Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 8:19 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Запасен - Шумен
МнениеПубликувано на: Вто Юли 25, 2006 10:40 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Вчера към 4 часа захождах за кацане над летището и ме чукна балон. Реших да го извъртя и да пробвам да се извадя. Височината ми беше под 100 метра. първата витка ме вдигна, но после сгреших завоя и се върнах обратно към бясно издигащите се пред мен пухчета от земята. Отпуснах управленията максимално, за да стигна по-бързо до вдигането и получих челен тък. Убрах спирачките на около 50 %. Излезе веднага, но се завъртя в негативка и ме засука 2 пъти в коланите. Дори не погледнах земята. Знаех, че имам не повече от 70 метра. Пуснах управлението на дясната ръка, хванах ръчката на запасния и го хвърлих. Отвори се много бързо (2-3 сек.). Дръпна ме и увиснах. Крилото се оправи и загреба напред. Хванах няколко върви и се опитах да го погася, но земята беше на 10 метра. Само успях да си извадя краката от чохъла. Паднах на крака, но леко странично. Голяма част от удара пое обтекателя на Самурая и бекпротектора. Благодарение на тях съм без никаква контузия или натъртване.
Като анализирах по-късно инцидента, стигнах до извода, че причината за челния тък беше, че летях лек (без облекло, 3 литра вода, раница, обувки, станция, батерии и куп други глупости- общо 7 кг). В нормални случаи дори на Сопот не ми е правило челни тъкове.
Второ - влязох в подветрената страна на изитичащия балон, а вятъра долу беше 23 км/час СИ. Явно е имало и завихряне и силно вдигане, в което е влязло само едното полукрило, сринало се е и е предизвикало негативката. Всичко стана за не повече от 3-4 сек.
Красьо-аписа беше долу и наблюдаваше целия инцидент. Реши, че съм прибързал със запасния, т.к. крилото се било оправило напълно.
Аз се придържах към желязното (според мен) правило " Инцидент под 100 метра - запасен без замисляне". :idea:

Това ми е първия случай на ОЗП. Надявам се да е последния :P

А, щях да забравя - качил съм и снимки в галерията на шуменския сайт

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 26, 2006 3:14 am 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 4:16 am
Мнения: 108
Местоположение: Melbourne
Докторе, радвам се че си се отървал без наранявания и повреди. Благодаря ти също че откровено споделящ преживяното с всички нас, поучително е!
Хайде със здраве и по-малко парашутизъм :wink: . Чета с удоволствие постингите ти, с нетърпение очаквам следващите.

_________________
FACE YOUR FEARS, FLY YOUR DREAMS!
Илин Илинов - Gin "Carerra"; Niviuk Peak 5
Gin Genie light; Skywalk Range Air


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 26, 2006 8:06 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Честито ОЗ Докторе.Добре дошъл в клуба :D

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: честито
МнениеПубликувано на: Сря Юли 26, 2006 1:26 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
ОЗ и от мене:) може скоро значки да си раздаваме... много му се кефих на RSF-а ти в неделя, докато се набирахме в термиката над старта аз, ти и Георгиус (известен и като Кардинала :) )
Аз също се придържам към правилото >100 метра = запасен и досега съм го спазвал - през 2003г. на Витоша например. През 2004-та на едно състезание в Сърбия загубих към 200-300 метра във фигури, след като в термиката ми колапсира натоварената част на крилото и Авакса ме "клъвна", но тогава имах височина, извадих крилото и си продължих по задачата, а една македонка ме гледала и каза че съм бил грозна гледка :D

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 27, 2006 10:14 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Браво Докторе! Много адекватно си реагирал - поздравления!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов