Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:45 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: За свободата и салама...
МнениеПубликувано на: Съб Юли 27, 2019 6:25 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
След някои събития, последното от които е от вчера, ме обзе желание да напиша няколко думи по темата за свободата.
И така...
Предполагам, че повечето от вас знаят за съществуването на групата във Фейсбук наречена "Any given flyday". По същество, това е една прекрасна идея на Филип, защото дава възможност на парапланеристите бързо, лесно и удобно да се организират за летене и да споделят всякакви неща свързани с летенето.
Аз бях член на групата, която се предполага, че е съставена от свободомислещи люде, а модераторите би трябвало да са строги но справедливи и да следват правилата които са създали.
Обаче изглежда, че обективната реалност рязко се разминава със тезите за свобода, демокрация и право на свободно изразяване.
Знаете за неприятните дискусии развихрили се тук във форума, но всъщност те започнаха именно в групата и след като бях обиждан по най-директен начин и никой от администраторите не предприе някакви мерки, аз сам се махнах от групата, но понеже жена ми Гери по известна като (ивиннявай, а ти коя беше), също членуваше в групата, видя, че по мой адрес продължават да се сипят обиди и подигравки, аз взех, че се върнах в групата, и бях решил с позитивни неща да оборя плю
ещите и осмиващите.
Не щеш ли обаче, бях блокиран по неизвестни за мен причини и не можех да публикувам нищо до 14.07.2019 г., ден преди да започне НШ 2019.
По време на шампионата сподеих няколко публикации изцяло свързани с провеждането на шампионата и пак бях блокиран, като този път бях абсолютно премахнат от групата., защото споделих видео от спасителната операция на японския пилот Акира.
Ама нека оставим мен, то е явно, че има хора, които ме мразят и въпреки, че са радетели на свободата, демокрацията, на свободния достъп до всички стартове и кацалки, на безграничното летене когато и където им скимне и.т.н., та, въпреки, че са такива на думи, на дела май не е точно така.
Вчера бяхме на Остроган с няколко летящи колеги, чиито самоличности ще запазя в дълбока тайна и условно ще ги наричам Митко с цел да не бъдат отлъчени от парапланериската общност понеже са си позволяват да пренебрегнат ембаргото за посещение на старта и да се сцепят от летене.
И докато Митковците летяха, Аз, Гери и децата се любувахме на прекрасната гледка, скрти под уюутния навес и понеже нуждата ме призова по име, откликвайки на позива установих, че на Остроган малинките за узрели.
Направих едно кратко видео и го споделих в нета, а по-късно Гери го сподели в групата Any given flyday.
Ето го и него https://www.facebook.com/THESkyHiker/vi ... 075242277/
Зарати тази си постъпка, Гери беше премахната от групата.
До тук със свободата, Санчо, важен е салама...........

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -1 
 
 Заглавие: Re: За свободата и салама...
МнениеПубликувано на: Съб Юли 27, 2019 9:35 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
В тая група станаха много администратори вече не им се знае бройката. Може да пускаш в групата "Инфо от старта" там аз съм администратор и още двама. Само да не прекаляваш с публикациите като Дяд Хаджи разрешено е до две на ден.

П. п. Демокрацията не е народовластие както си мислим. Демокрацията е властта на демоса това са мъжете имащи право да носят оръжие и притежават поне сто роби. Всички останали се наричат охлос от тях не зависи нищо. Тоест демокрацията това е : диктатура на ограничен кръг мъже , сексизъм и робство. Още Платон и Аристотел са писали че демокрацията е порочна система.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -0 
 
 Заглавие: Re: За свободата и салама...
МнениеПубликувано на: Съб Юли 27, 2019 9:43 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Не разбрах къде е дилемата. Тук се плаче само за това как никой не иска да купува твоя салам.

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -7 
 
 Заглавие: Re: За свободата и салама...
МнениеПубликувано на: Нед Юли 28, 2019 9:41 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Здравей Петьо :) ,
Незнам за салама и свободата, аз съм просто момче и таквиз неща не ги разбирам. Понеже сме пили някога бира заедно (сега може пак да пием, но трябва да ми дойдат баба и дядо на гости че иначе ми е трудно) ще ти кажа нещата директно(естествено както аз ги виждам):
- Имаш заряд който пилееш
- Негативното отношение към теб няма нищо общо с Остроган
- Негативното отношение към теб се зароди покрай твоите коментари тук във форума и в медиите относно инцидентите с малките самолети
- Негативно отношение пораждаш и със залитането към документациите относно регистрацията на инструктори, хвърчила, някакви хрантутници и всякакви таквиз сложни за мен неща


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -0 
 
 Заглавие: Re: За свободата и салама...
МнениеПубликувано на: Вто Юли 30, 2019 1:15 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
GeorgiDobrich написа:
Здравей Петьо :) ,
Незнам за салама и свободата, аз съм просто момче и таквиз неща не ги разбирам. Понеже сме пили някога бира заедно (сега може пак да пием, но трябва да ми дойдат баба и дядо на гости че иначе ми е трудно) ще ти кажа нещата директно(естествено както аз ги виждам):
- Имаш заряд който пилееш
- Негативното отношение към теб няма нищо общо с Остроган
- Негативното отношение към теб се зароди покрай твоите коментари тук във форума и в медиите относно инцидентите с малките самолети
- Негативно отношение пораждаш и със залитането към документациите относно регистрацията на инструктори, хвърчила, някакви хрантутници и всякакви таквиз сложни за мен неща

Както каза гурото на простотията," Аз съм прост, вие сте прости, и за това така добре се разбираме"
Майтапя се, Жоро!
Точка по точка, да, не, да, да.
За бирата, да може и трбва, но само ако е след летене от Остроган, докато дечурлигата се забавляват в градския парк.
Относно Остроган, казвал съм го и пак че го кажа. Този старт е кулминация на една моя мечта за която е положен много труд, не само от моя страна. И понеже мен кучета ме яли, с лека ръка мога да кажа майната му и да спра да си образувам нерви с простотиите покрай старта, хората които ми помогнаха (морално, финансово и физически) ,старта да го има, по никакъв начин не заслужават труда и усилията им да бъдат омаловажавани от група надменни и високомерни индивиди.
Припомням ти, че конфликта тръгна от забележката ми да не ползват транспортни услуги от хора, които никога с нищо не са допринесли и няма да допринесат за съществуването на старта.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: За свободата и салама...
МнениеПубликувано на: Вто Юли 30, 2019 7:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Истината е че всичко е заради размера.
Размерът на салама.
Всички си мерят салама.
Обаче има някой подробности :
Може салама да ти е голям, обаче ако мирише на чесън явно е шпек. Ниско качество. Колкото и да го рекламираш ще го купуват само тея дето обичат шпек.
Може да ти е голям, салама, обаче е важно и другите да го разберат. За тая цел трябва да има клакьори/ки. А още по важно е като го разберат да го рекламират. В тоя вариант е много важно да няма "мрънкячи" щото тука всичко е на кило кръв и малко пот.
Има вариант салама да ти не е много голям ( сещам се за един дребен, честно не знам колко му е голям салама) обаче му иде отръки и пред него всички салами без значение от размера си траят.
Има и други салами, хем не са със чесън ама миришат. Що така не знам. Може да са от куче. То няма лошо виетнамците си хапват кучета.
Има и други салами дето не са точно салами, ами имитация на салам. На етикета го гледаш салам а като го пробваш... пак шпек.
Въобще салами да искаш.
Извинявам се на Била, Фантастико и градския магазин в дупница за бъдещите залежали количеатва салам. Ама аз не съм виновен.
Пък и който обича шпек няма да си купи мортадела.

БтВ искам да дам съвет ама ме е страх. Да не ме изключат от комсомола ха хаха

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -3 
 
 Заглавие: Re: За свободата и салама...
МнениеПубликувано на: Сря Юли 31, 2019 9:25 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 10:04 pm
Мнения: 280
Местоположение: Пловдив
Djubaca написа:
Истината е че всичко е заради размера.
Размерът на салама.
Всички си мерят салама.
.........................................
ха хаха

И бахура, Георги, и бахура! :twisted:

_________________
небесен чергар


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов