но е показателно.../
В последните 30-тина дни събираме пари за 3-ти път. Не виждам какъв е проблема в това да се пращат в една каса 1 път годишно по 10 лв - Това е НИЩО бе хора... И ако никой клуб в БГ не му се занимава с отварянето на една елементарна банкова сметка, може просто да се събират по райони - Някой от нас във Варна събира от варненци, от Шумен - от шуменци и т.н. Когато му дойде времето ги пращаме по предназначение...

P`S Значи може да се събират пари за ПРО 1-2-3-4-5-6- 1000, да се плаща за измислени лицензи на тандемни пилоти, летящи от 1-2 години и вече са толкова добри, че и да возят... а да се заеме някой от управата с една елементарна спомагателна каса не може???

Успешно възстановяване на Ицо и да не губи надежда в летенето.

_________________
Георги Тодоров - Жоро
NOVA FACTOR 2 - EN C


Върнете се в началото
  Профил    +24 / -1 
 
 Заглавие: Re: Инцидент на Южния старт на Шумен
МнениеПубликувано на: Пет Окт 11, 2013 8:46 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Не съм очаквал толкова бърз и сърцат отговор от всички вас. Благодаря ви!
Ето и банковата сметка:

ДСК - Шумен
IBAN - BG43STSA93000016034677
Явор Иванов Плашилски

За основание - пишете "дарение"
Постоянно ще ви държа в течение за състоянието на Ицо и сумата, които сме събрали за него.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент на Южния старт на Шумен
МнениеПубликувано на: Пет Окт 11, 2013 6:21 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 8:24 pm
Мнения: 31
Местоположение: Велико Търново
Моля,да не откриваме топлата вода.
Как може в цивилизованите страни по света да не дават да се лети без застраховка,а у нас да може.Колко от вас карат колите си без застраховка,аз не..страх ме е.Първият документ, за който питат на излизане от България е "зелена карта".
Не ли време БНАК да направи нещо по въпроса,да сме задължени всички да имаме застраховка..и не само "злополука",а ако духне пак вятър от нейде(!) и отново спрем тока на някой град,кой ще плати и преди да дадем 1000 лева за крило втора ръка,да даден 100 за застраховка...За кого ще стигнат тези 3000 лева...
Аз не съм толкова отговорен...задължете ме да имам застраховка...МОЛЯ!


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -2 
 
 Заглавие: Re: Инцидент на Южния старт на Шумен
МнениеПубликувано на: Пет Окт 11, 2013 8:49 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 5:41 pm
Мнения: 163
Местоположение: varna
momchil написа:
Моля,да не откриваме топлата вода.
Как може в цивилизованите страни по света да не дават да се лети без застраховка,а у нас да може.Колко от вас карат колите си без застраховка,аз не..страх ме е.Първият документ, за който питат на излизане от България е "зелена карта".
Не ли време БНАК да направи нещо по въпроса,да сме задължени всички да имаме застраховка..и не само "злополука",а ако духне пак вятър от нейде(!) и отново спрем тока на някой град,кой ще плати и преди да дадем 1000 лева за крило втора ръка,да даден 100 за застраховка...За кого ще стигнат тези 3000 лева...
Аз не съм толкова отговорен...задължете ме да имам застраховка...МОЛЯ!


Няма нищо по-хубаво от застраховката, тук си прав НО...
Но като работил като експерт в застрахователна компания ще ти кажа, че такава застраховка за около 100 или 200 лв., със застрахователна премия достатъчна да покрие сложни операции и травми, покриваща "риск екстремни спортове" НЯМА. Ако намериш такава ще се наредят почти всички на опашка пред офиса. Застрахователният агент може да ти обещае каквото си иска, защото от всяка твоя вноска ще взима минимум 10% комисиона, но когато дойде време /дано не идва такова/ ще ти тупне договора от 4 стр. и ще ти покаже, че не ти дължи нищо: Ще те пита- имаш ли лиценз за пилот, крилото ти лицензирано ли е, минавало ли е преглед на връви и плат през определения период, запасният ти ... ... и т.н и т.н. Ще ти трябват ФАКТУРИ за всяка интервенция, и чак след това ако всичко е изрядно до педантичност може и да ти платят, но след като ти си си платил лично от твоя джоб. Ако имаш много-ама много близък в животозастраховане поговори с него.

А по въпроса за кой по-напред ще стигнат 3000 лв - дори и 10 000 да са, става въпрос за едно допълнително попълнение от само 20 лв. на човек. Та в тоя ред на мисли, лично аз ще отворя сметка където ще се вкарват по 10 лв. годишно - ако по горния ми пост събере поне 100 плюсчета.

_________________
Георги Тодоров - Жоро
NOVA FACTOR 2 - EN C


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент на Южния старт на Шумен
МнениеПубликувано на: Пет Окт 11, 2013 9:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Здравейте,

Хайде да не създаваме/те излишна работа на админите
Може да се пусне анкета, нова тема и т.н.т
Това което адаша предлага е добра идея, повдига много въпроси, изпитана схема е, знаят й се плюсове минуси и т.н.т и т.н.т
Просто не е тук мястото

Дано не ви звучи укорително, но ... нека тези размисли и страсти да са в друга тема/анекта

P.S. В алианз ми отказа такава застраховка - мотивът - "ние да не сме луди" :-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент на Южния старт на Шумен
МнениеПубликувано на: Пет Окт 11, 2013 10:05 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Здравейте,
Имате едно огромно БЛАГОДАРЯ от Ицо, който още не може да да повярва,
че такова нещо е възможно да се случи в България и то от такава сравнително малка група
от хора, които сме ние летящите. Да получиш помощ от някой, който не познаваш точно в момента
в който най-много имаш нужда е преживяване, което ще му даде много сили занапред, убеден съм.

Състоянието му е добро. Явно и шефа горе се е включил в благотворителна акция,
защото нещата днес са в пъти по-добре от вчера. Десният крак се е наместил перфектно при
гипсовата имобилизация и снимките показват, че там операция най-вероятно няма да се наложи. Левият
е значително по-зле, но фрагментите са стабилни. Понеделник ще стане ясно какво ще предстои.
Общо взето колегите ортопеди са изумени от резултатите от наместването, особенно след втората снимка
на левия глезен.
Пу- пу да не му е уруки, нещата потръгнаха с летящ старт откъм финансова помощ от ваша страна
и от медицинска гледна точка.

Относно даренията, разбирам, че публикуването на списъци не е най-коректния начин,
но в нашия случай, в който съм дал личната си банкова сметка, нямаме друг вариант, за да могат
нещата да са абсолютно прозрачни и чисти. Спазил съм /и ще спазвам/ искането на някой от вас да останат анонимни,
но ще указвам размера на сумата, за да може отчета да е точен и ако видите нещо нередно или неточно,
да ме уведомявате.

Ето и данинте към момента /11.10.2013 - 22.43ч/

Ивайло Александров - 50 лв
Ясен Христов - 30-40 лв
Венкош - 30 лв
Адриан Атанасов - 50 лв
Анонимен - 200 лв
Анонимен - 500 лв
Димитър Деков - 50 лв
Ники Стоянов и Иван Радев - 60 лв
Теодор Тодоров - 50 лв
Анонимен - 100 лв
Viik - 100 лв
Георги Стефанов - 50 лв
Албена и Заимов - 100 лв
Стоян /Smihov/ - 100 лв
Васил Димов - 50 лв
Никола - неизвестна сума
Борислав Дивизиев - 50 лв
/Sirius/ Канада - 100 канадски долара
Рости Русе - 50 лв
Явор Плашилски - 100 лв
Пешо Пещерняка - 100 лв
Дидо Рояшки - 100 лв
Алцек - 200 лв
Общо - 2190 лв

Някой от сумите вече са приведени/дадени/, други предстоят.
Има заявки да му помогнат освен с пари и с уреди за дома и дрехи.
Любо от Пловдив спомена, че фирмата му практикувала така и преди.

Най-радостното обаче е факта, че всички реагирахте почти мигновенно
и от сърце, кой с каквото може. Убеден съм, че добрината ще ви се върне с лихвите.
От там, където най-малко сте очаквали.
Така, както стана тези дни с Ицо, благодарение на вас.

Ще ви държа в течение за случващото се с него и ще обновявам списъка.
Моля, ако има някакви неточности - уведомявайте ме своевременно на ЛС или по телефона.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +20 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент на Южния старт на Шумен
МнениеПубликувано на: Вто Окт 15, 2013 12:24 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Здравейте,

Имам много добри новини за Ицо.
След втората репозиция на десен крак го изписаха от болницата
и заявиха, че оперативна намеса към този момент не се налага.
Това ни се стори прекалено хубаво, за да е вярно и затова
решихме да го консултираме с друг ортопед. Още повече, че шуменската школа
не се ползва с добро име в страната. Днес следобяд мина през рентгена.
Оказа се, че десния крак, от който най-много се притеснявахме е наместен перфектно.

Такъв резултат се получава веднъж на 1000 случаи, но при нашето момче е факт.
Ортопеда потвърди на 100% заключението на колегите си от шуменската болница,
но намери пропуски в левия крак, който смятахме за безпроблемен. Там един от фрагментите
е разместен. Махнаха му гипса и направиха втора репозиция и ново гипсиране.
Отделеното костно парче не е голямо по размер, но участва в костната повърхност и може да създаде проблем.
Шансът да се калцира нормално е към 60%. Ако това не се случи, ще се наложи операция, която може да се направи по всяко време.
След 30 дни ще му махнат гипса на левия крак и след нови снимки ще стане ясно как са нещата.

Иначе общото му състояние е добро. Духът му е висок. Постоянно говори за летене.
Отоците по краката му не са много големи, което е добър прогностичен белег.
Още 20 дни ще е на инжекции. Медикаменти през устата ще приема около 40 дни.

Той е много чувствително и скромно момче и постоянно се притеснява от факта, че толкова
много хора са заделили от личните си средства, за да му помогнат. Той досега никога
нищо не е получавал даром и тази ситуация в момента го обърква. Това което се вижда
в погледа му обаче е огромната благодарност, която изпитва към всички вас. Приятели и непознати,
които му помогнахте в този така труден за него момент.

Що се отнася до финансовата рамка на нещата, днес цял ден обикаляхме по доктори и нямах физическата възможност
да мина през банката. Утре ще го направя и ще ви уведомя за внесените суми, съответно ще актуализирам списъка.
Относно разходите, до момента сме изхаричили 412 лв, от които 2/3 са чисто медицински, другите са му за храна, за да може да спазва
нужната диета. Утре ще изтегля от сметката и ще му осигуря пари за закупуването на останалите медикаменти и издръжка за седмица-две.

Не ме разбирайте погрешно. Отчета ми пред вас ще е прекалено подробен, но нямам друга възможност, тъй като парите ги превеждате на личната ми
сметка. Така че когато всичко приключи и Ицо е отново сред нас на старта, баланса между приход-разход трябва да е точно равен на нула.
В общи линии:
Разходи - медицинските такива - с фактури, а дадените на Ицо на ръка - с приходна бележка.
Приходи - с разпечатка на банковата ми сметка за периода от 10.10.2013 до когато е необходимо.

Това е засега. Ще лягам, че утре съм на работа. Бабите ще ме нападнат, а и тях краката са им проблем, нищо че никога не са летяли. :D

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +26 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент на Южния старт на Шумен
МнениеПубликувано на: Чет Окт 17, 2013 11:08 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Здравейте,

Имам 2 добри новини за Ицо.
Първата е, че фрагмента е стабилен след наместването и общото състояние на боеца е много добро.
Болките му намаляха. Дори смята да сяда да чете за предстоящите изпити. :)

Втората е, че вчера минах през банката и установих, че сме събрали над 3000 лв.
Забелязах също, че в разпечатката под някой от преводите има указания за анонимност на дарителя.
Някой ми писаха ЛС, други ми се обадиха по телефона със същите искания.
В Петък ще взема актуална справка и вечерта ще я публикувам.
Ако някой желае да изпиша името му само с инициали или пък да остане напълно анонимен,
моля да ме уведоми с ЛС. За останалите ще изпиша двете имена и сумата, която са привели.
Ако имате някакви други изисквания, не се притеснявайте, пишете ми.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент на Южния старт на Шумен
МнениеПубликувано на: Съб Окт 19, 2013 10:10 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Здравейте,

Ето и обещаните разчети.
Данните са зашеметяващи и за пореден път доказват, че летенето е нещо красиво,
което обогатява душата на всеки един от нас.
Но стига думи, ето и малко цифри.

Постъпилите при мен средства по банков път и на ръка до 19.10.2013г. са:
Димитър Дяков 50 банков превод
Кубер Сапарев 90 банков превод
Васил Димов 50 банков превод
Никола Янков 50 банков превод
Константин Заимов 100 банков превод
Пламен Пунчев 50 банков превод
Ясен Нейчев 200 банков превод
Ростислав Радев 50 банков превод
Стоян Михов 100 банков превод
Мариан Райчев 50 банков превод
Светослав Такев 30 банков превод
Николета Петорова 10 банков превод
Героги Стефанов 50 банков превод
Малина Иванова 20 банков превод
Борислав Девизиев 50 банков превод
Николай Дачев 150 банков превод
Радослав Савов 100 банков превод
Ивайло Александров 50 банков превод
Боян Евстатиев 60 банков превод
Виктор Константинов 100 банков превод
Венелин Грозев 50 банков превод
Любомир Маринов 200 банков превод
Тетевен 40 банков превод
Цветан Цолов 50 банков превод
Теодор Тодоров 50 банков превод
Юри Дудев 80 банков превод
Васил Димов 20 банков превод
Ясен Христов 35 банков превод
Бирсел Муртаза 20 банков превод
Ина Дамянова 100 банков превод
Росен Николов 100 банков превод
Пламен Делчев 100 банков превод
Ивелин Калушков 50 банков превод
Клуб Свободен полет Дупница 50 банков превод
Даниел Балъков 100 банков превод
Герги Георгиев 40 банков превод
Николай Стоянов 120 банков превод /разбивка:Николай Стоянов /Иван Радев-2х30, Росен Цонев/Стоян Гайтандижев -2х20,Цветан Тенев -1х20/
Ангел Симеонов 50 банков превод
Стоил Костадинов 300 банков превод
Петър Кюркчиев 50 банков превод
Николай Бацов 50 банков превод
Адриан Атанасов 50 банков превод
Петър Петров 20 банков превод
Владислав Борисов 58,59 банков превод
Бирсел Муртаза 50 банков превод
Живко Матев 50 банков превод
Мирослав Костадинов 100 банков превод
Анонимни дарители 810 банков превод
Алцек 200 дадени на ръка
Дидо Рояшки 100 дадени на ръка
Пешо Пещерняка 100 дадени на ръка
Ники Провадийски 50 дадени на ръка
Явор Плашилски 100 дадени на ръка
Милчо Търговище 50 дадени на ръка
Сашо Търговище 50 дадени на ръка
Ивчо Търговище 30 дадени на ръка
Димитър Чакъров 58,59 банков превод

ОБЩО СЪБРАНА СУМА 4742,18 лв.

След всичко това, какво повече може да каже човек, освен едно голямо БЛАГОДАРЯ от името на Ицо.
Той няма компютър и достъп до интернет, затова помоли мен.
Имаше запитвания дали има нужда от някаква предметна помощ. Попитах го, но категорично отказва.
Макар и в стаята му да няма нищо /легло, маса, 2 стола и малък гардероб, който дори не побира всичките му дрехи/. Когато разбра, че сме събрали над 3000 лв, а операция може в крайна сметка и да няма, помоли
да организирам връщането на останалите пари на дарителите. Какво да ви кажа. Добро момче е.

Относно разходването на събраните средства, смятам да му осигурявам издръжка според нуждите му
до момента, в който е абсолютно сигурно, че няма да трябват повече пари за медицински нужди.
Ще ви направя разходен отчет и ще му предоставя остатъка от сумата, за да ги ползва както намери за добре.
Ако някой от дарителите има друго желание, моля да ме уведоми.

Това е засега от мен. При следващото ми посещение при Ицо ще го щракна, за да го видите.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Последна промяна Доктора на Пон Дек 23, 2013 11:24 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +10 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент на Южния старт на Шумен
МнениеПубликувано на: Сря Окт 23, 2013 12:14 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Ицо се възстановява много добре.
Духът му е висок. Прилагам доказателства.
http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=12915&fullsize=1

Къщурката му е бедна, но с изглед към старта.
http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=12914&fullsize=1

Вътре не съм снимал, защото забелязах, че му е неприятно /той и за външната се дърпаше/. Обстановката е изключително бедна,
но е доста чистичко. Дори се похвали, че сам си чистел с прахосмукачката и количката. Храни се според режима. Пие си редовно лекарствата.

От медицинска гледна точка, нещата засега вървят отлично. Оттоците почти спаднаха, няма болки,
мускулатурата на прасците му е намаляла драстично, но това е често срещано особено при по-слабите.
При всички положения обаче, дори и при най-доброто развитие на обстоятелствата, възстановяването му ще е доста трудно и бавно.
Там вече думата ще имат колегите от физиотерапията.
Но да не гадаем.Повече информация ще имаме след контролната рентгенография. Ще ви държа в течение.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +13 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент на Южния старт на Шумен
МнениеПубликувано на: Нед Дек 15, 2013 7:40 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Здавейте, летящи.

Специално съм упълномощен да ви изкажа огромни благодарности от Ицо,
който благодарение на вашата помощ се възстановява просто отлично
за почуда на повечето ми колеги.
Това като плюс към теорията за позитивната мисъл и въздействието й спрямо трети /дори непознати/ лица.

Много е щастлив от факта, че толкова много хора му помогнаха в този труден за него момент.
Бъдете живи и здрави и много щастливи.
Не се е отказал, дори напротив. Решил е да лети и да благодари лично на всеки един от вас, като ви види и опознае по стартовете.
Да не говорим за амбициозния му план да посвети по един прелет на всеки дарител. Не смятам, че ще стане, защото сте
твърде много и има опасност да ме засенчи по брой прелети на година, но пък знае ли човек? :D

Що се отнася за здравословното му състояние,фактите са следнинте:
От месец е без гипс, раздвижва се активно и много упорито.
Вече хвърли и втората патерица. Походката му е вдървена, но напредва с удвоени темпове.
Подготвя се за шофьорски курсове през лятото. Засега теоретично.
Единствено левия глезен има още обструкции с едно костно парче, което участва
в ставната повърхност и може да се наложи оперативно да се отстрани, но шанс да се размине
с ножа има и той е около 20-30%. Всичко зависи от него, а той е много упорит.

Относно финансовата част решихме да му даваме седмична издръжка в размер на 200 лв, която получава срещу приходен касов ордер.
Големи суми не се е налагало да ползва до момента. Ако възникне необходимост от оперативна интервенция - имаме финансов ресурс за целта.
Когато е напълно здрав, ще сметна какво съм му дал до този момент и ще му предоставя остатъка като последен касов приходен ордер.
Ще преснема всички документи и ще ги постна заедно с кратък отчет тук в тази тема.
Относно приходната част - други преводи в сметката ми освен тези тук в темата не са правени.
По груби разчети дори и в най-лошия случай /с операция в Плевен/, пари ще му останат, така че от финансова гледна точка нещата са ОК.

Остава и след 3-4 месеца да му чекнем едно "ОК" и от медицинска гледна точка и да полеем първия му полет след травмата.

Още веднъж специални благодарности от Ицо и приятно изкарване на празниците.
Бъдете много здрави и щастливи, защото ако си здрав, значи си жив и има шанс да си или да бъдеш щастлив. :D

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +23 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов