Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 11:38 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: предобряне със срива при приземяване
МнениеПубликувано на: Пет Авг 04, 2023 10:25 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Днес един пилот си срина крилото при приземяване на поляна под старта на Ябланица.
Беше кацал преди час на нея.
При този заход дойде високо, направи 360 градуса завой, но пак бе високо за жиците, които пресичат поляната. Изпомпва спирачките, т.нар. "игра със срива", но крилото се срива и пада тежко, леко странично.
Оплаква се от болка в дясната част на таза...
Аз също кацнах 2 пъти преди и след това на тази поляна. Не бе турбулетно, но ми направи впечатление низходящото при влизане в поляната. Вероятно то е спомогнало за преждевременното сриване на крилото и невъзстановяването на срива.
Обадихме се на 112. Полиция, писане на обяснения, линейка, каране към болницата в Луковит, от там в Ловеч, от там вероятно в Плевен.
..

В статията за приземяванията бях описал техниката "игра със срива" с изришната забележка "experts only". От BHPA не одобриха статията за начинаещи, защото въпреки предупреждението, въпреки че всички там "помпат" спирачките при кацане на старта, те не искат начинаещите да се изкушават с тази опасна техника.
Когато, в началото на годината дадох статията на един бивш ученик, той директно ме попита как да се научи на "играта със срива".
Сега, когато се вижда че е важен проблем ще трябва да пиша нова статия специално за нея и да измислям упражнения за нейното научаване и усъвършенстване.
В какво се забърках.. решиш един проблем и отвориш десет нови. Това летене наистина няма край.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов