Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:51 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Съб Апр 16, 2011 11:26 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
http://pukanka.com/comedy/15-idiokraciya-2006.html - Иронично,но добро попадение за бъдещето :(

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Съб Апр 16, 2011 8:32 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 26, 2009 1:08 pm
Мнения: 59
Местоположение: Велико Търново
Име: Георги Петров
Петьо, как тъй реши, че консумиращите имаме вина за липсата на достъп до течаща вода, здравеопазване, храна, коли и т.н.? И как си представяш живота без да консумираш? Като отглеждаш всичко на двора ли ще спасиш света? От какво точно го спасяваме?

Аз пък мисля, че хората в момента са по-богати, по-здрави и по-щастливи от когато и да било в човешката история. Всичко това се дължи на предприемчивостта на хората, тяхната жажда за знания и развитие. За съжаление материалния просперитет е постигнат само в държавите, където съществува свобода. В развитите и демократични общества свободата е най-голяма. А там, където народите се тресат от граждански войни, диктаторски режими и други форми на самуиножително управление като социализъм и комунизъм, то там човешкото нещастие ще бъде най-голямо и никой от нас, дето жулим бири пред лаптопите и наливаме бензин в колите си да ходим да фърчим или където ни скимне, не сме виновни за гладуващите севернокорейци.

_________________
Георги Петров


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Съб Апр 16, 2011 10:01 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
gipet написа:
Петьо, как тъй реши, че консумиращите имаме вина за липсата на достъп до течаща вода, здравеопазване, храна, коли и т.н.? И как си представяш живота без да консумираш? Като отглеждаш всичко на двора ли ще спасиш света? От какво точно го спасяваме?

Аз пък мисля, че хората в момента са по-богати, по-здрави и по-щастливи от когато и да било в човешката история. Всичко това се дължи на предприемчивостта на хората, тяхната жажда за знания и развитие. За съжаление материалния просперитет е постигнат само в държавите, където съществува свобода. В развитите и демократични общества свободата е най-голяма. А там, където народите се тресат от граждански войни, диктаторски режими и други форми на самуиножително управление като социализъм и комунизъм, то там човешкото нещастие ще бъде най-голямо и никой от нас, дето жулим бири пред лаптопите и наливаме бензин в колите си да ходим да фърчим или където ни скимне, не сме виновни за гладуващите севернокорейци.


Neshto si me razbral pogreshno, misulta mi beshe che vseichki sme chast ot obshtestvoto i vsichki imame vina za tova, koeto se sluchva navsiakude po planetata, bila tia i kosvena.
Ne kazvam che triabva da spasiavame sveta, a da se opitame da ne go unishtojavame tolkova burzo.
Abe pak nema da me razberete, za tova vijte slednoto http://www.youtube.com/watch?v=5mHJjg5O ... r_embedded, dano pone nego razberete :mrgreen:

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Съб Апр 16, 2011 10:20 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
YaHooooO написа:
http://pukanka.com/comedy/15-idiokraciya-2006.html - Иронично,но добро попадение за бъдещето :(

Добър филм. Сетих се за планетата на престъпниците от "Цивилизация на статуса" на Робърт Шекли.

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Съб Апр 16, 2011 10:56 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 26, 2009 1:08 pm
Мнения: 59
Местоположение: Велико Търново
Име: Георги Петров
Похвално за детенцето, но разсъжденията му са наивни и напълно погрешни. Подаянията и хуманитарните помощи не помагат на никого. Напротив, в резултат на тях проблемите се задълбочават.

_________________
Георги Петров


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Нед Апр 17, 2011 7:26 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Skyhiker написа:
Abe pak nema da me razberete, za tova vijte slednoto http://www.youtube.com/watch?v=5mHJjg5O ... r_embedded, dano pone nego razberete :mrgreen:
-1992 година момичето е казало истината.Накарало е света да млъкне за 6 минути, защото това е истината и всеки от нас предполагам я споделя. Някои депутати плачат на тази конференция...и?! Сега 19 години по-късно нещата по-добри ли са? Тръгнали ли са поне малко към добро от 1992 г. насам?

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Нед Апр 17, 2011 7:49 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Имаше една приказка от 1001 нощ, където султана трябваше да пусне корабокрушенците ако на везните някой сложи нещо по тежко от златото в хазната му. Когато Синдбад сложи от другата страна едно око, то веднага повдигна тежкото злато нагоре. "Човешкото око няма насищане". Когато после хвърли шепа пръст върху окото, то веднага пак олекна.
По подобен начин същата идея бе разказана от жреца в началото на филма "Апокалиптико" на Мел Гибсън.
.....
Живота изисква консумиране, ама колко?
За да помагаш на другите първо трябва да помогнеш на себе си, ама колко?
....
Считам че лапаме повече от колкото ни е нужно. Нещо като инстикт да се запасим за утре, че не се знае. Само че не знам дали утре ще просперира този с пълния търбух или този с научения и на по-малко стомах. Понякога са нужни поколения за да научиш стомаха си нещо.
...
Мисля че наистина част от просперитета ни се дължи на консумираното гориво и считам за полезно да свиквам с идеята че утре ще бъде по-малко. Дори и да се измислят алтернативни източници, все ще има разни тарикати дето ще гледат да се облажат от свършването на едното и началото на другото.
...
Не съм съгласен с gipet че хората са категорично по-богати, здрави и щастливи. Когато печелиш едно, то губиш друго. Например сравнете една двеста годишна старобългарска къща правена по примитивни технологии със съвременните къщи пълни с итонг, гипсокартон и пластмаса. Някак си е по-богато да имаш нещо което съществува и върши работа за няколко поколениям отколкото само за рамките на нашия живот.
За здравето: наскоро имах болки в стомаха и отидох да се прегледам, щото преди 10 години имах язва. За малко ме изкараха алкохолик и пушач, но накрая се реши че от по-силната ми стомашна течност имам гастрит (възпаление на стомаха и хранопровода). Предписаха ми някакви ензими, които понижават нивото на солната киселина. В упътването на лекарството се споменаваше за някакви странични ефекти от рода на разстройството. Но мисля че нещата са по сериозни, защото като смениш микрофлората на храносмиланетлата система започваш да се храниш с различни вещества. "Човек е това което яде"
След месец пиене на хапчетата ми се появи странно сърцебиене.
Излиза, че вместо да се примиря че ще умра на 50 от стомашни болести, то с разни хапчета мога да достигна 60 години. Само че между 50 и 60 ще стана редовен клиент на фармацевтичните компании и здравните институции заради едни такива невинни странични ефекти.
Дядо ми и баща ми починаха горе долу по едно и също време от една и съща болест, въпреки развитието на медицината.

За щастието: ами повечето ходили в Непал и други страни от третия свят казват че хората там са щастливи, въпреки мизерията.
Мисля че в проспериращите страни, липсата стойностни каузи (като това да нахраниш семейството си) кара хората да си измислят проблеми.
...
Все пак трябва да има прогрес, но не съм сигурен че задоволеността и свободата са основните предпоставки за него. Например на някой жена му скърца за мръсните чинии и той изобретява съдомиялната чиния.
От друга страна в Русия научните разработки са се вършили от аристократи, а не от крепостни селяни.
Истината е някъде по средата. Нужни са баланс и хармония, но също контраст, несправедливост и противоречия. От всичко по малко.
...
Джеймс си заряза работата като преподавател по анатомия в Англия и заживя в село Каравелово. В момента се интересува от новите еволюционни теории основани на генетиката. Също се появява нова наука, която чрез генетика и неврология ще решава въпросите на морала от гледна точка на просперитета на човечеството (нещо като научна религия)

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Пон Апр 18, 2011 1:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 1:00 pm
Мнения: 79
Местоположение: Стралджа(Я-л)
Име: ПетърПетров
Цитат:
чрез генетика и неврология ще решава въпросите на морала от гледна точка на просперитета на човечеството (нещо като научна религия)


То и досега (в рамките на 200г) се говореше за прогрес. Ако прогреса е да си закърнеем тялото добавяйки различни удобства към него - ок. Ако прогреса е да си закърнеем ума и психиката - ок.
Ама дали това е прогрес?

"Прогрес" (както и "просперитет") е една от думичките, които се разтягат като дъвка и всеки си я дъвче както си знае.
Аз не съм сигурен, че след още 200г човечеството няма да се е върнало с 500г назад.
Можем да говорим за прогрес движейки се с 200км/ч. Но с тази скорост няма дълго да можем да говорим за прогрес.
Сега човечеството (западната цивилизация) се вози в такова возило.
Човек е изключително отдалечен от земята.
Трупаме боклуци и си цапаме атмосферата.
Забравили сме за основни ценности.
Всичко се измерва в пари.

_________________
Gin Bolero-3 (М: 85-105кг) лети около Ванкувър, Канада
harness - ADVANCE SUCCESS M
GPS: Garmin GPSMAP® 60CSx.
Радио "Wouxun KG-UVD1P 136-174 400-480 MHz + USB + Speaker mic".
--аз съм 60 кг /176см
Ailes de K Trilair (1989) [в движение] - на тавана. Редакция - разрушен 2012г.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов