Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:38 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Инцидент на южния на шуменското плато
МнениеПубликувано на: Сря Ное 29, 2017 12:08 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Винаги, когато отворя форума и видя секцията "Безопасност" да свети в жълто, сърцето ми се свива.
Уви, няма как. Неприятностите се случват, дори когато най-малко ги очакваш и при условия, който са изглеждали
напълно безобидни е сигурни по подразбиране.

Какво имам впредвид?
Тази Неделя нашият приятел Павел е паднал от южния старт върху циментовата пътека до пещерата
и е получил сериозна травма в областта на кръста. Зимата почти не летя и информацията, която ще ви дам е по данни на очевидци.
Павел излита при слаб южен вятър с намерението да прави парашутка. Отлепя го и рано сяда в сбруята.
При низходящото движение на получилия се мах се остъргва в края на скалата, крилото отива напред и го повлича.
Следва свободно падане върху бетона пред пещерата от височина към 6-7 метра. От удара за момент губи съзнание.
Транспортират го с линейка до МБАЛ-Шумен, където установяват счупване и компресия на 2-ри лумбален прешлен,
съпроводен с отток и липса на сетивност и движения в един от долните крайници. Прехвърлят го във Варна, където днес му направиха
операция. Състоянието му започва да се подобрява. Чувствителността на крайниците му се възстановява.
Стойността на интервенцията е около 7000 лв. Семейството и близките му до момента трудно са събрали дори половината.
Стоян иницира и започна експресна кампания за събиране на средства. Към момента сме събрали около 1000 лв.
Всеки, който иска да помогне на Павел, може да го стори чрез банковата сметка на съпругата му:

BG43STSA93000016066105
Radostina Dimitrova

Павел е симпатяга. Винаги усмихнат и доброномерен. Предпочита спокойните бризови условия
и обикновено добре подбира момента кога да излети. Не рискува и винаги предпочита да изчака,
за да е сигурен, че е безопасно за него. Общо взето много разумен пилот, но .... винаги има едно но.

Дори в такива ситуации, когато всичко изглежда ОК, една глупава грешка, каквато е ранното сядане в сбруята,
можеше да доведе до много сериозни последици. Слава богу, размина му се, но моля ви. Гледайте, учете се и се пазете,
защото често малките грешки, които правим носят риск от това да загубим много от това, което обичаме.

Надявам се Павел да се възстанови бързо и да не се откаже от летенето.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент на южния на шуменското плато
МнениеПубликувано на: Сря Ное 29, 2017 12:27 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Имаме познат, който реши да приключи с тоя егоистичен спорт. Продаде си хвърчилото и ми подари парите с думите:
Дай ги на някой в нужда, ти прецени на кой!
Сумата е 1000лв.
Поста на Док е доста чувствен...но да преведа ли парите на този човек или да изчакам нещо по-спешно?
Питам понеже не го познавам тоя човек 1000лв не са малко пари, но в същото време той вече е закрепен.
От друга страна стигне ли се до живот и смърт за 1000лв..... значи съвсем сме се повредили....
Та..Док...да ги пускам ли парите или да изчакам?
П.с. аз решението да чуждите пари които са ми дадени на 70% вече съм го взел...но все пак...като си се знам...по-добре да си питам...
Та, Док ?


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент на южния на шуменското плато
МнениеПубликувано на: Сря Ное 29, 2017 10:06 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Гошо, благодаря ти. Дано има повече хора като теб и твоя приятел.
Въпросът ти ме поставя в мако деликатна ситуация. От една страна събираме пари,
от друга нещата действително не са на живот и смърт. Прагматично погледнато бих те посъветвал
да приведеш някаква по-малка сума на сметката на съпругата на Павел, защото идеята
е повече хора да помогнат с по-малки суми. Нашият приятел не е заможен в класическия смисъл на думата
и ще оцени всеки превод, направен от вас, затова смятам за редно да призова повече хора да се включат с по-малки суми.
Средствата, с които с твоя приятел сте решили да помагате не са голями, но не са и малки. Ако човек може да дари
на повече хора, а не само на един, вероятно това е по-добрата опция, но това е мое лично мнение.
Направи нещата така както смяташ за редно.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент на южния на шуменското плато
МнениеПубликувано на: Пон Дек 04, 2017 9:15 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 5:26 pm
Мнения: 10
Местоположение: Шумен
Първо искам да благодаря на всички които се отзоваха на призива и ми помогнаха парично.Не на второ место на приятелите които ме извадиха и помогнаха на мед.екипа да ме транспортират до МБАЛ Шумен.
Сега ще добавя към разкза на доктора ,че след като сбруята ми опря в склона станах на крака с цел да спра крилото и да му дам налягане ,при ставането ми крилото омекна е се стрелна напред като леко ме повлече .Може би това ме подлъга като си помислих ,че при скачането ми ще натоваря крилото и ще излетя.Но уви не се получи това което си помислих в първият момент .Помня ,че паднах на крака като тогава усетих остра болка в кръста .Паднах на страни със леко свити крака.Не си чувствах краката но пък виждах ,че леко ги мърдам.
След това ме транспортираха в болницат гр.Шумен където констатираха фрактура на първи ломбален прешлен.Веднага се задейства процедура по транспортирането ми във Варна където ме настаниха в Света Марина.От изслеванията се потвърди диагнозата и ме оперираха.Лекуващият лекар ми заяви , че всичко е минало нормално като са освободили парче което е притискало гръбначния мозък.В момента съм без чувствителност в седалищните части но поне мога да ставам и ходя с патерици.За операцията заплатих 3100лв. като по голямата част се покри с вашата помощ също така от здравната каса покриват част от сумата имаче трябваше да заплатя с около 2000 отгоре.Смятам ,че това е напълно достатъчно .Парите от продаденото крило на колегата нека отидат при някой друг който ще се нуждае повече от тях.


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов