Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 20, 2024 4:33 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Домашна по философия
МнениеПубликувано на: Сря Дек 23, 2009 8:29 am 
Правилно ли е да се гордеем с чужди успехи-в конкретния случай Българин(който не познаваме),живеещ в чужбина от 40 години?
Какво би било най-правилното чувство изразяващо нашето отношение към този човек?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 23, 2009 8:48 am 
Offline

Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: Пловдив
Че аз се гордея само като малкия се изпикае прав без да оплеска цялата тоалетна!!!

Трябва ли да има кой знае какви сериозни причини за гордост?

Ако те горди се гордееш ако ли не - не чупи хатъра на другите, които се гордеят:)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 23, 2009 9:33 am 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 26, 2009 1:08 pm
Мнения: 59
Местоположение: Велико Търново
Име: Георги Петров
Аз пък си мисля, че няма правилно чувство, нито по-правилно, нито най-правилно, нито неправилно и т.н. Те чувствата се появяват сами, ние не се замисляме как искаме да се чувстваме и да изберем най-правилния начин. Понякога обаче не сме напълно в състояние да опишем най-точно изпитаното чувство, точно защото чувствата се подчиняват на свои си правила и не винаги могат да се опишат еднозначно.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 23, 2009 10:31 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 9:45 am
Мнения: 137
Местоположение: Велико Търново
Име: Никола Янков
Какво е да се гордееш?

и кое е по хубаво, да се гордееш със собствените си постижения, или да успееш да накараш другите да се гореят с твойте успехи?!

Според мен да се гордееш със собствените си постижения (всеки малко или много го прави) е себелюбиво и не е кой знае какво.

Виж да накараш група хора да се гордеят с твойте успехи... мисля, че това вече е нещо различно.

А хора, който не се гордеят с нищо друго, освен със собствените си постижения.....

_________________
Advance Epsilon 7

every passing minute is another chance to turn it all around


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 23, 2009 12:15 pm 
ross_6a6 написа:

Ако те горди се гордееш ако ли не - не чупи хатъра на другите, които се гордеят:)


Пуснах тази тема,точно защото на мен ми беше счупен хатъра. Даниел до някъде е прав,но аз до някъде сгреших,доколкото може да бъде грешка да изкажеш нещо импулсивно.


gipet написа:
Аз пък си мисля, че няма правилно чувство, нито по-правилно, нито най-правилно, нито неправилно и т.н. Те чувствата се появяват сами, ние не се замисляме как искаме да се чувстваме и да изберем най-правилния начин. Понякога обаче не сме напълно в състояние да опишем най-точно изпитаното чувство, точно защото чувствата се подчиняват на свои си правила и не винаги могат да се опишат еднозначно.


Така е и според мен-няма правилни и неправилни чувства и емоции.Проявата им зависи от комбинация от страшно много фактори.Тук можем да говорим за норми и извън нормата,но това е друга тема

nyankov написа:
Какво е да се гордееш?

и кое е по хубаво, да се гордееш със собствените си постижения, или да успееш да накараш другите да се гореят с твойте успехи?!

Според мен да се гордееш със собствените си постижения (всеки малко или много го прави) е себелюбиво и не е кой знае какво.

Виж да накараш група хора да се гордеят с твойте успехи... мисля, че това вече е нещо различно.

А хора, който не се гордеят с нищо друго, освен със собствените си постижения.....

Адаш,съгласен съм,но въпроса е- Нормално,правилно,приемливо ли е Ти,аз да се ГОРДЕЕМ (може би трябва да наблегнем да въпроса за значението на думата Гордост) с постиженията на непознат за нас човек(разбира се и тук има ред променливи- в слуая "Варна" ни свързва националността с този овек,макар и емигрирал преди години.В друг случай/постижения на швейцарец,направил страшно вкусен шоколад/ ни свързва това,че сме вжители на една и съща планта :)
Редно ли е дори да се радваме,че някой е постигнал нещо?Ми какво като е постигнал!Аз какво общо имам с това?Как съм му помогнал?Или пък постигнатото от него ще ми улесни живота(това пък ще си е живо търтейство).
Може би Почит е правилната дума и няма значение дали е българин,испанец,германец?
Свързва ли ни нещо с този български гений,живееш в Канада (ли беше)? Май ни свързва общото минало,история...Недостатъчно ли е това? Кои са границите до които опира близостта с някого (респективно-"той ми е близък и аз се радвам и гордея с него")


?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 23, 2009 12:23 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 9:45 am
Мнения: 137
Местоположение: Велико Търново
Име: Никола Янков
Адаш, аз незнам дали думичката е "гордост", аз лично изпитвам възхищение към този човек, поради факта, че постига нещо невероятно, на пук на всички корпорации, харчещи стотици хиляди (може би милиони) .

А дали е гордост, или ... вдъхновение, или пък стимул... или пък пример, че всичко е възможно ако си повярваш... незнам :)

_________________
Advance Epsilon 7

every passing minute is another chance to turn it all around


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 23, 2009 12:25 pm 
При всички случаи изпитваме нещо положително към този човек!

Горд ли съм,че съм българин?

Даниеле?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 23, 2009 12:52 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
какво се оказва - преди моите постинги ти беше щастлив, горд и не се замисляше над същността на нещата, а след моите постинги си замислен, разколебан и със счупен хатър... ти ми кажи кое от двете състояния е по-добро?

ако е по-добре да си както преди - забрави това което съм ти казал и продължавай да вярваш в помпозни фрази

ако е по-добре да си както сега - продължавай да мислиш! :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 23, 2009 1:43 pm 
Златната среда е най-добра:).Няма да възпирам спонтанността си...и без това рядко нещо ме впечатлява.
Просто ще престана да изпозвам думата Горд:) .Гордостта не е добродетел.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 23, 2009 1:49 pm 
В крайна сметка ти отсъди изказването ми като тъпо.Това е твоето виждане,но явно не на всички. Не мога да отрека,че ти също си писал тъпотии (според моите виждания).Просто аз не съм давал оценката публично.
Различни хора сме,виждаме различно.

Весели празници

...все повече се убеждавам,че думите са излишни...


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 24, 2009 9:56 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
всички сме писали глупости, осъзнавали сме ги, сменяли сме си мнението доуточнявали сме го и т.н. .... разбирането на човек за нещата прилича на затихваща синусоида която в началото се колебае с големи амплитуди между коренно противоположни представи и постепенно затихва и се установява някъде около истината :)

аз не виждам нищо лошо в това да се дават оценки публично - ако никой не ти даде оценка ти няма да имаш верен коректив и няма да се замислиш дали всъщност нещата са така както си ги представяш! лицемерието не ми е сред любимите качества и за това обикновено си казвам каквото мисля.

пожелавам ти и на теб весела коледа и от тук нататък да имаш все повече истински неща с които да се гордееш!!!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 24, 2009 11:33 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
"Чистата и проста истина рядко е чиста и никога проста ..."

- Оскар Уайлд

Весела Коледа, успешна и летателна нова 2010 година на всички :lol:

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 24, 2009 12:24 pm 
:)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 19, 2010 12:04 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: http://www.youtube.com/watch?v=mHMWkO0f_9E&feature=related

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 20, 2010 1:31 am 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
http://www.youtube.com/watch?v=Fb44mVpJYq0
Много прав!

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов