Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Юни 06, 2024 1:23 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Нед Дек 02, 2012 6:44 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1982
Име: Даниел Димов
от самолети не разбирам и не мога да кажа нищо за тези цени които си цитирал.

аз не бих казал че обява за тандемен полет 24 лв е дъмпинг защото един тандемен полет не обвързва клиента по никакъв начин. дъмпинг е примерно когато мултинационална компания предлага нещо на цени непостижими за местните компании заради икономии от мащаба и/или с цел завземане на пазарен дял. при тандемите нито има осезаем ефект на икономия от мащаба нито има "пазарен дял" защото пак казвам че това е услуга която не обвързва - няма друга причина един клиент да отиде пак при пилота който го е возил първия път освен цената.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Нед Дек 02, 2012 6:48 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1982
Име: Даниел Димов
заплащането на пилота е в себестойността при всички положения защото някой трябва да го прави това. независимо дали ти си го правиш или даваш на друг пилот (както е общия случай) то трябва да се отчете защото това си е работа. може да се икономиса само от застраховки и от реклама.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Нед Дек 02, 2012 6:59 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1982
Име: Даниел Димов
в крайна сметка според мен това си е просто ГоУема глупост :lol: :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Нед Дек 02, 2012 7:16 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Цената на полета на самостоятелен тандемен пилот се формира като сума от разходите (преки и непреки) + печалбата. Петьо се възмущава, че някои возят на цена под разходите (себестойността). Ясен сметна, че разходите за амортизация на крило са макс. 10 лв. на полет. Има и други неизбежни разходи, които той не смята. Но разходите са под това, което ти смяташ.

Аз ти давам актуални цени за полети със самолет. Където само цената на CPL лиценз надвишава пъти цената на тандемно оборудване. Отделно самолета си има цена. Отделно ползването на хангар и писта. Отделно за механик, счетоводител, реклама, охрана и чистачка на летището и тн :) Телефони и кафета.

И в двата случая приемаме, че и пилота трябва да изкарва пари.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -4 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Нед Дек 02, 2012 7:55 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Малеее, писах един час и ми изчезна поста :evil:
Така че на кратко..
@ Ясен Христов:
Ясене и аз така смятах като тебе на хартия ама то....

@ Димитър:
Смешно е да сравняваш цените на полет със саолет с тези на парапланер! Колко полета може да направи един самолет за един ден? Колко години може да се експлоатира един самолет? Какво физическо усикие коства на пилота да излети и кацне? - не ми отговаряи!

@ Ивайло
Иво, от личен опит:
1 Крило и запасен 4000 (не нови, на 10 часа)
2 Пилотска сбруя 400лв (Не нова)
3 пасажерска сбруя 280 лв (Не нова)
4 Карабинери, везни 200 лв
5 Камера и апарат 1000 лв
6 МПС-то 3000 лв
Това е началната инвестиция, после почваме рекламни материали, зарибяващи полети, телефони, документи за клуба, съдебни регистрации, лицензи и т.н.
За да направя един тандемен полет приимерно на Иглика:
1 гориво, минимум 25 лв
2 ако водя шофьор 15-20 на ден
3 ако ползвам такси до старта 10лв на полет
4 нещо за хапване 5-10лв
99.9% от полетите са през уикенда. Сметни колко летателлни уикенда има през годината. После сметни колко полета с клиенти може да се направят, като имаш предвид, че след 5 полета на ден с нищо не вдяващи пасажери си тотално скапан!
Освен това, дали ще ги има тези 5 пасажери? Ами рядко, до сега 2 пъти ми се е случвало!
Е как тогава се изплаща тази инвестиция? Ами не се!
И понеже съм твърдоглав и упорит, реших да отида на място с голям турист-поток.
И хоп лятото на Албена с Гери. От 2 месеца 8 летателни дни, 6 с пасажери. Макс полети на ден 5, не за всички дни!
Цена на полета 80лв. Разходи, ми пътни, мътни отиване с Бусчето 100лв, прибиране с влак 50лв, връщане с джипа 200лв и още 200лв за обратния път до дупница. Спане, палатка+бунгало 15 лв на ден. Храна мрана, не се чете. Пропуск за албена за двата месеца 160лв.
Как се изплаща, ами не се!
Продължавам да се занимавам с клуба, благодарение на моите близки и приятели, който вярват в идеите ми и ме подкрепят по всякакъв начин! Ако не са те, отдавна всичко да е заминало по :evil:
Така, че имам пълното основание да се ядосвам, когато се появи някой, неясно с какви подбуди и пльосне пазарна цена 35лв за тандемен полет!
Простата икономическа сметка показва че тя е нереална и ако някой е решил да прави благотворителност, няма нищо лошо но трябва да го обяви като такава. В противен случай, прецаква всички други, на който оцеляването им зависи от това. А както знаете тандемните полети не са нещо от първа необходимост и когато клиента закупи нещо на 35, ще чака пак същата цена, защото дали ще лети днес или утре за него е без значение важното е дас е евтинджос!

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Нед Дек 02, 2012 8:32 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Смешно е разбира се. Само лиценза по най-евтини сметки е PPL 7000 евро + CPL едномоторен 3000 евро и ето ти ги 20 000 лева за лиценз. Дай да не смятаме цена за придобиване на самолет, както и за поддържането му. Че ще станем съвсем смешни.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -5 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Пон Дек 03, 2012 5:02 am 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Ами Петьо, то тандемджийството е бизнес, работа. Може да се печели, ама може и да не се. Фактът, че хора се занимават с това, говори че сметката им излиза. Където един успява, друг не успява. Светло бъдеще никой не е обещавал скоро. Пазар, условия, мая, късмет, труд, упоритост и прочее. Няма се плашиш!

Ако много си се отчаял, идвай в Непал. Работа има, разноглед ще станеш.

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -1 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Пон Дек 03, 2012 10:52 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Димитър Илиев написа:
Ами Петьо, то тандемджийството е бизнес, работа. Може да се печели, ама може и да не се. Фактът, че хора се занимават с това, говори че сметката им излиза. Където един успява, друг не успява. Светло бъдеще никой не е обещавал скоро. Пазар, условия, мая, късмет, труд, упоритост и прочее. Няма се плашиш!

Ако много си се отчаял, идвай в Непал. Работа има, разноглед ще станеш.


Не се плаша Митак, ама се ядосвам :wink:
Май вярно трябваше да стегна раницата за непалско, ама пуст ентусиазъм, реших че и в БГ има живот :mrgreen:

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Пон Дек 03, 2012 11:22 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1982
Име: Даниел Димов
живота е в Бг, а работата е навън :(

трябва да направим така че и работата да се върне! :)


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -0 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Съб Дек 08, 2012 12:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Не,то е много трудно да се обявят едни цени и да се спазват от всички! В БЪлгария все някой ще е по-гявол, по-алчен и т.н.
Ами в Непал на Лекй сайд има над 15 компании и всички летят на едни цени. В Австрия на Герлицен това лято - на гишето на лифта има флаери на различни тандемни фирми с маркирани цени - 120 ,130 (мисля,че и 140 евро ) за полета, като в описаниято нямаше разлика в услугата- това са все полети около 15-20 минути без видео. За видеото беше отделно заплащане. На Тенерифе миналата година- също - цените са едни (или с минимална разлика).
Като цяло не ми харесва това,че толкова години не могат да се фиксират едно цени. Ами нека да са 35 лв и нека всички да возят за 35 лв. Аз лично ще спра ,защото в никакъв случай не може да ми се покрият разходите за полет и екипировка.

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Съб Дек 08, 2012 7:22 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Мани голем проблем е това дъмпинга .. оня ден и мен една международн компания ме дъмпингова ..шофьора им беше монтажник имаха международна кола ( германско-немска) опел . даваха цена на себестойност само за да оцелеят .. предполагам че с парите с който ме дъмпинговаха са си сипали бензин за следващия международен дъмпинг.. ахаххаха

честно да ви споделя ми е досадно непрекъснатото мрънкане на тадемните пилоти .. все нещо ви е криво , я малкото полети я многото полети я малкото хора на лифта я многото хора на лифта я липсата на правила за старта я наличието на такива я някой филантроп я някой консуматор .. но според мен в бизнеса важи следното правило : ако ще си изкарваш парите с нещо .. значи трябва да БАЧКАШ .. не да мрънкаш .. а ударите под кръста са част от играта .. приемаш ги и продължаваш напред ..
ае .. и нищо лично .. ахахахха

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -2 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Сря Яну 02, 2013 1:01 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 15, 2007 8:19 am
Мнения: 79
Местоположение: Varna
Знаете ли как се става милионер от Авиация????

Елементарно:
Ако преди това сте били милиардери :lol:

Тук по нашия край мноого хора са се пробвали да си прехранват само с Летене, малко са успели!!!

_________________
Element AIR2 червено-син (мноо як)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Сря Яну 02, 2013 9:52 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 8:29 pm
Мнения: 111
Местоположение: Пловдив
Ясен Христов написа:
Направих една проста сметка колко струва амортизацията на тандемна екипировка. Да кажем че човек си е купил нов тандем със запасен и сбруя -5000лв. Ще лети с това 500 часа примерно но много тандемаджии ги летят повече. Ако прави по 20мин. полети за тия часове това са 1500 полета. 5000 лв. делено на 1500 полета прави 3лв.33 ст. на полет за амортизация на екипировката. От това следва че 24лв за полет не е под себетойноста на полета.Ако това е цена само за полета а за транспорта и прибирането се плаща отделно. Ако тандемаджията направи 1-2 полета на тая цена си е достатъчно да се прехранва с това. Много хора работят по 8часа на ден доста по тежък труд и пак не мога да изкарат повече пари. Така че и за 24лв на полет да се взимат си е добре още повече че това са пари изкарани с удоволствие.
П.п. Не знам кой предлага такива цени и не се занимавам с тандеми .



Е, тия разсъждения са наистина ГоУема Глупост!

Впрочем - темата е сериозна и мястото й не е тук.

_________________
ЛюбоМ


Последна промяна ЛюбоМ на Сря Яну 02, 2013 12:16 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +2 / -2 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Сря Яну 02, 2013 11:03 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Хабят се и подметките, когато търчиш по баира за излитане.... :wink: Ако може да се спретне едно картелче и да се държат високи цените живот ще си живеете тандемаджийте.... Иначе гъз знае две и двеста. Като си умрял от глад и 10 лева за полет да ти дадат за хляб и сирене ще си доволен. Като има много наплив на клиенти и по 100 евро да им взимаш за полет няма да се откажат. :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -1 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Сря Яну 02, 2013 6:08 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 9:16 pm
Мнения: 36
Местоположение: София
Име: Георги Гълъбов
Не че съм тандемен пилот, но като съм умрял от глад ще си стоя в къщи и ще гладувам, няма да се вкарвам в преразход за 10лв.

Цялата работа е тъпа щото от една страна да кажеш - тегли им една майна, сами ще се закопат с тези цени, от друга страна като стане един инцидент със остаряло крило и някои само това чакат за да ни приземят всичките накуп ... за дълго.
Сравняването на пара/делта със самолет си е чиста загуба на време. Разберете, че всяка дейност си има най-малкото себестойност. Изпълняването на тази дейност под нейната себестойност ВИ НАБУТВА. Това, че полет със самолет и полет с тандем са почти на еднакви цени .... означава нищо повече освен, че такива са излезли. Който иска на самолет да лети, който иска на тандем да лети ... безмоторното не може да се сравни с моторното, самолета - с парата пак не може.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов