Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:31 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Право на Отговор !!!
МнениеПубликувано на: Нед Мар 20, 2011 1:00 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Здравейте всички !
Отварям тази тема тук с цел да спрем да спамим важни теми и всеки, който се чувства засегнат от друг потребител на форума нека пише тук ако иска !

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Право на Отговор !!!
МнениеПубликувано на: Нед Мар 20, 2011 2:12 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Понеже бях засегнат лично по следния начин от въпросния потребител, ще се възползвам от правото си да отговоря, като по възможност не обременявам форума и потребителите му с това.
Ето цитат от въпросната дискисия, която ме засяга лично :
"Заглавие: Re: Национален лиценз Публикувано на: Нед Мар 20, 2011 11:25 am +1 / -0 Заглавие: Re: Национален лиценз Публикувано на: Нед Мар 20, 2011 11:39 am k0c3t0 Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:06 pm Мнения: 114 Местоположение: Варна Петьо обичаш да пишеш глупости за твоя измислен и утопичен свят,където всички летят с лицензи ти т.нт.И сега какво ще сме на баира заедно и ще дойдеш ТИ и ще ми кажеш аве ей,я си дай лиценза,че иначе ме е страх да летя с теб заедно на едно место-хахахахаххах!Приятелю,миналата година ми предложиха да си изкарам ПараПро 5 за 50лв.Без изпит и т.н т Е каква е гаранцията,че до теб няма да лети някой с такъв лиценз.Я по-добре напиши къде си се учил,колко време продължи обучението ти и дали не си бил опасен за околните след курса!Говоря за летене, а не за хвър-кац!Всички обичаме да се правим на философи тук,като по този начин си създаваме някакъв образ сред тези,които не ни познават.Спирам,че ми писна да чета глупости на разни дървени философи.Отивам да летя! _________________ Костадин Фердинандов WING-ELEMENT AIR2,HARNESS-AVA SPORT SAMURAI"

Уважаеми Г.н Фердинандов, не мисля че съм имал честа да летя заедно с вас, нито пък ви познавам лично.
Не знам какво, какво провокира острия и подигравателен тон в иизказването ви, и не разбирам какво точно имате в предвид с него, както и каво целите?
Смятам, че дадох отговор по темата, която бе поставена, като изразявам личното си мнение и не намирам нищо утопично в това, да има лицензи, които са валидни и легитимни.
Можеби за вас е утопия и издаванет на "шофьорски книжки " поради факта, че множество от тях са издадени не по каналния ред ами срещу определена сума!?
Аз от своя страна смятам че притежанието на легитимен документ е предимство, и в някаква степен гарантира способноста на някой да извършва определен род дейност.

За да не съм голословен, ще дам пример със случка която е реална:
Преди 3 години летяхме на Рогачево, деня беше хубав и позволяваше множество кацания на старта.. При едно от тях се появи непознат за нас пилот с явно чисто нова екипировка, който беше придрижаван от една дама и един господинн. Въпросния пилот възторжено обясняваше на придружаващите го кое как става, но по обясненията му личеше че не е съвсем в час.
Аз излетях с едно на ум, но нещешли се наложи във въздуха да се размина с него. Летях, като склонаа ми беше от дясно, имаше лека криза и се налагаше да се стърже около храстите на 10-15 метра, при разминаването би следвало въпросният пилот да се отклони и да ме остави да мина, с недоумение видях че той няма никакво мамерение да го стори (сигурно прави същото и с лускавия си джип с който дойде) , прибрах се колкото мога до склона, но последва сблусак на неговите върви в моя купол, можеби беше късмет че бях с около метър по ниско от него, крилото ми направи около 50%колапс и той успя да мине почти безпрепиятствено, а аз някакси овладях крилото и кацнах близо до храстите.
Изводи си правете сам!!!
Относно летателните ми качества и способности, и това дали съм бил опасен за околните след курса на обучение ще Ви кажа следното:
Иикога и по никакъв начин не съм застрашавал сигурноста на друг пилот освен на себеси!!!
Имам един случай, пак на рогачево, когато изместих Даниел от пътя на термиката, която всъщност се опитвах да избегна защото бях неопитен, а той се опитваше да ми покаже къде е и после ми се скара малко, но не мисля че съм го застрашил с нещо!?
Относно обучението ми, започнах през зимата 2005 в Благоевград, при един от най-предпазливите и толерантни инструктори, които познавам.
Казва се Стефан Милиушев и смея да твърдя, че Благоевградския клуб е един от малкото истински клубове по парапланеризъм в България в истинския смисъл на думата "Клуб "
От там след като бях напълно обсебен от магията на парапланеризма, изоставих работата си и дотогавашния начина на живот и се впуснах в едно голямо приключение в диренето на свободата.
По пътя, който извървях и все още вървя, за изграждането ми като пилот са ми помогнали много ХОРА (ПИЛОТИ) като ИлияВълканов, Калоян от Варна, Данчо и Митко, Краси" Аписа ," Момчил, Ники Йотов, Орлин Димов, Христо Сливков, Емо, Гери, Антон Найденов който дори и не подозира, но благодарение На него извъртях първата си термика на Сопот до 2770м.
Повечето от тях сигурно не знаят, но аз си спомням и до днес нещата, които съм научил по един или друг начин от тях !!!
Така че, не се опитвам да си градя илюзйонен образ за хората, който не ме познават, за мен е важно какво мислят тези които ме познават и знаят що за човек съм, и съдят за мен по делата ми, не по приказките, и въпрвк и че нямам лъскава екипировка и дълги траклоговве, вярвам че се развивам като Парапланерист, макар и по - бавно и въпреки финансовите ми затруднения и дългите периоди на принудитеелен престой на земята.
Приятен полет, и аз чакам да духне ЮИ и да постържа ма 20 километросата дюна ма Мазагон :)

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -2 
 
 Заглавие: Re: Право на Отговор !!!
МнениеПубликувано на: Пон Мар 21, 2011 12:10 am 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
Чудесна тема Петьо!

аз искам да коментирам едно мнение на Ясен Савов с един пример от моят живот и съвсем случило се нещо..

"Виждам че вече получих минуси на кармата понеже ми се налага да си поискам остатъка от парите за спешния случай. Честно казано, доста ме подразни че някой ми пише "минуси" само защото не мога да си позволя да финансирам новия проект за израсходване на парите. Не се съмнявам в идеалната цел на този проект (въпреки че такава все още не е уточнена), но не е редно априори да се очаква от всеки да може да си позволи да дарява за него. За Камен се НАЛАГАШЕ да помагаме, сега вече не се налага, така че хора като мен които в момента са зле с парите имат правото да питат за начини да ни бъде върнат остатъка - няма значение дали става дума за 20 или 200 евро. Такава възможност за пропорционално връщане на парите беше спомената и от Емо (банкера на Камен - евала за работата, между другото!). Благодаря. "


Случаят е много тъжен, но ще се опитам да говоря за това.
Няколко месеца се събираха пари за едно детенце, на което трябваше да му се направи трансплантация, защото беше много болничко. Но преди голямата операция се събираха още парички за да се лекува в чужбина с химиотерапия. Събираха се събираха се, и никой не си ги искаше обратно, дори когато лечението не се получаваше така както искаха всички. Но дараваха хората, после .. дойде момента да го операрират, пак се събираха парички и то замина .. всички даваха от сърце в името на мъничкото сърчице за да е здраво, за да може да играе и да се радва на живота. Но ето, и това не се получи и малкото същество си отиде .. хората, които даряваха, не всички имаха много пари, не всички бяха платежоспособни .. имаше хора, които даваха по 10, 20 лв ... ей така от Сърце! Защото само мисълта, че се случва на някого такова злощастие те кара да плачеш и да питаш Защо???? .. никой от тези хора, които бяха зле финансово не попита кога ще се върнат парите им?! Защото като даряваш ти даряваш ..ако искаш възвращаемост на парите си, просто не го прави.

Сбъркал си! Повлиял си се от другите може би .. Не е трябвало да го правиш, щом си ги искаш обратно. Даряването не е задължително!


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -5 
 
 Заглавие: Re: Право на Отговор !!!
МнениеПубликувано на: Пон Мар 21, 2011 12:26 am 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
В тази връзка, ще помоля да погледнете този линк. И ако имате възможност да дарите 1,20 лв чрез СМС, да помогнем на малката принцеса Стиляна за костно-мозъчна трансплантация.
http://www.save-darina.org/content/view/672/212/


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -3 
 
 Заглавие: Re: Право на Отговор !!!
МнениеПубликувано на: Вто Мар 22, 2011 6:07 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Поговорихме с Гн. Фердинандов на Л.С и сдигнахме до разбирателство по темата, за което му благодаря!
Между другото възможноста за лично съобщение във форума е прекрасна опция да изгладим различията си по даден въпрос, преди да почнем да се плюем и спамим целият форум!
Мисля за вбъдеще по - често да се възползвам от нея ;)

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Право на Отговор !!!
МнениеПубликувано на: Чет Мар 24, 2011 11:08 am 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
Много интересно, как на такъв пост, имам три минуси ... хората са полудели!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -3 
 
 Заглавие: Re: Право на Отговор !!!
МнениеПубликувано на: Чет Мар 24, 2011 4:53 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 08, 2004 1:44 pm
Мнения: 335
Местоположение: Велико Търново
Име: Димитър Байчев
Имаш още 2 минусчета :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
 Заглавие: Re: Право на Отговор !!!
МнениеПубликувано на: Чет Мар 24, 2011 4:56 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
Да защото сте ЕГОИСТИ! И се молете да не се случи на вас, защото за Камен дарих, но за големите писачи, дето искат да им се връщат парите не давам. Между другото май Ясен забрави какво се случи 2008ма на състезанието тук в Швейцария?! Не искам да следвам неговата логика ...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
 Заглавие: Re: Право на Отговор !!!
МнениеПубликувано на: Чет Мар 24, 2011 6:15 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 1:00 pm
Мнения: 79
Местоположение: Стралджа(Я-л)
Име: ПетърПетров
Пешева, не се кахъри. И особено за минусчетата. (Тези плюсчета и минусчета са абсолютна залъгалка, нито оценям нито ме е грижа кой как ме оценя)


Цитата на Ясен Савов, много се покрива и с моето виждане.
Малко ли е, че когато е трябвало, се е отзовал с каквото може. Но когато вече не трябва, защо да си "харизва" нужните и нему пари? Аз няма да си търся парите щото (както ти казваш) съм ги "дарил". Така съм преценил за себе си. Ако бях дал повече, вече щях да се замисля дали да не си търся остатъка. Нека не тръгваме да мерим кой колко. Всеки сам си знае как е отделил пари и с каква нагласа ги дава. Трябва да сме благодарни на отзовалите се щото на тях ще разчитаме ако се стигне до там. А с връщането на остатъка тези хора следващия път пак ще се отзоват - техните пари са свършили работа и останалото се връща щото им трябва.
Важното е, че когато са потърсени, те са там и техните пари са там, на момента. След този момент парите вече не струват толкова. Не струват живата на някой, за каквото са дадени. Съвсем нормално е да им се върнат щом си ги търсят. И то с благодарности.
В случаите като на Камен, отзоваването е много по-важно от "искането обратно". Много по-важно. Така че нека сме благодарни НА ВСЕКИ ОТЗОВАЛ СЕ.


Живота си тече, случки се случват. Аз не мога на всички да помогна. И неможе на всички да се помогне.
Винаги ще има онеправдани от живота. И всяка помощ от непознати (пък и от познати) е като ДарБожи.

....

Въпреки че се стигна до там да имаме отношение за "остатъка от живота на някой", аз съм възхитен от съпричастността на съфорумците. Това сега е пренебрежимо малко в сравнение с Тогава (когато трябваха пари). Сега кой каквото и да си мисли и пише, Камен (просто той се случи да е в подобно положение) се възстановява и сигурно мисли за летене.
ТОГАВА, когато никой не знаеше дали ще види пак Камен, трябваха пари - намериха се. Това е хубаво.

_________________
Gin Bolero-3 (М: 85-105кг) лети около Ванкувър, Канада
harness - ADVANCE SUCCESS M
GPS: Garmin GPSMAP® 60CSx.
Радио "Wouxun KG-UVD1P 136-174 400-480 MHz + USB + Speaker mic".
--аз съм 60 кг /176см
Ailes de K Trilair (1989) [в движение] - на тавана. Редакция - разрушен 2012г.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Право на Отговор !!!
МнениеПубликувано на: Пет Мар 25, 2011 1:11 am 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
Прав си!
Важното е, че мисията Камен завърши благополучно!
Може би си прав, че много се кахъря.
Аз също не мога да помогна на всички, но ми се иска ... защото и аз съм се намирала в тежко положение и знам какво е да имаш приятели, познати, семейство - които се мъчат да помогнат с каквото могат и ако могат.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: парапланер+сбруя
МнениеПубликувано на: Вто Май 24, 2011 2:27 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Дек 09, 2005 9:56 pm
Мнения: 30
Местоположение: София
"Приятелю", това не е ли парапланер на 10 години приблизително ?
Няма и пролетени часове, нито цена. Сменяни ли са вървите ?
Не че нещо, не че нещо, ама това си е безобразие.
Сигурно ти трябват пари, но трябва ли някой да се пребие заради твоята алчност ?


Последна промяна yanko на Вто Май 24, 2011 7:36 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +2 / -7 
 
 Заглавие: Re: парапланер+сбруя
МнениеПубликувано на: Вто Май 24, 2011 3:17 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
До 10 години ако е не е много. Ако е добре съхранявано няма проблем всичко си зависи от уменията на куповача. Ако някой иска да се пребива може да го направи и с ново току що излязло от фабриката.
Нека си го продава човека.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: парапланер+сбруя
МнениеПубликувано на: Вто Май 24, 2011 5:25 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 9:54 pm
Мнения: 203
Местоположение: София
Крилото е от 2001 година, в много добро състояние, последните 2-3 години е летяно много рядко поради заетост на собственика си. Ако желаеш може да пробваш крилото.
П.С. Има голяма разлика от това да ти трябват пари и това да си алчен.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: парапланер+сбруя
МнениеПубликувано на: Вто Май 24, 2011 7:58 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Дек 09, 2005 9:56 pm
Мнения: 30
Местоположение: София
Мдобре извинявам се че те нарекох алчен, беше си злобно заяждане от моя страна.
Дай сега обаче да погледнем реално на нещата. Колко ще е запазено това крило, вървите както знаеш живота им е 300-400 летателни часа. за купола не съм сигурен но и той си има живот да речем летателни 1000 часа, айде 1500 да ги направим. Предполагам ги знаеш тия неща. Знаеш ли реално на колко часа ти е крилото и вървите ?
Няма сега да ти говоря на запад как го правят хората, защото по нашите ширини проверка за годност на парапланер не е познато понятие. И така на кого ще го продадеш крилото ? Опитен парапланерист няма да го вземе, защото знае за какво става въпрос, Ще го вземе някой които или се учи, или е ентисиаст бесен (виждал съм ги и двата случая), а това вече е старо крило което е загубило част от първоначалните си качества, аеродинамиката му вече е друга, недай си боже се скъса някоя от спирачките или разни там върви по а-коланите което се е случвало 2-3 пъти поне пред мен при по рязка термика или балон.
Не ти ги говоря тия неща с цел да си чеша крастата, говоря ти ги за да предотвратим евентуално някоя простотия, която ще навреди не само на теб а и на спорта като цяло.
Още повече че я видях и тая обява в аукрото, а от там кой мислиш че ще го вземе ? Няма да е парапланерист при всички случаи.
Мисля да приключвам с тази тема, крилото си е твое можеш да го правиш каквото си искаш.
Колкото за пробата, няма нужда, летял съм на такова 2005, биваше крилцето........

П.С. Ясене, верно си е за 10-те години, после от 10-та до 20-та година може да се ползва при зимно летене, когато времето е по-стабилничко и няма много екшън. А от 20-та до 30-тата му година може да се ползва от начинаещи парапланеристи с учебна цел.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -8 
 
 Заглавие: Re: парапланер+сбруя
МнениеПубликувано на: Сря Май 25, 2011 7:09 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 9:54 pm
Мнения: 203
Местоположение: София
Янко айде като не искаш да провериш дадена екипировка да не се правиш на голям разбирач. Крилото само за себе си не е опасно. Хората на Запад взимат и по 10 000 евра заплата на месец ама тука на Изток това повечето хора не успяват да изкарат за година в лева. Парапланеризма не е само за богаташи, много хора си мислят че като са дали 3000 лева за крило са си купили и небето с него. Други си мислят, че разни стартове и кацалки са им бащиния. Всеки може да се пребие с всякакво крило (предполагам и това си виждал). Не ми се пише вече не си ми интересен, такива като теб съм ги виждал по много. Фръц-фръц по старта вижте какво си купих.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -4 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов