Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 6:13 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: едни такива разсъждения
МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2011 1:54 am 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 6:23 pm
Мнения: 23
Местоположение: София
Име: Цветомир Дончев
А така.и каква стана тя нашата? Оказва се че 1+1=3 защото трябва да имаме едно на ум.Значи плащаме си една застраховка и после се налага момчетата да тичат и да търсят банка, за да помогнат кой с каквото може, защото видите ли оказва се, че сиренето е с пари...Ми... ОК давайте да видим очеизвадното.......Кое ще предпочетете-кинти в кеш или едно много добро обещание за кинти в кеш? Въпроса няма нужда от отговор.В магазина срещу обещание няма да ви дадaт нищо...Такава горе долу е ситуациата и при юнаците от ПСС-Планинска Спасителна Служба....Отварям скоба за да споделя че тези хора са изключителни професионалисти и благодарение на тях много хора са живи и здрави.
Така де ако недай си боже се наложи да дойдат да ви свалят от някое дърво кое мислите ще ги стимулира повече: размахването на застрахователната Ви полица или едни парици кешавица......Истината е ,че и ТЕ са хора като нас..имат семейства които трябва да хранят.
Сега, за да разберете тенденцията на моите мисли ще пиша бавно и до колкото мога смислено.
Факт е че парите са основния стимул.
Факт е че Ние нямаме доверие към нашите застрахователи.
Факт е че не искаме да плащаме и да получаваме в замяна едно много добро обещание.
Има още много неоспорими факти но тези ми стигат за да предложа следното:
Щом не ни харесват или устройват нашите застрахователи ми дайте да си спретнем
НАША застрахователна такава....нищо помпозно или мутренско....просто един фонд в който НИЕ да си внасяме годишната такса, и когато се окичим на някоя топола и/или срещнем със замах планетата-да не се налага да разоряваме семействата си, за да ни окажат нужната помощ!
Четейки форума виждам как смело всички псуваме и недоволстваме но никой не дава никаква/дори абсурдна/идея как да станат нещата.Затова продължавам да пиша и Ви моля :
”Оставете мама на мира тя не е виновна, че станах инженер а не икономист.”
Предлагам следното:
Учредяване на: ” Фонд за взаимопомощ”
Събиране на годишна вноска която се определя от няколко фактора, а именно:
1-ва година 100% Цифрата ще я измислят запознатите-нещо безкрайно разумно обаче!!!
Ако не се е налагало да се харчат пари за въпросния субект 2-та година вноската става 75% после 50 и ако на 5-та година гражданинът не е създавал никакви ядове дори и 25% от годишната вноска/така е по цивилизованите страни, а ние сме или поне ни харесва да си мислим че сме именно такава/
Обаче!!!!!Ако другарят летящ не се е окичил никъде за последните 3 годиники но крилото му е на 100г. то това отново се взима под внимание и вноската му отново скача защото вече е определено рисков фактор.....Същото да важи за всички със стара екипировка...
Когато се събере излишък.парите да отиват за потдържане на стартове или състезания или каквото и да е свързано със спорта ни така че Всички да им се радваме :!:
За какво е целия този въртел? Аз мисля така:
Искам да летя. Зная/убеден съм,/че ако недай си Боже се размажа нейде-това мигновенно обрича семейството ми на сериозни трудности. Зная че евенуално някакъв период от време няма да мога да печеля пари и ще ги поставя в незавидно положение....Затова бих си плащал всяка година и ще летя доста по-спокоен, за да не се набутвам обаче със 100% сума за застраховката, когато си купувам следващото крило, ще предпочета да дам малко повече парички за по-ново крило и няма да го мисля отколкото за застраховката...хем по скъпа хем издухан дюшек....това мисля ще накара повечето от нас да се замислим къде ще налеем парици още в началото и така ще престанат да се продават разни негодни и опасни крила......
Този „Фонд” трябва да се създаде от БНАК-Български Национален Аероклуб, за да не започнат да се дърлят всичките клубове кой по го може и кой е по прав....Нали знаете как го могат това!!!!
Горе долу в този ред ми идват умуванията.......тук сме доста народ и мисля има достатъчно по-умни от мен хора с помоща на който нещата може и да станат !!
Пишейки всичкото това писание жената ме изненада с 2 начина сами да си го сложим......и за съжаление мисля е права , но не знам какво е противодействието..затова Вие ще помагате......
Държащия кинтите на фонда може да си бие шута нейде по Таджикистан и ние ще цункаме Пинко!!!!
Същия този фондодържател може да се разбере с мен и да инсценираме злополука и после да си дленем по едни кинти са ваша сметка-мерси
Убеден съм че има начини различни от линчуване и саморазправа но не знам кой е..а законният с адвокати и закони..ми не, не мисля......
Всъщност ако установим че някой се е нагушил с нашите кинти има много елегантен и баш по нашенски начин:Пускаме го от Сопот при 12м/с гръбен със стара издухана 1-чка и после продаваме клипа на извратените американци и пак сме в кириза! :twisted:

Сега за да не си помислите че добрия лирически герой е избягал от друга приказка,Ви оставям да го мислите..самопоединично

Ники,ако всичкото това писание по някакъв начин е обидило някого или е в разрез с добрия разумен тон на форума,моля изтрий го със страшна сила.Благодаря

_________________
Element Water
Цецо 0876 621830


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -1 
 
 Заглавие: Re: едни такива разсъждения
МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2011 5:06 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Идеята е наистина добра, преди време имаше подобно предложение във форума, но до резултат не се стигна. Не съм песимист, но мисля че и сега няна да се получи.
Причините зя това са няколко:
1во Някой трябва да се ангажира и да отдели от времето си, а повечето пилоти са доста заети с работата си, от която изкарват кинтии за да могат в свободното си време да летят.
2ро Сигурно ще се намери някой (няколко) желаещи да се заемат с нелеката задача и отговорност, НО останалиге няа да им се доверят(народопсихология и травма от прехода нанесена от политиците)
Преди време Жилата беше измислил нещо много практично, а имено правеше застраховки Г.О като вместо да взема полагащата му се печалба, беше решил да я задвля като фонд злополука или нещо от този род. Не знам акво се поолучи в крайна сметка, но мосля че възползвалите се броят на пръсти, като при този случай получаваш насреща нещо което така и таа трябва да направиш !!!
Та за това съм малко скептичен, иначе съм 100% за и бих предпочел да ме огри Парапшанерист и да духне за Бразилия и да се сцепи от летене, отколкото някой дебел мазен мутраген, дето ще профука кинтите за к..ви ;)

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: едни такива разсъждения
МнениеПубликувано на: Съб Мар 26, 2011 3:55 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 1:00 pm
Мнения: 79
Местоположение: Стралджа(Я-л)
Име: ПетърПетров
Хубава идея.
Дори може да се обвърже с уменията/стажа на пилота. И с уменията да преценя условията за летене. Ама това са толкова условности... Ще рипна аз на някой баир и ще дойде някой да ми се изрепчи че не било за мен... Маамустара, много съм чуствителен на категоричен тон. Може да си е прав човека, ама като се изкаже като последна инстанция и паля веднага.
Аз иначе съм отворен за съвети. Ама ако някой ми каже че не става, аз ще питам защо, и ако на него не му се обяснява (пък си е прав) става сложно. Нито ще може да ме спре, нито да ми обясни и остава само да се моли всичко да мине нормално.

Иначе аз много се съмнявам, че някой ще е злонамерен. Но подхода към човек, когато трябва нещо да му се "вкара в главата" не е по силите на всеки, колкото и да е знаещ и можещ. В последно време наблюдавам чисто човешки проблеми - комуникация, Его и пр. Излиза, че много малко хора са наясно как комуникират. Отплеснах се.

Но не виждам на каква правна основа може да се постави. Иначе - на юнашко доверие...

Кой ще е този на който да се доверя? Този, който при инцидент няма да "отчете" нова екипировка на хайван със стара такава (напр)
Ако има 2-3 скъпи инцидента и за четвъртия няма да има.

Нормално е тази застраховка да е скъпа. Щото риска е голям. Новите пилоти (с малко стаж) са най рискови. Другите рискови са тези, които сами се пъхат между шамарите, макар и опитни.
Това в крайна сметка е сериозен риск, който поемаме (аз тепърва ще поемам) за ... кеф.
От друга страна, що за живот ще е ако няма кеф. Отделно че живота се оценя най-добре когато се докосва до смъртта, до риска. Затова оцелелите от екстремните спортове са "друга мая хора". Преди подобни хора са били бойци, сега са в рисковите спортове.

Още една гледна точка. Хем търсим риска, хем искаме да се застраховаме. Това е сериозно противоречие, което излиза скъпо за "изглаждане". За мен въпроса е ясен: или сме наясно с риска да се потрошим и да ни се зачисли една специална количка, в която да ти мине живота и сме готови да платим тази цена; или забравяме за летенето. Не е лесно да се приеме това, но колкото и да е малък шанса, той е там. И трябва да сме наясно с това. Не да ни е страх, а да сме наясно.

За да има една добра застрховка, според мен тя ще струва колкото едно оборудване за към пет години. Което разхвърляно по месеци не е кой знае колко, но все пак може да се окаже проблем за доста от летящите. Отделно, че няма подобен застраховател.

Изобщо, въпроса със застраховката е много проблемен.

_________________
Живота бил смъртоносна болест предавана по полов път. (Най-добрата "застраховка" е да не сме се раждали. Тогава и само тогава нищо не може да ни се случи.)

_________________
Gin Bolero-3 (М: 85-105кг) лети около Ванкувър, Канада
harness - ADVANCE SUCCESS M
GPS: Garmin GPSMAP® 60CSx.
Радио "Wouxun KG-UVD1P 136-174 400-480 MHz + USB + Speaker mic".
--аз съм 60 кг /176см
Ailes de K Trilair (1989) [в движение] - на тавана. Редакция - разрушен 2012г.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: едни такива разсъждения
МнениеПубликувано на: Съб Мар 26, 2011 7:11 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Ето един красноречив пример как мисълта убива действието.
Нужен е само един неанонимен доброволец да се нагърби с тази мисия следващите поне 5 години; да обяснява търпеливо на всеки заядливец; да е честен; да е силен и да не се подава на правокации.
Намерете доброволеца и после всичко друго е възможно.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: едни такива разсъждения
МнениеПубликувано на: Съб Мар 26, 2011 8:28 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 1:00 pm
Мнения: 79
Местоположение: Стралджа(Я-л)
Име: ПетърПетров
Така е Ники, направо изключих възможността някой да се наеме да прави това за години наред. Наверно защото съдя по себе си - аз не бих издържал. Много търпение (към заядливците) се изисква за това - "голямо сърце".
Но ги има такива хора.

_________________
Gin Bolero-3 (М: 85-105кг) лети около Ванкувър, Канада
harness - ADVANCE SUCCESS M
GPS: Garmin GPSMAP® 60CSx.
Радио "Wouxun KG-UVD1P 136-174 400-480 MHz + USB + Speaker mic".
--аз съм 60 кг /176см
Ailes de K Trilair (1989) [в движение] - на тавана. Редакция - разрушен 2012г.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов