Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:56 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 136 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Хора на луната! А доказателства?
МнениеПубликувано на: Чет Дек 13, 2018 10:53 am 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Ха ха ха
Topuzov написа:
Миладинов няма нужда от коментар, ...


Понякога

:mrgreen:

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Хора на луната! А доказателства?
МнениеПубликувано на: Чет Дек 13, 2018 12:06 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Пак щях да ти отговоря и пак се сетих, че точно това искаш :)

Ако няма други желаещи да закриваме тази тема и да почваме друга, нещо с Ерих фон Деникен, илюминати и тн.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Хора на луната! А доказателства?
МнениеПубликувано на: Чет Дек 13, 2018 4:30 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
dimitar.miladinov написа:
Пак щях да ти отговоря и пак се сетих, че точно това искаш :)

Ако няма други желаещи да закриваме тази тема и да почваме друга, нещо с Ерих фон Деникен, илюминати и тн.

Кемтрейлс, плоска земя, холокост, рептили ... :)

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Хора на луната! А доказателства?
МнениеПубликувано на: Чет Дек 13, 2018 5:29 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 3:40 pm
Мнения: 111
Viper_Weasel написа:
dimitar.miladinov написа:
Пак щях да ти отговоря и пак се сетих, че точно това искаш :)

Ако няма други желаещи да закриваме тази тема и да почваме друга, нещо с Ерих фон Деникен, илюминати и тн.

Кемтрейлс, плоска земя, холокост, рептили ... :)


Цъ

Изображениеupload photos

Червеното хапче или синьото хапче. Или май по- скоро веселото хапче :mrgreen:

П.С. Рядко влизам тук. Като видя такава тема и без да гледам прогнозата ми става ясно, че в България времето е кофти :roll:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Хора на луната! А доказателства?
МнениеПубликувано на: Чет Дек 13, 2018 10:40 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
https://youtu.be/_loUDS4c3Cs?t=1


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Хора на луната! А доказателства?
МнениеПубликувано на: Чет Дек 13, 2018 11:47 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Миладинов, ти тотално не разбираш за какво ти говоря.
Въпросът не е дали са кацали на луната или не, а за вярванията ти. Проектът Аполо е недостъпен за публиката. НАСА го пазят. Представи си го като една папка. Ако отвориш папката и прочетеш, разгледаш поровиш се ще разбереш с голяма сигурност кацали ли са на луната или не, там има сметки, спецификации на материали, чертежи, протоколи за тестове, DHV сартифкати, инструкции за експлоатация. Но, НАСА казват тука не се пипа. Това си е наше. За вас, за публиката сме ви приготвили едни видеа, едни снимки едни разкази на космонавти и каквото ние сме преценили, да споделим. НАСА е военизирана организация, знае как се пазят тайни.
Конспиративните теоретици както ги наричаш, нямат достъп до папката, те се занимават със снимките на НАСА и филмчетата и проблемът по принцип. Феновете на НАСА също нямат достъп. НАСА са подчинени на президента, на администрацията. Той казва за 9 години ще пратим човек на луната. ОК. Въпросът е прост. Разполагали ли са НАСА с необходимите технологии в този момент за да кацнат на луната? До този момент са пращали един човек в космоса. Най-вероятно не. Проекта на НАСА е на 100% стартъп. 95% от стартъпите се провалят, тези които не се обикновенно или са тежки закъснения или нещата им се случват учудващо по-бързо. Успели ли са да ги създадат в срок за да изпълнят заканата на вече ликвидирания си шеф - президента Кенеди. Не знам. Официално НАСА баш са спазили срока. Таман. Създаването на технологии не е линеен процес. Техническия прогрес е непредвидим. Случва се на дълги периоди на затишие и внезапни подскоци. НАСА са работили по проекта добросъвестно. Похарчили са невероятни кинти преди да разберат ще се справят ли с задачата или не.
Дали са успели или са фалшифицирали проекта по политически или други причини аз лично не знам. Пари не са върнали. Ти разбира се знаеш. Най-силния ти аргомет е че конспиративните теоретици са кретени, което може да е и така. Според теб това, че са похарчили 23 милярда доказва, че са кацнали на луната. Ми съжалявам ама това твърдение е несериозно. Бля, бля, бля. Професори работили в НАСА, елита. Ами ти знаеш ли че и аз съм професор. Тука в форума спориш с професор бе Миладинов!
Но, фактите са в затворената папка, ко пише там - божа работа. Всичко друго са вярвания. Ти сега ме обвиняваш, че вярванията са ми грешни без дори да ми ги знаеш. Ми, че те вярванията какви да са? А твойте какви са? Исус ли ти ги е казал или Моисей?
НАСА са ти дали достъп до папката така ли?
Ето тука ти пращам линк за филм на конспиративни теоретици. Ако откриваш някакви грешки, нещо не е вярно ще те помоля да ми обясниш. Пиши в коя секунда, какво казват, което не е вярно:
https://youtu.be/yo5w0pm24ic
Тука ти пращам видео на човек летял в орбита, който обяснява как бори страха:
https://youtu.be/Zo62S0ulqhA
Ето и видео на човек кацнал на Луната:
https://youtu.be/_Yxay9gevis
Ми то няма драма бе, цветовете били такива, кратерчета тук там, некой били виждали и планети, той не видел, зввезди не е ясно още виждали ли са се., тва оново, щяло да има бази там, било приятно за работа, не било като в антартика кофти и да цебясва - хахахахха хахах, за радиация и слънчеви бурии нищо не казва. Рискове? Не бе, то наса се е погрижила за всичко!


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -2 
 
 Заглавие: Re: Хора на луната! А доказателства?
МнениеПубликувано на: Пет Дек 14, 2018 12:25 am 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
туше

1:1

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -3 
 
 Заглавие: Re: Хора на луната! А доказателства?
МнениеПубликувано на: Пет Дек 14, 2018 7:41 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Ангеле здравей,
благодаря ти за отговора.

Цитат:
Проектът Аполо е недостъпен за публиката. НАСА го пазят. Представи си го като една папка. Ако отвориш папката и прочетеш, разгледаш поровиш се ще разбереш с голяма сигурност кацали ли са на луната или не, там има сметки, спецификации на материали, чертежи, протоколи за тестове, DHV сартифкати, инструкции за експлоатация.


Проектът Аполо е един от най-достъпните и документирани космически проекти изобщо - онлайн е достъпна техническа документация, процедури и чеклистове, пълни непрекъснати аудио записи и техните траскриптове от всички мисии, часове филми от самите мисии, огромно количесто документални филми описващи всички детайли от програмата - разработката на бустера, на навигационния компютър, на сервизния модул, на лунния модул, на ровъра, на скафандъра, на теоретичните постановки свързани с навигацията и изчисляването на траекториите на мисиите, на управлението на капсулата при навлизане в атмосферата, на орбиталната динамика на лунното рандеву и нейната еволюция при отделните мисии.

Не знам защо не си попаднал на тези материали - може би не ти е било толкова интересно и не си търсил достатъчно? Тъжното е че не само ти не си попаднал на тях, ето един пример:

https://youtu.be/MTKHqfloB7Q?t=6

Това филмче в 25 минути описва всички фактори влияещи върху траекториите за завръщане, избор на място за приземяване, управление на капсулата при навлизане в атмосферата (а тя активно маневрира). Филмчето е от 70те години и като динамика на действието, качество на картината и анимации е малка евтаназия. Да оставим настрана, че макар да няма формули е като гимназиален курс по физика.
Какъв е резултатът - 8 хиляди виждания в тубата. Срещу 2 милиона на твоят основен аргумент - филмче на UFO TV, до което ще стигна ако не ми писне :)

Втори пример - https://www.hq.nasa.gov/alsj/alsj-LRVdocs.html
На тази страница имаш към 50тина пдф-а по темата за лунния ровър. От типа на A Study and Analysis of the MSFC Lunar Roving Vehicle Dust Profile Test Program, или пък Apollo 15 Lunar Roving Vehicle: Lunar Traverse Payload Stowage Location and Criteria https://www.hq.nasa.gov/alsj/LRVSysHndbkA15RevA.pdf

Скучни до безумие. Мога да те залея със стотици такива. И са на страниците на НАСА, а не на Ловци на Духове ООД, НЛО и РЕН тв.

Цитат:
Конспиративните теоретици както ги наричаш, нямат достъп до папката, те се занимават със снимките на НАСА и филмчетата и проблемът по принцип.


Конспиративните теоретици имат достъп до всичко това, за което съм писал, до папката. Но те се препъват в далеч по-малки препятствия като защо няма звезди на фотографиите и защо се вее знамето като го поставят. Говорят за необходимост от 2 метра оловна защита на космическите кораби, защото дори не са наясно, че космическата радиация основно е от заредени частици (високо енергийни протони), а не гама и рентгенова радиация.

Ти си умен човек, говорили сме си. Ако си професор - поздравления. В такъв случай е още по-важно да правиш изводите си като поне провериш има ли папка или не.


По повод останалата част от твоя "доказателствен материал"

- командир Крис Хатфиелд е легенда в космонавтиката. Ироничното в случая е, че самият той като дете решава да стане астронавт именно заради програмата Аполо. Ето едно негово филмче в памет на екипажа на Аполо 17 https://www.youtube.com/watch?v=xbc86NYJMKE

Не знам какво точно си искал да кажеш с него?


Цитат:
Най-силния ти аргомет е че конспиративните теоретици са кретени, което може да е и така


Твоят най-силен аргумент е, че задачата е толкова сложна, че няма как да са се справили с нея. И понеже те мързи да ровиш в папката, вадиш изводите си от филмчета на кретени. И ако беше само ти, това нямаше да е толкова тъжно. Всеки има право на собствени вярвания, милиони живеят щастливо вярвайки, че земята е плоска.


пп. Джамяров, не знам защо реши, че си достоен за рефер между мен и Ангел. Обикаляш два дена темата като гладна хиена, но не влагаш много отвъд обичайната си злъч. Казано иначе - тежиш, но не като полезен товар. Имаш ли да кажеш нещо полезно отвъд личности нападки и самоцелно остроумие?


Върнете се в началото
  Профил    +10 / -0 
 
 Заглавие: Re: Хора на луната! А доказателства?
МнениеПубликувано на: Пет Дек 14, 2018 9:48 am 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Миладинов, в послеписа си обрисуваш собствената си персона. Аз не съм злъчен, докато ти си. Аз не обиждам хората на скот както го правиш ти. Когато те похвалих в началото бях искрен. Както винаги обаче заслепен от липсата на контрол се губиш в повествованието и излизаш от релси. Далеч съм от идеята да съм рефер, водя си собствено класиране с което не те ангажирам, но ще ти препоръчам да пиеш валидол ако това ти помага да не получаваш тремори.

По темата ще ти кажа, че ми е все тая дали са кацнали. Смятам че е възможно. Но американците са лъгали за много по-лесно доказуеми неща, тук, на земята и то в много по-близко минало при съвсем друго ниво на движение и достъп до информация. Така че допускам, че е възможно да са го изфабрикували. Всичките им доказателства бяха ( допреди 7-8 )системни. Не съм проверявал наскоро дали нещо се е променило. Обаче нямам време за това да си пълня главата с излишна информация. Имам други цели напред в бъдещето за да се вманиачавам в този спор който е от сорта на кой самолет е по-добър.

Оставям те да храчиш високоинтелигентни пръски наляво и надясно ( е това наистина беше злъчно ) хаха

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -6 
 
 Заглавие: Re: Хора на луната! А доказателства?
МнениеПубликувано на: Пет Дек 14, 2018 2:41 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Цитат:
Миладинов, в послеписа си обрисуваш собствената си персона. Аз не съм злъчен, докато ти си. Аз не обиждам хората на скот както го правиш ти. Когато те похвалих в началото бях искрен. Както винаги обаче заслепен от липсата на контрол се губиш в повествованието и излизаш от релси. Далеч съм от идеята да съм рефер, водя си собствено класиране с което не те ангажирам, но ще ти препоръчам да пиеш валидол ако това ти помага да не получаваш тремори.


Ти явно си решил да си и контролен орган, освен рефер. И да ме държиш в релси. Ако върнеш назад темата ще видиш, че на два пъти не ти отговарям на явно заядливи подмятания. Но пък ти така живописно и сладострастно описваше предстоящия секс. Тъй като това е форум и сексът е групов, не се оплаквай после като са те минали

Цитат:
По темата ще ти кажа, че ми е все тая дали са кацнали.

Това е ясно на всички. В темата си заради солта и пипера от самото начало.

Цитат:
Обаче нямам време за това да си пълня главата с излишна информация. Имам други цели напред в бъдещето за да се вманиачавам в този спор който е от сорта на кой самолет е по-добър.


Държиш се обаче като човек, който има време да пише 4-5 постинга оффтопик.

Ай със здраве. Ако искаш, предложи анкета, в която хората да гласуват аз или ти да спрем да пишем във форума (както благородно предложи за мен и Ангел) :) Тържествено обещавам да се съобразя с желанието на останалите. Или ако толкова държиш да си рефер, Ники търсеше наскоро модератори.


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: Хора на луната! А доказателства?
МнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2018 12:14 am 
Offline

Регистриран на: Съб Май 15, 2004 2:26 pm
Мнения: 392
Местоположение: Sofia
Чудя се от къде тази липса на доверие на някои индивиди в реално станали събития в близката история на Човечеството през последните години? Че даже искат и доказателства за неща преживени от 3 милиарда души преди 50 години. В следващите няколко реда ще се опитам да представя част от тези „доказателства”.

Сигурно повечето от четящите не са били родени или са били в ранна детска възраст през периода на програмата Аполо от 1963 - 1972 година. Период в разгара на Студената война и Космическата надпревара между СССР и САЩ. За мое щастие през 1969 година, когато Аполо 11 каца на Луната, съм бил на 14 години и все още имам спомени от това време. Няма да се спирам подробно на техническата страна на програмата която доведе до възможността на 6 астронавти да се разходят по повърхността на естественият спътник на Земята, а по-скоро на политическата обстановка по това време. Малка скоба - който обича да чете и да гледа снимки и филмчета за цялата програма Аполо може да посети тази страница - https://www.jsc.nasa.gov/history/apollo. Колегата Д. Миладинов също пусна достатъчно други линкове по темата.

Както повечето от вас знаят през 1957 възниква така наречената "спътникова криза" довела до началото на Космическата надпревара, създаването в САЩ на DARPA и реорганизацията на NACA в NASA. Бюджетът на космическата агенция е увеличен рязко и достига колосалните за времето си 100 милиона U$. като в съставът и влизат 8000 хиляди специалисти, между който и Вернер фон Браун, три големи лаборатории и две малки тестови съоръжения - https://en.wikipedia.org/wiki/Creation_of_NASA

След изстрелването на Восток 1 с Юри Гагарин, истерията в САЩ достига до своята връхна степен за съветското превъзходство в Космоса , като добавим и Карибската криза през 1962 г. когато светът е изправен пред ядрена война, политиците в САЩ начело с президентът Джон Кенеди решават да ускорят развитието на лунната програма. За целта бюджетът на НАСА е увеличен и достига през 1969 г. до 25 милиарда долара, равняващи се на 107 милиарда през 2016 г. За програмата Аполо работят 400 000 души и 20 000 промишлени фирми и университети.

По това време, през 1969 година, у нас съвсем разбираемо от гледна точка на политиката свързана със Студената война, много малко се говореше, пишеше и коментираше за американската космическа програма. Във вестниците, по радиото и телевизията съветските постижения в Космоса заемаха всички заглавни страници и съвсем спорадично се появяваха кратки съобщения свързани главно с неуспехите на американците на четвърта страница. Основна тема беше войната във Виетнам и как американски моряци „напили се” с Кока-кола, вършат безчинства в южна Азия. Даже събирах изрезки от нашите вестници по космическата тема, който едва ли биха съставили една страница. Както се казва – информацията беше оскъдна и човек желаещ да се информира трябваше редовно да слуша радио „Свободна Европа” и „Гласът на Америка” или да минава всяка седмица покрай американското посолство на чийто витрини редовно излизаше информация за космическите им програми.

Но на 21 юли 1969г. вестник Работническо дело, орган на ЦК на БКП, излезе със заглавна статия за кацането на Аполо 11 на Луната. След обед по БТ в централната емисия „По света и у нас” пуснаха видео от първите стъпки на Нийл Армстронг на лунната повърхност. Нещо нечувано за тези времена, даже родната милиция сложи и прегради за да ограничи достъпа на многото хора, желаещи да видят фотоси на витрините на американското посолство. Светът се промени за един ден което за времето си беше грандиозно събитие. Същото събитие беше отразено подобаващо в Москва, където това граничеше с ерес. Другаря Брежнев даже поздрави американският президент Никсън, след него и др. Живков стори същото. В ООН имаше специални изявления на генералният секретар У Тан.

След завръщането си от мисията американските астронавти са посрещнати подобно на Гагарин като национални герой. Преминават тържествено през Ню Йорк, Чикаго и Лос Анжелис. Удостоени са с новата държавна награда на САЩ – „Почетен медал за овладяване на Космоса“. Посещават 25 страни в четиридесет и пет дневното турне под името „Giant Leap”. Много нации почитат първото кацане на луната със специални статии в списания или издават възпоменателни пощенски марки и монети за Аполо 11.

В заключение бих се върнал малко на техническите възможности през 1969 г. Компютрите работещи на борда на корабите от серията Аполо използват създадената специална версия програмен език подобен на „асембли” - https://dev.bg/%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB ... B2-github/ В Холивуд никой не е чувал за подобен език и снимките направени в студията в Хюстън са аналогови и дигитализирани едва през 21 век. Подобна гиганска „фалшификация” за времето си даже и НАСА не е могла чисто технически да извърши, камо ли никой от екипа да не се „изпусне” пред медиите за някой друг долар.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Хора на луната! А доказателства?
МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2018 8:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 10:33 pm
Мнения: 133
Местоположение: Правец
Име: Бисер Ликов
Тази новина: https://fakti.bg/world/254295-savetnik- ... ata-izmama е от миналата година и най-вероятно сте запознати с нея.
Моментът обаче е подходящ да бъде припомнена, защото на практика на много високо правителствено ниво - съветник на американския президент - говори за това, че американците не са стъпвали на Луната.

Публикувано във факти.бг: написа:
Новоназначеният съветник на американския президент Доналд Тръмп в областта на науката и технологиите Дейвид Джелърнтър заяви, че кацането на Луната е най-голямата измама в човешката история.

В интервю за Science Today професорът по компютърни науки в Йейлския университет заяви, че до този момент човешки крак не е стъпвал на Луната и описа мисията на Аполо 11 като измамна.

Американският учен разкритикува космическата програма на президента Барак Обама и амбициите за достигане до Марс до 2030 година. „Как можем да полетим до Марс, като дори не сме стъпвали на Луната?“, заяви Джелърнтър.

„Кацането на Луната от екипажа на Аполо 11 е най-голямата измама в човешката история, дори по-лоша от глупостите за глобалното затопляне“, каза още новият съветник на Доналд Тръмп.

Това не е първият път, в който той отрича едно от най-големите постижения на човека. Според него кацане на Луната не е възможно заради високите нива на радиация.

Дейвид Джелърнтър подчерта, че е невъзможно да се лети извън земното магнитно поле заради високите нива на радиация, които обричат космическите пътешествия далеч от нашата планета на провал.

Въпреки своите полемични твърдения, професорът по компютърни науки е световно известен учен с редица престижни награди.


Същата новина, но в по-обширен вариант на английски:
https://worldnewsdailyreport.com/trump- ... nt-page-4/

Иначе случайно или не колегата, пуснал темата, е избрал заглавие, което почти съвпада с това на книгата на руския автор Александр Иванович Попов, посветена точно на тези въпроси: Человек на Луне? Какие доказательства?

Още по темата, за размисъл:

Аркадий Велюров Пепелацы летят на луну

Аверин Игорь Влияет ли вранье на зрение?

Фил Кутс К Созданию Лунной Базы: Есть ли Что Взять из Аполло-Наследия?

https://youtu.be/qdP4UWGp6r0
https://youtu.be/F2XU6b7f564

И най-важното: ако не вярвате на вкичко това, гледайте "Интерстелър" - и там го казват :)

_________________
MAC PARA - INTOX
UP-Blues


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -3 
 
 Заглавие: Re: Хора на луната! А доказателства?
МнениеПубликувано на: Вто Дек 18, 2018 12:32 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Не че нещо ама всяко твърдение в което фигурира и името Тръмп под каквато и да е форма подлежи на двойно съмнение. А на Тръмп електората по принцип е фифти-фифти от кемтрейлисти и "астро-физици" :D

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Хора на луната! А доказателства?
МнениеПубликувано на: Сря Дек 19, 2018 5:14 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Цитат:
Иначе случайно или не колегата, пуснал темата, е избрал заглавие, което почти съвпада с това на книгата на руския автор Александр Иванович Попов, посветена точно на тези въпроси: Человек на Луне? Какие доказательства?


Александр Иванович Попов нашироко разви тезата си и в няколко филма по РЕН ТВ. За тези, които не са запознати с тази съкровищница на знания:

В настоящее время одними из формирующих контент канала РЕН материалов являются программы на тему альтернативной истории, теорий заговора и уфологии[14]. В 2015 году телеканал получил «Антипремию за самый вредный лженаучный проект» Министерства образования и науки РФ за распространение лженаучной информации в течение 2014 года (отмечены документальные проекты)[15][16]. Мотивировочная часть награждения была определена следующим образом: «телеканал активно пропагандирует конспирологические теории и недоверие к науке. Безосновательные и выдуманные истории подаются под видом документалистики и популяризации науки, чем вводят в заблуждение зрителей».


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Хора на луната! А доказателства?
МнениеПубликувано на: Сря Дек 19, 2018 11:42 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
dimitar.miladinov написа:
Ангеле здравей,
благодаря ти за отговора.

Цитат:
Проектът Аполо е недостъпен за публиката. НАСА го пазят. Представи си го като една папка. Ако отвориш папката и прочетеш, разгледаш поровиш се ще разбереш с голяма сигурност кацали ли са на луната или не, там има сметки, спецификации на материали, чертежи, протоколи за тестове, DHV сартифкати, инструкции за експлоатация.


Проектът Аполо е един от най-достъпните и документирани космически проекти изобщо - онлайн е достъпна техническа документация, процедури и чеклистове, пълни непрекъснати аудио записи и техните траскриптове от всички мисии, часове филми от самите мисии, огромно количесто документални филми описващи всички детайли от програмата - разработката на бустера, на навигационния компютър, на сервизния модул, на лунния модул, на ровъра, на скафандъра, на теоретичните постановки свързани с навигацията и изчисляването на траекториите на мисиите, на управлението на капсулата при навлизане в атмосферата, на орбиталната динамика на лунното рандеву и нейната еволюция при отделните мисии.

Не знам защо не си попаднал на тези материали - може би не ти е било толкова интересно и не си търсил достатъчно? Тъжното е че не само ти не си попаднал на тях, ето един пример:


можеш ли да ми посочиш къде е техническата документация на костюмите с които са ходили на луната - колко тежат, какви са изолационните параметри на материята, климатичната система - каква температура поддържа, с каква мощност е, раздиационна защита, прибори за отчитане на дозите, какво налягане поддържат, филтри, памперси имало ли е. Ама не филмчета. Искам техническа документация, сметки, схеми.
Благодаря, предварително!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 136 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов