Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 11:45 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Светът около нас
МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2010 2:38 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 5:22 pm
Мнения: 46
Това е документален филм за генно модифицираните организми и за хората, които стоят пред и зад тях. Ако някой се ужаси, причината няма да бъде в неговия монитор.
http://video.google.de/videoplay?docid= ... 501596844#
http://zonafilmi.com/details.php?movie=7577
Светът според Монсанто - Le monde selon Monsanto - това май е оригиналното заглавие, филмът е френски
Едно изказване на Пърси Шмайзер, канадски фермер, пострадал от заразяване на рапицата, която отглежда, от генномодифицираните растения:
http://www.youtube.com/watch?v=RzqLZSCsRLs


Последна промяна MaraY на Пон Яну 30, 2012 11:12 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2010 11:02 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
В този репортаж на pro.bg отразяват протеста против GMO в София. Човекът, който обясняваше, че няма нищо страшно, е представител на Монсанто.

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 01, 2010 11:24 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
тези протести и целия този шум са малко пресилени според мен и най-важното НЕНАВРЕМЕННИ защото ГМО в България се отглеждат от години, но странно защо никой до момента не се вълнуваше от това?!?!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 12:00 am 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 26, 2009 1:08 pm
Мнения: 59
Местоположение: Велико Търново
Име: Георги Петров
"Целият този шум" според мен е твърде нищожен. И е съвсем нормално да бъде такъв, както и закъснял, защото истината не стига до голяма част от обществото. Вместо това ни лъжат съвсем безцеремонно. Трябва да се информираме и да си вземаме решенията. Хубаво е да се види Храна ООД - http://zamunda.net/details.php?id=196328&hit=1

Аз лично не считам за нормално начина, по който се разрешава отглеждането и разпространението на ГМО. Гледайте филма и помислете за горкия старец, който беше съден от Монсанто. Самия начин, по който се подиграха с него показва в какъв цирк и какви експерименти участваме всички. Как е възможно да те съдят, да ти вземат всичко и да те направят на нищо, само защото не искаш да им ползваш продукта? Патентовали си растението!?! Това растение се чифтосва с твоите по естествен път и после те съдят, щото в твоята градина има растения с техните гени, за които не си си платил! Във филма го сравняват с Майкрософт, ама чичко Гейтс ряпа да яде в това отношение.

Освен това има много научни изследвания, които доказват вредата от отглеждането и консумирането на ГМО. Мащабите на проблема са ОГРОМНИ! Учени си губят работата защото заплашват корпоративни интереси, като се опитват да предупреждават хората за опастностите от рак.

Не вярвайте на рекламите, мислете с главата си.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 12:21 am 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 26, 2009 1:08 pm
Мнения: 59
Местоположение: Велико Търново
Име: Георги Петров
Интервюто с Пърси Шмайзер в първия пост от MaraY, също е много интересно. Това с коженото яке направо ме остави без думи!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 12:28 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
нищо няма да стане от всичките тези протести и недоволства знаеш ли защо? защото българина е свиня която няма критерии и изисквания за качество - той не може да си предстви дори че ще плаща и 10% повече за нещо качествено вместо за нещо гадно и вредно за здравето му! а разликата в цената на генно-модифицираната продукция и био-продукцията няма да е 10% а ще е два или три пъти! така че масовия клиент е осъден да яде боклуци и да се трови просто защото няма да може да си позволи качествената храна - времето ще става все по ценно, земята ще става все по-скъпа, възрастните хора които знаят (и искат) да си произвеждат сами ще стават все по-малко и тази разлика в цените (която в момента е малка) ще става все по-голяма.....

това което можем да направим единствено е да си подсигурим канал за качествени истински продукти или да отидем в държава в която не се позволяват такива произволия каквито има в нашата кочина


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 12:48 am 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 26, 2009 1:08 pm
Мнения: 59
Местоположение: Велико Търново
Име: Георги Петров
DVD - напълно прав си! Далеч съм от мисълта, че тези протести ще решат проблема. То за да се стигне до там е ясно, че хората сме стадо.

До съвсем наскоро бях с твърдото убеждение и ясното съзнание, че качествената храна (това, което сега наричат "органична") намалява в сравнение с боклуците по супермаркетите. Това не ме е притеснявало, щото си виках: "Който е прост да ги купува, не и аз!" Но едва в последните няколко дни осъзнавам, че тя не само намалява, а и ще изчезне! Напълно. Може би и дори безвъзвратно за по-голямата част от културите и сортовете. И тогава ще ядем само боклуци. И ще си носим последствията.

Обмислям ги тия варианти с намирането на мой собствен канал за качествена храна, но реални и приложими решения засега не ми идват в празната глава. Пък не са малко гърлата около мене... Днес съм черноглед.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 9:22 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
Канала се нарича "нашите на село". Но те как ще опазят градината си от семената на ГМО? Нали вятъра ги довява, птиците ги пренасят. Показаха как в Мексико, родината на царевицата, оригиналните сортове са на изчезване. Отделно от това както във филма, идва някой и казва, ти сееш ГМО, дето са наша собственост и почват да те съдят.

gipet написа:
Обмислям ги тия варианти с намирането на мой собствен канал за качествена храна, но реални и приложими решения засега не ми идват в празната глава. Пък не са малко гърлата около мене... Днес съм черноглед.

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 10:22 am 
В менюто на един вегетариански ресторант в София пише, че някой от продуктите се доставят от собствена ферма някъде из Родопите и че се отглеждат природосъобразно. Да се поинтересувам ли за координатите? :)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 12:22 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 8:18 am
Мнения: 153
Местоположение: Варна
Име: Радослав Савов
Вярно е Даниеле, овце сме!
Ха да ни е честит Гергьовден!

_________________
Седењето го зголемува задникот
------------------------------
Радослав Савов


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 12:43 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 8:18 am
Мнения: 153
Местоположение: Варна
Име: Радослав Савов
Ето още инфо за по заблееееяните
http://zazemiata.org/gmo/index.php?id=42

_________________
Седењето го зголемува задникот
------------------------------
Радослав Савов


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 1:21 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 5:22 pm
Мнения: 46
Един линк към едно доста сериозно изказване за положението в България - интервю с д-р Светла Николова

http://first.gorichka.bg/index.php?p=10&l=1&id=357


Тук е рагледан по-подробно въпросът за алергиите (задушаване и други от свръх реакция на имунната система) и за други изменения и болести, които възникват и могат да възникнат, при "прескачане" на гените, директно във връзка с човешкото здраве.

http://otrova.org/index.php/2009/05/%D0 ... %BD%D0%B8/



Горният пост на zgaddo е добре ( в смян и лаконичен стил факти)


Последна промяна MaraY на Вто Фев 02, 2010 2:10 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 1:41 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
вижте сега - не се заблуждавайте относно качествата на ГМО - това не е нещо като чума която се разпространява светкавично!

растенията пак са си растения като всички други, но имат някои "подобрения" които са умишлено въведени и незнаен брой "влошавания"

подобренията са примерно че растението не абсорбира някои препарати или не синтезира някои белтъци които му регулират температурните режими при които се развива или се хибернира и т.н. тези гени са лесни за идентифициране и контролиране съответно. ако някой иска да има чиста продукция без никакви ГМО то той ще трябва просто да си изследва семената по-честичко (което струва някакви пари) и по този начин продукцията му ще се оскъпи.

същото се отнася и за случаите когато няма опасения от внасяне на ГМ ДНК - тогава пак трябват изследвания защото сортовете се омешват и израждат ако няма никакъв контрол

Ники си заквасваше мляко сам и забеляза как след известно време бактериите му се израждат и вече не правят хубаво мляко. същия е процеса при растенията с единствената разлика че става доста по-бавно - ако при млечно-киселата бактерия жизнения цикъл е няколко дни, то при растенията е една година - тоест разликата в скоростта е примерно 100 пъти

в крайна сметка всеки влак си има пътници - сега за фермерите ГМО са много по-изгодни защото никой не цени натуралните продукти, след време може нещата да се обърнат...

като зачестят случаите на рак, случаите на новородени с деформации, като започнат хората по-масово да развиват автоимунни заболявания ще видите как естествената храна ще придобие друга ценност... тогава фермите в Родопите които нямат в близост никакви масови производства и замърсявания и КОНТРОЛИРАНО отглеждат естествени продукти ще могат да продават спокойно на цени в пъти по-високи от масовата ГМО продукция :)

затова хора - опичайте си акъла, правете пари, купувайте земя която не е атрактивна за масовия чалгаджия и бъдете будни и недоверчиви! това е начина по който можем да осигурим добро бъдеще за децата си


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 3:05 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 8:18 am
Мнения: 153
Местоположение: Варна
Име: Радослав Савов
Даниеле, много ГМО ядеш напоследък.
Прочети по внимателно. Проблема не касае само здравето.

Цитат:
Мулти-милиардната Монсанто съди малки фамилни фермери
Пърси Шмайзър е фермер от Саскачеуан, Канада, чиито полета с канола (растение, от което се извлича олио) са били замърсени с генно-модифицираната Раунд-Ъп Реди канола на Монсанто чрез цветен прашец от близка ферма. Монсанто казва, че няма значение как е станало замърсяването и изисква от Шмайзър да заплати таксата за технологията (таксата, която фермерите трябва да заплатят, за да отглеждат генно-модифицираните продукти на Монсанто). Според Шмайзър "Никога не съм имал нищо общо с Монсанто, освен да купувам химикали. Никога не съм подписвал договор. Ако отида в Сейнт Луис (главния офис на Монсанто) и замърся техните парцели - унищожа това, върху което съм работил 40 години - мисля, че ще бъда заключен в затвора и ключът ще бъде изхвърлен."
Други фермери, като например Родни Нелсън, също са въвлечени насила в подобни съдебни процеси.

_________________
Седењето го зголемува задникот
------------------------------
Радослав Савов


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 3:31 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: Пловдив
Тъжно е наистина.

Светът се е запътил към място където почти не остават опции. Явно и ние. Изглежда, че нямаме никакъв избор.
С бруталната скорост на промените, които настъпват и с посоката, която аз разпознавам не виждам какъв избор оставаме на Земята.

Освен да се оттърси от нас и да се надява другите, които ще дойдат или ще се развият да са по - различни:)

Странното за мен е, че даже и аз гледам на тази опция като избавление. Сякаш се чувствам гузен пред сина ми, че и пред бъдещите поколения ако ги има.

Сякаш колкото по - скоро, толкова по - малко повреди ще нанесем.

Абе то природата си знае работата. Само дето ние си мислим, че сме кой знае колко важни.

А пък какво може да се окаже накрая? Поредния изтребен вид:)

И след 85 млн години след като събудят диска на Скайномадския сървър, намерен в пластмасова кутия завита в странен плат, изложен в най - големия музей по древна история, ще вдигнат мнението ми в активна холограма, поствана на етикета на любимата им напитка, направена от New Monsanto, и ще могат всички хлебарки да се чудят на прозорливостта ми!!!

Амин и щастие за всички!!!

_________________
Eden 4 Orange (оранжевото дяволче)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов