Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 25, 2024 4:23 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Двадесет годишен купи летището в Търговище?
МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2009 11:07 am 
Продадоха летището в Търговище за 480 хил. лв.
25.08.2009
Компанията - купувач е "Летище Търговище 2009", а собственик на фирмата е 20-годишният Иво Петров от Добрич.
Предмет на дейността й е летищен оператор, превозвач и ремонти на самолети, организиране хотелиерски и туристически услуги. Както и всякакъв вид въздухоплавателна дейност - учебни полети, спортни полети, полети за скокове с парашути, разглеждане на забележителности от въздуха и забавление, полети за културно просветни нужди, фотографиране и реклама.
Фирмата на Иво Петров може да осъществява и учебна дейност, обучение по придобиване на професионална квалификация, специалности дисциплини, както и обучение в няколко авиационни професии, както и обучение на авиационни специалисти по държавно признати програми.
"Летище Търговище 2009? е единствена фирма, която бе допусната до участие в търга миналата седмица. Предложения подават още "Тракия ер", "Ерпорт секюрити клирънс" и "Драгажен флот Свищов", която е концесионер на пристанище Свищов.
Началната тръжна цена е била 445 235 лв. /БНР


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2009 11:43 am 
А имаш ли информация дали собственика има някакъв бривет..или лети с нещо?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2009 12:13 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
типично - измислят се тържни условия които може да удовлетвори само една фирма - "избраната" :lol: :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2009 2:59 pm 
YaHooooO написа:
А имаш ли информация дали собственика има някакъв бривет..или лети с нещо?


Не, нямам. Но, ето какво излезе в пресата преди два месеца!

17 Юни 2009. В последните дни на управлението си правителството реши да продаде на търг с тайно наддаване летището в Търговище. Причината е, че неназован частен инвеститор е заявил интерес към имота, на който е разположено летището, и смята да развива на него различна дейност.
Теренът на съоръжението, което е закрито за полети от 1998 г., е в с. Буховци и е с площ 943 388 кв. м .
От няколко години транспортният министър Петър Мутафчиев твърди, че летището в Търговище ще се отдава на концесия, но след като два пъти се провалиха опитите за концесиониране на далече по атрактивното летище в Русе, идеята е отпаднала окончателно.
Имотът ще се продава заедно с построената на него двуетажна аерогара (приземна част, технически блок и ресторант от 845 кв. м) и едноетажна масивна сграда за техническо обслужване (216 кв. м). Обектът е обособена част на "Летище Пловдив" ЕАД.
Пъроначална цена на имота е ......445 235 лева?

Един декар и 60 квадрата застроена площ и 942 декара прилежаща за 480 000 лева, в район обявен наскоро с най-добрият бизнес климат в България? Изобщо...който играе пИчели ....останалите....


Последна промяна Marko на Вто Авг 25, 2009 3:12 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2009 3:11 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Това летището до Фисека ли е? Все съм прелитал, недолитал - друго не съм виждал.

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2009 3:20 pm 
Димитър Илиев написа:
Това летището до Фисека ли е? Все съм прелитал, недолитал - друго не съм виждал.

:lol:
http://wikimapia.org/3200490/bg/%D0%9B% ... 1%89%D0%B5


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2009 3:33 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
470 лв на декар за такъв голям терен е брутално ниска цена, но това е положението.... ако имах такива пари щях да го купя аз :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2009 4:10 pm 
DVD написа:
470 лв на декар за такъв голям терен е брутално ниска цена, но това е положението.... ако имах такива пари щях да го купя аз :lol:

Само строителството на пистата /която е с дължина 2,2 километра и възможности за удължаване/, при сегашните цени ще струва няколко милиона лева.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 26, 2009 8:01 pm 
"Драгажен флот Истър" оспори сделката за "Летище Търговище"?
Повече информация на http://www.dnevnik.bg/pazari/companii/2 ... _letishte/


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Още за сделките, мечтите и.........!?
МнениеПубликувано на: Пет Авг 28, 2009 10:41 am 
24часа
Публикувана: Четвъртък, 27-ми Август 2009, автор: Юлияна Велчева;

Интервю с господин Иван Милев
- Здравейте, г-н Милев. Станахте популярен, след като се разбра, че 20-годишният ви син е купил летището в Търговище. Вие ли спонсорирахте сделката?
- Идеята е на сина ми. Аз не съм му спонсор. Само му помагам за осъществяване на сделката. В никакъв случай спонсор. Финансирането ще дойде от заеми. Синът ми Иво регистрира специално за целта фирма и има договор за нает офис. Някои медии писаха неверни неща, че адресът на фирмата му бил измислен. Напротив, съвсем реално съществува офис на еди-коя си улица. Иво от малък е покрай мен и е запознат с всички мои контрагенти, външни инвеститори. Като излезе обявата за продажбата, решихме да участваме, защото имахме идеи за развитието на летището. Имотът е от около 900 дка, но от тях 600 са земеделска земя. Другото е една развалина. Летището е спряло да функционира от 1988 г. Пистата е толкова разбита, че дори кола не може да върви по нея.
- А каква е идеята ви за този имот?
- Идеята е да го превърнем в малко летище, на което да има школа за пилоти на малки самолети, да се правят скокове с парашут.
- А вашият син пилотира ли самолет?
- Не, не е имал възможност. Това просто е детската му мечта.
- А какво следва?
- В момента Иво следва мениджмънт в Свободния университет във Варна.
- Сделката се оспорва.
- Ами нормално е. Не мога да отнема правото на другите кандидати да се жалят.
- Осъществена е по време на правителството на Сергей Станишев, а вие бяхте кандидат за депутат на Коалиция за България. Има ли връзка покупката с вашите политически прояви?
- Никаква. Сделката не е обвързана по никакъв начин политически. Освен това аз бях на 5-а позиция в листата на Коалиция за България, но от партия “Български социалдемократи”. Не съм член на БСП. Подчертавам, сделката няма никаква политическа обвързаност.

Договор за продажба, само след проверка на търга?
Временно забавяме подписването на окончателния договор за продажбата на летището в Търговище. Това каза вчера за “24 часа” заместник транспортният министър Камен Кичев. Ще се проверява законността на процедурата и едва тогава ще се осъществи окончателната продажба на бившия аеропорт.
Кичев припомни в исторически план какво се случи с някогашния аеропорт:
Заради влошени показатели, застрашаващи сигурността на полетите, от началото на 1998 г. летището е закрито. На 10 ноември 1999 г. със заповед на министъра на транспорта е прекратен статутът му на летище и то е заличено от регистъра. На него по едно време се сушаха билки - виж снимката. След отдаване на концесия на летищата във Варна и Бургас на “Фрапорт” имотът бе прехвърлен в активите на летището в Пловдив. Съветът на директорите на летище Пловдив решава, че това е неоперативен актив на дружеството, който иска само разходи за охрана и поддръжка. С решение на МС от 23 юни 2009 г. е дадено съгласие Летище Пловдив да извърши продажбата на бившия аеропорт чрез търг с тайно наддаване. Процедурата е проведена. (24часа)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 28, 2009 11:37 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
Цитат:
- А каква е идеята ви за този имот?
- Идеята е да го превърнем в малко летище, на което да има школа за пилоти на малки самолети, да се правят скокове с парашут.
- А вашият син пилотира ли самолет?
- Не, не е имал възможност. Това просто е детската му мечта.


Това е все едно да дойде добрият магьосник и да те попита кои са детските ти мечти и да изпълни три от тях.

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 28, 2009 6:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 11:48 pm
Мнения: 301
Местоположение: haskovo
ееей ... що махнаха Станишев , и аз имам мечти...

_________________
недей да летиш по-бързо от твоя ангел пазител (бяло-син Aspen)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Нови съмнения за злоупотреби в авиацията?
МнениеПубликувано на: Съб Авг 29, 2009 12:28 am 
Летище "Стряма" за леки самолети и спортни машини ще бъде открито тази неделя /30 август 2009 година в 10 часа/ в град Баня, Карловско. Пистата е дълга 400 метра и широка 25 метра. Строителството е продължило две години. Със средства от местният аероклуб „Старопланински орел" е изградена база. Летището е предназначено предимно за леки и ултралеки самолети, поясни кметът на Баня Партен Гичев. Целта е да бъде полезно при извънредни ситуации и за провеждането на спасителни операции. Клуба за парашутизъм "Sky dive 2"- Пловдив също искат, да го превърнат в своя база.

Това е добра новина за развитието на въздушните спортове. На летището кацаха и парапланеристи по време на последните три състезания в Сопот през тази година. В същото време назрява и скандал.
Земята под летището е общинска собственост. Тя е дадена на концесия за двадесет години за сумата от 722,30 лева. Площта е 72,23 декара или това прави по 10 лева на декар за година. Сумата е фиксирана и няма клауза за изменението на цената. Местния аероклуб е създаден преди 6 години от Костадин Тодоров Чанов и на практика е негова собственост. Кмета на Баня е избран с листата на „Коалиция за България“. Местните хора вече се питат, дали това не е начин за скрита приватизация на общинска земя?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 29, 2009 10:09 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
процедурите по концесиите са напълно открити - щом никой друг не се е сетил да участва и той в конкурса - проблема си е негов....


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 29, 2009 1:46 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
А да не би някой да си мисли, че тия дни да имаш частно летище е голям келепир? Първо, за да стане една поляна на летище се изискват огромни инвестиции (както за инфраструктура, така и за лицензиране), а освен това май у нас частните летища станаха повече от частните самолети. Лично съм свидетел как повечето такива собственици стискат зъби и се борят за всеки "наемател" и кацнал самолет, и въпреки това, повечето от тях щяха да затворят кепенци, ако не финансираха летищата си от други дейности, несвързани с авиацията (Бенгела вероятно е единственото изключение). Скоро с тия летища ще стане същото като с хотелите по черноморието - ще почнат да ги закриват, щото станаха повече, отколкото трябва ... Ама за нас няма лошо де - нека има повече, че да оцелеят само най-добрите ... ;-)

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов