Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:38 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Collapse
МнениеПубликувано на: Чет Апр 14, 2011 7:38 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
http://www.youtube.com/watch?v=TPhXGTyb ... e=youtu.be

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Чет Апр 14, 2011 11:39 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 08, 2004 1:44 pm
Мнения: 335
Местоположение: Велико Търново
Име: Димитър Байчев
Има една камара типове, които се нуждаят от някаква световна конспирация, с която да си осмислят ежедневието. Това една реална такава, при все, че това е пак леко тенденциозен филм, по - реален, обаче не по светъл е "A crude awakening the Oil crash", или "The World According to Monsanto", ето две насоки, за които, ако някой желае може да се депресира, на мен ми е все тази, защото шанса да доживея сериозните последствия е минимален :D .


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 6:10 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
mitaka написа:
на мен ми е все тази, защото шанса да доживея сериозните последствия е минимален :D .

А мислил ли си някога да имаш деца? Имаш ли приятели с деца? Състрадателен човек ли си?
Митак, и аз като младеж бях самостоятелна бойна единица изправен сам срещу света, но после се оказа че нещата са много по-сложни и свързани от колкото ми се иска.
....
Аз също се не харесвам параноичните конспиративни истории, но ми е полезно да научавам и други гледни точки:
http://www.youtube.com/watch?v=FzrBurlJUNk
Ако някой се притеснява от депресия може да изгледа филма в някой слънчев ден пълен с кумулуси :wink:

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 9:02 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
На Земята всяка секунда умират 2-3 човека. Колко точно състрадателен трябва да съм?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 12:56 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 1:00 pm
Мнения: 79
Местоположение: Стралджа(Я-л)
Име: ПетърПетров
Никой подпийнал не си мисли, че няма необходимите качества (в това си състояние) за да стигне жив и здрав за където е тръгнал с колата си.
Колко от катастрофите стават поради слаба преценка на себе си и на пътя?
Кои най-често са жертви? Аз си мисля, че са най-вече младите с най-голямо самочуствие и най-малък опит, и пийналите.

Имам чуството, че сега цялото "развито" човечество си е сглобило един камион и пердаши с пълна газ, без да го е еня за след 10 или 20г. Вече не е само ограничения петрол. Ако наистина ние влияем на климата с парниковите газове, значи ние в момента харчим от световния запас от чиста атмосфера за да се помпи икономиката, която вече боксува.
Земята стана достатъчно малка вече за нашите възможности за да не сме в състояние да и нарушим равновесието.
Според мен ще сме свидетели на изключителни събития. Защото като цивилизация не сме дорасли да имаме(управляваме) камиончето което сме си стъкмили. Това, че "камиончето" е голямо и вози няколко милиарда народ, не означава, че не може да се "отклони по допирателната" или "изгори гарнитура". Засега всички си казваме "няма страшно, всичко е под контрол".
Проблеми и катастрофи винаги е имало. Но сега, при глобализираното човечество, катастрофата ще е с подобаващ мащаб. Падането на невнимателно дете с велосипед може да нанесе от никаква до сериозна травма само на себе си. Но сега всички се возим в едно возило и ако водача е неадекватен, ще има голям търкал. Сега можеби проблема не е в способността на водача, а от това, че пътниците са го избрали и до голяма степен заставят посоката и скоростта на движение. Кой политик, ще предложи "стягане на коланите" преди да е станало наложително?
Интересна и сложна тема.

За мен не е въпрос на състрдание, а на здрав разум. Когато даваш ключовете от колата на сина/щерката не е въпрос само на състрадание.

_________________
Gin Bolero-3 (М: 85-105кг) лети около Ванкувър, Канада
harness - ADVANCE SUCCESS M
GPS: Garmin GPSMAP® 60CSx.
Радио "Wouxun KG-UVD1P 136-174 400-480 MHz + USB + Speaker mic".
--аз съм 60 кг /176см
Ailes de K Trilair (1989) [в движение] - на тавана. Редакция - разрушен 2012г.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 1:06 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 08, 2004 1:44 pm
Мнения: 335
Местоположение: Велико Търново
Име: Димитър Байчев
До момента в цялата позната история на човечеството, след възход следва падение. Зависимостта е ненарушена от хиляди години. От последните два века възходът е несравним с нищо от преди това, следователно и падението ще е грандиозно :) .


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 2:35 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Възход на какво? По-бързи коли, аероплани, човек на луната... А хората по улицата огрухани зомбита, прекарващи живота си в панелка и офис, биещи се за банани, блеещи пред телевизори, хранещи се от пакетчета и най лошото - излъгани, да търсят щастие, в мечтаните вещи, статус и секс. Think!

Всъщност няколко фантаста от средата на миналият век, спрягат подобно бъдеще в романите си. Сега се сещам за "Градът" и "Заложници в Рая" на Саймък, но и Азимов има, и Шекли, и кой ли още не.

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 2:47 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 9:45 am
Мнения: 137
Местоположение: Велико Търново
Име: Никола Янков
Леле колко философска тема. :)

Преди много години четох една книга, в която се говори за общество (ако може да са нарече така), в което ръкостискането се равнява на секса в днешно време. Общество, в което да излизаш навън и да се срещаш с други хора е почти немислимо. Тогава си казвах "Брей каква фантастика".

Днес, мога да не се видя с никого месец, мога да си платя сметките онлайн, да си поръчам храна онлайн и т.н.

Дали е хубаво или лошо - всеки си преценява.

_________________
Advance Epsilon 7

every passing minute is another chance to turn it all around


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 4:23 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
nyankov написа:
Леле колко философска тема. :)
Преди много години четох една книга, в която се говори за общество (ако може да са нарече така), в което ръкостискането се равнява на секса в днешно време. Общество, в което да излизаш навън и да се срещаш с други хора е почти немислимо. Тогава си казвах "Брей каква фантастика".

Днес, мога да не се видя с никого месец, мога да си платя сметките онлайн, да си поръчам храна онлайн и т.н.

Дали е хубаво или лошо - всеки си преценява.


Азимов, ранните романи, не помня как се казваше, предистория на Фондацията .. хората на една планета имаха огромни имения и се виждаха единствено като холограми.

Пазаруване, плащане по интернет, комуникация по работа(и не) в интернет е добре до момента в който не замества личния контакт после започва да става лошо.

Повечето от тия филми са много американизирани, но ако успее човек да си извади зрънцето стават. в общи линии гледайте какво ядете, пазарувайте каквото имате нужда, а не каквото ви е хванало окото. Преценявайте в дълъг период напред нуждите си и така ...

И си пазете крилата ;-) .

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 4:29 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
"Голото слънце" е книгата - Имаше 50-ина планети, колонизирани с по няколко хиляди народ, място бол. Бяха постигнали контролирана популация и живот по 400 години ;)
По същото време на земята всички живееха в "Стоманените пещери" друга книга от поредицата на Азимов- многомилиардно население, натъпкано в 10-ина мега-градове, задъхващо се за място множество. Мое мнение - натам сме се запътили ние сега...ррррр..бечи бечи овчици....само да знаехме кой ни е овчаря:)

Абе я вземете си прочетете Азимов, струва си :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 4:44 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 1:00 pm
Мнения: 79
Местоположение: Стралджа(Я-л)
Име: ПетърПетров
След предния си пост кликнах на една от връзките... И от клик на клик попаднах на това http://www.youtube.com/watch?v=ZWU65Zbk ... re=related История на последната криза (започваща 2007/8). Без специални ефекти и с много документални кадри, които едва ли сте видели по телевизията. Много информация от кухнята и интересни взаимовръзки. Стила е повече BBC, отколкото Зайтг...

Много се чудех кой го е направил този филм защото е много професионално направен. Като за учебник по кризи.
Оказа се, че е на СВС (Canadian Broadcasting Corporation) - националното радио и телевизия на Канада :shock:
_____
на английски. няма субтитри

_________________
Gin Bolero-3 (М: 85-105кг) лети около Ванкувър, Канада
harness - ADVANCE SUCCESS M
GPS: Garmin GPSMAP® 60CSx.
Радио "Wouxun KG-UVD1P 136-174 400-480 MHz + USB + Speaker mic".
--аз съм 60 кг /176см
Ailes de K Trilair (1989) [в движение] - на тавана. Редакция - разрушен 2012г.


Последна промяна sirius на Пет Апр 15, 2011 5:34 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 4:45 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Най-голямата услуга която може да направи чоечеството на планетата е да се самоунищожи. За момента човечеството се държи като паразит, убивайки приемника си, и едновременно с това затривайки себе си. Всъщност тъпо е да мислим че можем да убием планетата - просто ще си я направим негодна за живеене и милиарди години по-късно след като балансът се е възстановил, следващият развит вид ще говори за древната раса живяла преди милиарди години, оставила голеееми доказателства за своето съществуване, но мистериозно изчезнала. Някой дори ще предполагат че можели да летят на парчета плат направени от съществуващата тогава субстанция- петрол, която обаче веоятно е довела и до гибелта на тези дреевни същества. :)

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 11:00 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Не знам дали е конспирация или не, но нещата звучат съвсем нормално.
Не знам до какво ще цялата тази история с развитието на човечеството, но си мисля че не е зле да се научиме да си садим градинките и да се връщаме към корените си, защото когато Колапса настъпи, ще се наложи да започнем от нулата.
Аз имам една теория за малките мащаби, нещо като микрометеорологията, това което се случва в малък мащаб, се случва и в голям, така че всеки да си прави изводите за себеси....
Аз лично джиткам по кривата на камбаната от както се помня, така че да започна от нулата е нещо като ежедневие :)

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 11:39 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 08, 2004 1:44 pm
Мнения: 335
Местоположение: Велико Търново
Име: Димитър Байчев
Аз пък съм изключително щастлив, че живея във време, в което можеш да отидеш до Китай за времето, което е отнемало да стигнеш от София до Варна, преди век, почти всеки има поне по един автомобил, имаме течаща вода, медицина, храна във всеки супермаркет и бира в пластмасови бутилки, интернет и асфалтови пътища. Няколко поколения преди нас са разполагали с повечето от тези удобства и съм почти сигурен, че няма да са много тези след нас, които ще могат да си позволят подобен охолен живот, за което не съм виновен аз, така, че ни остава единствено да се забавляваме и да използваме всичко, което ни се предоставя. :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Collapse
МнениеПубликувано на: Съб Апр 16, 2011 12:03 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
mitaka написа:
Аз пък съм изключително щастлив, че живея във време, в което можеш да отидеш до Китай за времето, което е отнемало да стигнеш от София до Варна, преди век, почти всеки има поне по един автомобил, имаме течаща вода, медицина, храна във всеки супермаркет и бира в пластмасови бутилки, интернет и асфалтови пътища. Няколко поколения преди нас са разполагали с повечето от тези удобства и съм почти сигурен, че няма да са много тези след нас, които ще могат да си позволят подобен охолен живот, за което не съм виновен аз, така, че ни остава единствено да се забавляваме и да използваме всичко, което ни се предоставя. :)


Абе Митак, извинявай ама не съм съгласен с теб, то е нормално човек да е егоист и според мен в това няма нищо лошо, стига да не потъпкваш правата на хората около теб с цел задоволяване на собственото си его, но май пропускаш факта, че на тази планета има хора, които не могат да отидат до Китай даже за времето необходимо ти да стигнеш от София до луната пеш и има хора, които нямат коли, течаща вода, медицина, храна, супермаркет и бира в палстмасови бутилки, пък да не говорим за компютри и пътища :roll:
А за това кой е виновен ще те попитам само едно..... ти Консумираш ли :?: , ако е да, значи си виновен, ако е не значи лъжеш и пак си виновен :wink:
Получава се нещо като теста за вещици през средновековието, хвърлят заподозряната за вещица с какмъ на шията в реката, ако се удави значи не е вещица, ако не се удави значи е вещица и я изгарят на кладата :idea:

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов