Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:12 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: придървяване след колапси
МнениеПубликувано на: Чет Авг 13, 2015 8:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Днес на старта св. Илия над Кричим, 500 метра след излитане, един пилот получи енергичен 50% получи колапс, който го завъртя в спирала и с негова поmощ се възстанови след 180 градуса завой. Новата посока го засили към склона с попътен вятър и докато му виках да завие извън склона изяде още един енергичен 50% колапс, който отново го завъртя на 180 градуса и почти веднага се придърви - сравнително меко защото този път бе срещу вятъра.
Предполагам че колапсите бяха от турбуленцията зад силна термика. Крилото му бе на фирмата sky, не знам модела, но е с типичните подострени уши.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: придървяване след колапси
МнениеПубликувано на: Съб Авг 15, 2015 6:22 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 02, 2014 8:53 pm
Мнения: 147
Име: Gancho Bahchevanski
За стартът от св Илия мога да кажа че понякога термиката е много мощна и турболентна .За там си трябва опит в летенето още повече че под стартът има далекопровод .Костваше ми много усилия и много труд докато разбера че дежурката трябва да я захващам от дясно на стълба и след като я центрирам ме изнася над жиците .А от преди това я търсех пред жиците и ако изпаднеш от нея си направо върху тях .Това го споделям с Вас защото стартът е нов и не е разлетян така да се каже .А и може да съм полезен с това .


Върнете се в началото
  Профил    +12 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов