Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 4:49 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Добростан - 23.04.2006
МнениеПубликувано на: Пет Апр 28, 2006 2:23 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Малко остана на връх Великден да се разбия. През втория състезателен ден излетях доста късно (май даже бях последния) и след много стъргане и нерви, лека полека почвах да гълтам повече вода, докато накрая се удавих напълно като мастия. Последната ми сламка бе в подножието на склона да намеря нещо. Да, ама там нямаше нищо и се отправих към поляната за кацане. На около 30м неочаквано хванах една 1,5м/с, която прерасна в двойка и така 40м,50м,60м (викам си "брех, ще се извадя") и изведнъж получавам огромен колапс (80%) отдясно. Реагирах в ситуацията колкото мога, но крилото се събра на топка и като започнаха едни фигури - под мен, встрани... Вариото засвири на умряло. Най-грозният момент бе когато бях с главата надолу, крилото изскочи под мен на топока и се усука един път около коланите :roll: . Казах си "това е DHV 2-3 и в това положение няма да се оправи и вече е време за запасен". Веднага хванах дръжката и в момента в който измъквах парашута, крилото рязко излетя над мен и с гръм се оправи на не повече от 20 метра. Направих няколко змейки и кацнах до пътя. Под дървото ме посрещна пилот, кацнал малко преди мене. Гледал е всичко и ми каза, че и при него също е имало яки колапси и мятания, но на малко по-голяма височина. Летял е с Gradient Golden (DHV 1-2). Погледнах записа на вариото. Падал съм усреднено с -10м/с :shock:. След малко спряха много коли около нас, като шофьорите питаха какво се е случило и дали съм добре. Коментираха каква страшна гледка е било да ме гледат, и че карам вече втори живот. Най-интересното бе, че след като кацнах, въобще не бях притеснен, все едно нищо не е станало. Обаче вече въобще не ми се летеше, даже мислех да си заминавам за Бургас.
И преди съм имал подобни ситуации, но са ставали на 1500-2000м в които крилото се оправяше веднага. Само че тоя път за пръв път имах такава дискотека супер близо до земята. Вечерта разказах на местните пилоти за случката и след като им описах точното място на инцидента, ми казаха че на абсолютно същото място са имали подобни проблеми. Според тях понякога от 2-те дерета намиращи се по-надолу се отделят много резки балони. По-късно разбрах, че и други пилоти са имали подобни случки. Добре, че всичко завърши без и фатални последици и в крайна сметка останахме доволни от полетите по време на състезанието.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Последна промяна Красьо на Пет Апр 28, 2006 4:13 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 28, 2006 3:17 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Лошо!!!!

Поредица от неконтролируеми фигури под 100 м = запасен без замисляне.

Имай го предвид за друг път...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 28, 2006 3:46 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
DVD написа:
Лошо!!!!

Поредица от неконтролируеми фигури под 100 м = запасен без замисляне.

Имай го предвид за друг път...


Даниеле, знам го това, но всичко стана толкова бързо. След колапса, мислех, че ще се оправи крилото (както казах и преди ми е згъвало така, но винаги се е оправяло бързо), но след като влезе в другите фигури вече знаех, че положението е за запасен.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 28, 2006 9:00 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 12:43 pm
Мнения: 162
Крис, идеята ми може и да ти се стори тъпа, но - аз да си я кажа:
Засечи gps координатите на това "гълтащо хора" място и ги сложи в нета, за да ги имат предвид и другите пилоти и ако могат, някак да ги избягват. Не бива да се повтарят едни и същи грешки, според мен.
____________

Радвам се, че си добре!

_________________
Разстоянието от земята до небето е пет крачки, от които трудна е само първата!
Даниела Соколова /Дачи/


Последна промяна dachy на Вто Май 02, 2006 8:29 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 29, 2006 10:20 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Най-добре е да се смени кацалката- и без това собственика мрънка ,че му газим люцерната. :idea:

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов