Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 23, 2024 9:41 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: made in BG
МнениеПубликувано на: Вто Авг 31, 2010 12:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Не знам как е при вас, но ето какво ми се случи при смяната на документите.

В началото на годината станах Сопотски жител. Месец след това опитвах да подам документи за нова лична карта, но все ме мотаеха с обяснението че не били готови, че нямало заявления и ткн.
Междувременно удължиха срока на личните документи и поради летната си заетост едва сега намерих време да си издам нови.

Вчера отидох в полицията в Карлово преди началото на работното време и се записах в някакъв гражданско-полицейски списък и зачаках реда си. Бях 67-ми подред и в края на работното време свършиха със 66-тия. Като проучвах правилата на играта, един човек ми каза че бил 9-ти в списъка и бил дошъл в 4 през нощта да се запише. Една жена му се скара да не го разгласява, че другите щели да идват и в 3.
Тази сутрин станах в 5 и отидох в полицията където група граждани чакаха своя ред. Записах се на списъка, но никой не искаше да го вземе от мене - трябваше да изчакам следващия на когото да го предам и после отидох да се наспя.
После към 9 почна едно чакане. Малко преди края на предобедното работното време успях да вляза. Оказа се че първо трябва да ме глобят, защото не съм си сменил документите след смяната на адресната регистрация (за което не нося вина защото тогава не работеха с новите лични карти). На края като по чудо успях последен да си подам документите и да ме заснемат.

Иначе докато чаках на опашката прочетох "Земя на хората" на Екзюпери и още си оплакнах окото с една много красива циганка :wink:

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 31, 2010 7:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 10:10 pm
Мнения: 150
Местоположение: Rousse - Varna - Sofia
Нормално... в смисъл то няма нищо нормално в т'ва , но е редовна практика навсякъде. Питай някой който е трябвало да си регистрира автомобила, там е още по страшно. Трябва да се въоръжиш с безкрайно търпение.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 31, 2010 7:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:06 pm
Мнения: 195
Местоположение: Варна
Име: Костадин Фердинандов
Специално за КАТ в момента нещата са малко по-спокойни,може би заради свития пазар на автомобили,но все пак е факт мудната и неорганизирана система на МВР особенно при оформянето и издаването на лични документи.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: made in BG
МнениеПубликувано на: Вто Авг 31, 2010 7:21 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
Хм, зависи си от конкретната организация и избор на момент. На 01.07.2010 цялата процедура при мене беше около 2 часа заедно с връщането ми до в къщи, защото си бях забравил медицинското за шофьорска книжка. Личната карта си я взех за 10 минути. Сега в средата на август си взех книжката за 15 минути в окръжен КАТ в София. Може би съм късметлия.

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 31, 2010 9:45 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
М да + това след издаване на нова лична карта в друг град следва да сменяш и шофьорската книжка пак там.

_________________
Ozone Mantra M6
Element Air4+


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 01, 2010 7:51 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Не знам защо се чудите. Живеем в България и всичко е по Български Държавен Стандарт(БДС). Това включва и издаването на документите. Добре, че с жената си сменихме всичко още миналата година, че егати ужаса. Като знам какъв късметлия съм.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 01, 2010 8:29 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
И аз понеже живея в България, когато разбрах за новите документи веднага отидох миналата година и си смених, книжката и международният паспорт 6 месеца преди да изтече срока им, за да не бера ядове сега. Всичко стана тогава за 5 минути, до като подам документите и след срока за направата им, още 5 минути за да си ги взема. Преполагах, че ще има опашки и ядове за новите документи сега, но не съм предполагал, че ще бъде, чак такава колизия и катастрофа... :roll: Личната карта ми е до 2013 ще видим тогава, какво ще е положението.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: документи
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 01, 2010 10:09 am 
Offline

Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 5:41 pm
Мнения: 163
Местоположение: varna
Сигурни ли сте, че като си издам личната карта с нова адресна регистрация, трябва задължително и шофьорската книжка да сменям??? :roll:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 01, 2010 12:19 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Само ако ти изтича срока на книжката трябва да я смениш.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 01, 2010 2:40 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
Когато новия ти постоянен адрес е в нов град тогава искат шофьорската също да им е от същия КАТ.

_________________
Ozone Mantra M6
Element Air4+


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов