Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:14 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Какъв смартфон предпочитате?
някакъв с ОС Android 60%  60%  [ 21 ]
iPhone (iOS) 17%  17%  [ 6 ]
друг (BlackBerry OS, Windows, Symbian ... ) 9%  9%  [ 3 ]
предпочитам прост телефон 14%  14%  [ 5 ]
Общо гласове : 35
Автор Съобщение
 Заглавие: Apple или Google?
МнениеПубликувано на: Вто Авг 28, 2012 12:51 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
За нашия спорт е перфектно човек да има смартфон - можеш винаги да си провериш прогнозите, данните от метеостанциите, можеш да си пратиш полета към някой от сървърите и най-важното - можеш ползваш livetracking така че ако паднеш някъде приятелите да знаят къде да те търсят! Освен това като екстри можеш да си играеш на игри докато практикуваш "parawaiting" и да качваш снимки във Facebook :)

Въпроса е коя екосистема (ако мога така да ги нарека) предпочитате: на Apple или на Google?

Както знаете Apple са единствените които произвеждат продукти за тяхната екосистема и следят много стриктно софтуера който се пише от други фирми за техните у-ва. Операционната система е iOS - тя се ползва в почти всички малки мобилни у-ва на Apple.

От друга страна екосистемата на Google е доста по-различна - самата фирма не произвежда хардуер, а само разработва операционната система Android. Производството на телефони и други у-ва се прави от десетки други фирми, като водещите от тях са Samsung, LG, Motorola Mobility, HTC и Sony. Софтуера, който се произвежда, за ОС Android е оставен да се контролира сам на пазарен принцип.

Кажете кое ви харесва повече като се има педвид общото усещане от ползването на хардуера, ОС, софтуера, цените, аксесоарите и т.н. абсолютно всичко свързано с вашия настоящ/бъдещ смартфон?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Apple или Google?
МнениеПубликувано на: Вто Авг 28, 2012 3:07 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
В момента съм с един huawei U8150 ideos, взех го на нова година 2011, работи, ама само той си знае как...
Слаб е за Android, но ми върши работа за летене. Tracklog-овете ги правя с него, а XCsoar е великолепна програма...
Заради тоя телефон съм като соларна ферма във въздуха, 2 соларни батерии (с по 1000 и 2600 mAh капацитет) вързани паралелно и го захранват него... За съжаление и двете са китайски и са сдали багажа, та търся още по-алтернативни методи за захранване, че батерията с gps + gaggle + xcsoar не държи и 1 час...
Общо взето го ползвам за това, за прогнози и за развлечение в тоалетната. На старта са лакърдиите и няма много място :)

Та се чудя - има ли смисъл да мъкна батерии или има GPS, който да ми рисува термиките като xcsoar?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Apple или Google?
МнениеПубликувано на: Вто Авг 28, 2012 3:47 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 7:54 am
Мнения: 175
Местоположение: Варна
Име: Йордан Пенев
Още едно допълнение към Android smartphone, заместващо вариото и полезно при групово летене:
http://asinstrument.ch/files/flyer-eng.pdf

_________________
SeeYou @ CloudBase
Element - WATER 2+


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Apple или Google?
МнениеПубликувано на: Вто Авг 28, 2012 7:16 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
200 евро струва устройството, а application-а за телефони с вграден барометър - 7.50. Пак си ги струва тия 7 лв, ама от къде такъв телефон, аджеба...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Apple или Google?
МнениеПубликувано на: Вто Авг 28, 2012 8:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Когато съм в движение със затруднен достъп до зарядно, ползвам външна батерия на usb, марка Tunewear, купих си я от магазин за iphone аксесоари от Асеновград. 2.2 ah, зарежда ми два пъти батерията на htc-то, разредена до нула.

Има и 4 ah версия...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов