Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 11:22 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Резервен на Витоша
МнениеПубликувано на: Чет Май 18, 2006 12:41 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 12:28 pm
Мнения: 100
Капитала твърди, че му се бил отворил резервния над Витоша самоволно тази неделя. Свидетели твърдят че са видели планера му в странни свободни фигури без Пешо да успее да се справи с тях, след което резервния бил отворен. Някои знае ли каква е истината...щото от предния ден със сигурнист се знае че е замятал на Мечит (на Рила) цял ден и най-накрая си е слязъл пеша от там, докато Мена и Свилен са прелетяли от Витоша до Боровец и Малйовица. Дайте Факти...

_________________
Will fly till I die.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 18, 2006 5:17 am 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 5:13 am
Мнения: 10
Парашута му се отвори инцидентно пред мен на височина 100-150 м пред източния старт. Когато това стана, фигури нямаше, а той май се опитваше да се извади, защото от същото място Милен вече се беше изкарал на няколко стотин метра над платото.
Фигурите станаха след като запасния се отвори и Пешо не успя да погаси купола на парапланера. Парапланера се мяташе у увличаше със себе си запасния, като го мачкаше и почти изпразваше на моменти, докато накрая падна в едно дърво.
На Пешо му няма нищо, надявам се и екипировката да е ок, че яко дърпане падна.
Това е.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Митке,
МнениеПубликувано на: Чет Май 18, 2006 11:38 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
казал съм ти да не споменаваш името ми още миналата година след италия, глупендер такъв... Следващия път като те видя да подскачаш около мене, малко джудженце, сърди се на себе си.... пред тебе не съм казал нищо и да говориш за неща, които си чул през трета-четвърта ръка и да се изживяваш като информационна агенция е дебилно и показва, че нищо ново не си научил в мизерния си живот... остава ти само да злорадстваш
1. Искам да благодаря на Марин, на Боби Брадата и още две-три момчета, които не познавам лично по имена, заради помощта със свалянето на крилото.
Крилото има едно-две скъсвания при местата за закачване на вървите към планера, дадох го на Тони за ремонт. Това не е от дърпането, а по скоро от увисването на бора в началото.
2. Благодарности на Венци Ухото, който ми ската запасния последно - отвори се без грешка :D, венци имаш бири от мене, като се видим.
3. Това което аз мога да кажа за случая е - чух отваряне на велкро, после дърпане назад, обърнах се и видях един прекрасен запасен зад мене. Бях ниско и се стреснах доста, да не говорим, че под мене имаше лифт, дървета и морени, имах късмета да се океся на бор. Опитах се да погася крилото и да го навия към мене като дръпнах предни колани. После чух различни теории - дърпат се коланите от В линията или спирачките докато се срине и т.н. и т.н. Това обаче стана в кръчмата долу, където има много народ, много мнения и много време за тях, а във въздуха обикновено си сам, с малко време и височина.
Поздрави на всички и не пожелавам на никой такава гадост - самоволно отваряне


Последна промяна petar g на Чет Май 18, 2006 2:27 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: в събота
МнениеПубликувано на: Чет Май 18, 2006 11:44 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
ще съм в сопот, така че ще проведем разследване на по много бири в клуба на Скайномад. Тогава може да чуем и "свидетелите" на митке... :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 18, 2006 1:42 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 9:03 am
Мнения: 170
Местоположение: София
Име: Пламен Делчев
Mitak, ot na4ina po kojto e napisan tozi post li4i 4e celta mu ne e da se pou4im ot edin takyv incident, a po-skoro nekva ploska i poshla intriga.
Mislq 4e da se nadsmivash nad nevolite na letatelite v nikakyv slu4aj ne e 4estno oshte pove4e na takyv incident za kojto na vsi4ki im e qsno 4e ne e bezobiden.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 18, 2006 5:23 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
Важното е че си жив и здрав защото всички знаем за риска с пълния параплан и т.н. в такива моменти е доста трудно сриването му особенно в такива моменти,когато времето е компресирано! :shock:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 19, 2006 5:10 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
ух. добре че всичко се е разминало без проблеми и си добре!. моляте само Пешо недей всеки път да плюеш змии и гъщери, като разбрахме какво се е случило се притеснихме дали си добре. :?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 19, 2006 9:00 pm 
Ами права е тази другарка Пешева бе Пешо, стига да си плюл змии и особенно гЪщери.Ето даже се е притеснила за теб, ми че то и аз се стреснах като прочетох написаното все пак е писано от най- добре летящият българин по света 111 място от 128 състезатели/по не потвърдена информация последните седем в класирането са били тест пилоти на водещи фирми с прототипи на нови DHV-1 крила./
За Рила Пешо направи само един опит за излитане и после се отказа щото задуха гръб, на Витоша просто запасния се извади сам.
PS Декларирам,че черния кардинал няма нищо общо с горенаписаното. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 19, 2006 9:37 pm 
Всъщност като се позамислих малко открих, че Гошко/черния кардинал/ пак има пръст в цялата работа, така де преди две години ми даде адреса на PWCA, така, че в крайна сметка според мен той е виновен за всичко.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 19, 2006 11:05 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Ейиии...шепа народ сме, ама ще си избодете очите :!:
По - ведро бе хора. Карайте я по-позитивно.

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: За Пешо
МнениеПубликувано на: Нед Май 21, 2006 6:27 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 12:28 pm
Мнения: 100
Пешо, обещанието което ти дадох на Сопот си е обещание. За джуджето, виж Библията-историята за Давид и Голиат. За тебе мисля че се случват 3 неща-липсва ти възпитание, някой трябва да те научи да пишеш и да някой трябва да те научи да летиш. За 3-то нося и аз отговорност щото съм те учил-недоучил, ама там офертата ми беше ако си купиш планер от мене, курса ти продължава още 6 месеца. Ти си купи първия си планер от друго място, така че отговорността за недоучеността ти отпада от мене. А когато вече си купи Авакса щеше да е обидно за тебе да ти предлагам да те доучвам...а е трябвало. Да, подскачам, но от 2-ро на 3-място по състезаниата...а ти гиганте те гледам как си лочиш бирите на старта или финала и не летиш. Избор на всеки е дали да лети или да не лети! Ти си избрал пиенето на Бира...и аз пия ама главно след летене!

За източниците ми-да имах 2 и те бяха такива-Пешо му се е отворил самоволно запасния на Витоша, а втория беше, че са ти видяли планера да прави странни фигури, които не си успял да изконтролираш и запасния ти след това са го видели да се отваря...самия Факт че няколко дена ти си мълчеше и не казваше нищо ме навежда на мисълта че има какво да се крие! А че тези неща трябва да се дискутират, няма място за съмнения. И като последно, препоръчвам ти да прочетеш Сун Дзъ-в книгата си той казва, че като си изпуснеш нервите-вече си загубил битката...а ти вече ги изпусна!

На Пламен да му отговоря също, чета си постинга и не мога да намеря насмешка или заформяне на интрига, просто питам за инфо след като съм получил 2 различни мнения. Като искате да защитавате някой и да плюете друг за това че пита, си е ваша работа...сега вече интригите се заформиха напълно. Най-простото което можеше да стане е Пешо да си отвори темата сам и да даде инфо (със сигурност са му се обадили поне 100 човека да го питат), а не да се пени като попитам аз какво, аджеба е станало. Ами да не питаме тогава, а да оставим нещата така та барем се случат още 1-2 пъти с някой друг и тогава да се сетим че трябва да се дискутират тези теми. А за замятането на Пешо на Мечит, това ми го казаха Мена и Свилен, които прелетяха от Витоша до Боровец и след това до Мечит! Не знаех че е направил само един опит да излети и после бил духнал гръбен вятър. Аз на Сопот съм чакал по час-два да духне отпред и да литна без да се налага да слизам пеша...много ми е странно защо това не се е случило на Пешо на Мечит? Всъщност да решиш да скатаеш и да си слезеш пеша също се изисква храброст и мъдрост...

На Милен да отговоря сега, нека прегледа класирането на Световното Първенство на Слави (140 и някой) и Валери (120 и някой е там), да види класирането от PWC-тата на Орлин от преди 2 години (Австрия и Италия, там е последен май) така че мисълта ми е, че на всеки се случват лоши състезания, както на мене така и на Валери и Орлин. И миналата година започнах зле, но завърших на 64 място от 265 пилота в крайното класиране! Валери беше на 61 място ако не се лъжа!

И накрая понеже е Форум за инциденти да те попитам Милене какво ще кажеш за инцидента с чисто новата сбруя UP Fast на Мена, която се е скъсала (разпрала) на първия или 2-рия полет след 2 WingOver-a? Защо се е случило, верно ли е, каква е причината за толкова слаба и калпаво ушита сбруя? Нищо лошо не си мисля, просто търся отговори на тези въпроси и ще е хубаво да отговориш...поне аз искам да знам нещо повече!

_________________
Will fly till I die.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: хаха митке,
МнениеПубликувано на: Пон Май 22, 2006 10:15 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
ти наистина си забележителен скот :) просто няма как да те оприлича иначе, а и това е проява на добро възпитание от моя страна, защото за тебе принципно са подходящи само клозетни фрази.... отговарям ти главно, защото има други хора, които може би нямат идея що за твар си, Давидо-Голиате, иначе отдавна съм се отказал от комуникация с тебе, просто няма какво да ти кажа.
1. Имам голям късмет, че попаднах първо на теб - така осъзнах какъв НЕ трябва да е един инструктор. Повечето неща, които съм научил за летенето са били в клуба в който съм сега, при тебе никой не бележи развитие и мога да изброя поне 20 човека, които са стигнали до този извод и са ти били дузпата след различен период на размисъл. Ти даже не си ме обучавал, а го правеха Надя и Явор (които също ти биха дузпата, на теб и великото ти училище), а когато преди три години те прелетях и затворих задача на Витоша, ти много гордо подскачаше, че си ми бил учител. Все пак аз се отървах от твойта школа в добро здраве, за разлика от една твоя ученичка, която не е имала този късмет и си строшила крака, след което е прекарала доста време (около три години) в гипсове и на легло. Ти повече не си я потърсил, вероятно защото не е имало възможност да и продадеш крило.
Когато ми продаде Авакса не говореше нищо от това, че имам нужда от учене, дори каза че Авакса е супер крило за мен. Това е единствения случай когато си бил прав, проблема е, че не го летя на максималните му възможности това крило, поради тривиални причини.
2. Начина по-който спускаш интригите си не е търсене на информация, казах ти го още в Италия, макар че трябваше да те опаша с една гьостерица по слънчасалата тиква, така както се третират скотовете. Тогава не звънна да питаш как съм и имам ли нужда от помощ, макар че ми знаеш телефона и до днес, но писа дебилни "новини" след които всички останаха поразени от твойта проницателност и обективност. Източниците се посочват поименно, за да мога да го попитам този човек къде точно е бил и в чий гъз е зяпал. Който се е поинтересувал от мене ми е звъннал лично и съм му казал какво ми се е случило, ти не си звънял for sure. Нямам ясна идея защо един нормално сгънат запсен се изсипа от сбруята и това ме притеснява, признавам си. Когато имам идея, ще я споделя, дори и с теб. Не съм писал във форумчето за инцидента, защото не съм сметнал за нужно, не считам за необходимо да занимавам всички със себе си, както ти правиш например, много избирателно, разбира се. Например за PWC Ниш миналата година пропусна да напишеш че си щял да пребиеш един словенец с малоумието си. Не си разказал и защо носиш гръмкото прозвище Счупения, не че те приканвам да го правиш, пази Боже.
3.Не ми говори за Библия и Сун-дзъ, просто защото не си ги чел.
И последно, когато "подскочи" на първо място в една от задачите на Добростан (всъщност аз и негово преосвещенство Кардинала, наредихме всичко, за да си първи :) ) аз те поздравих затова, защото уважавам постиженията, независимо от това кой ги постигнал.
Айде със здраве и внимавай със словенците в Австрия... you champion


Последна промяна petar g на Пон Май 22, 2006 10:31 am, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: и да добавя
МнениеПубликувано на: Пон Май 22, 2006 10:19 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
не се чувствай длъжен да ми отговаряш всеки път, дори когато те обхване желание за писане, свири на цигулка, както те посъветвах, помага...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Prilep Grablivov
МнениеПубликувано на: Вто Май 30, 2006 10:38 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 12:28 pm
Мнения: 100
Решил Прилеп Грабливов да преразкаже изтория по негов си начин! Неисе ти поне мислиш че можеш да пишеш, нека не ти вземам хляба. А с Явор, кой знае защо още работя и се срещам редовно...А Надя се ожени за наш ученик и за това напусна, после роди. Има и дете, но айде да не разказвам нещо което не е моя работа! В момента имам ученичка която тя ми прати също!

Ми така де, хем съм бил лош Инструктор, хем ученици ме прелитат...сигурно щото съм лош пилот...най-вероятно е така. Хайде реши накрая дали ще бъдеш добър писател/журналист или пилот, защото за сега не си нито едното, нито другото!

Сега за Пешо малко...ми пич ти си фигурант, който носи на гигантските си рамене целия парапланеризъм на България. С тебе такъв дребен летател като мене не може да се мери и по-добре да си остана безмълвен! Прекланям се на величието ти...

Като станеш груб и злословен значи нещата са много зле... е няма да съм аз този, който ще ти оправя комплексите де!

Аз имам идея защо един нормално сгънат запасен се е отворил, защото дръжката на контейнера е била борена при замятанията ти на Мечит. Ей богу имам такава сбруя и дръжката на запасния и е направена така, че само след като си се борил със сбруята си като прасе с тиква по земята тя да се отвори. Надеждността на тази дръжка е супер висока-има 2 пина и всичките и ръбове са скрити в ликра за да не се закачат! За 2 години съм я проверявал не повече от 2-3 пъти дали не е тръгнала да се отваря.

_________________
Will fly till I die.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 02, 2006 1:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 10:14 am
Мнения: 81
Местоположение: ROTOR - UAE
Ама че забава цари в този постинг.... :lol:
По-весело е от АЛФ даже .....


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов